Pradinis / Aktualijos / Danas Rapšys – FINA Čempionų lygos varžybų nugalėtojas

Danas Rapšys – FINA Čempionų lygos varžybų nugalėtojas

Sekmadienį Vengrijos sostinėje Budapešte Lietuvos plaukikas Danas Rapšys dalyvavo dviejose Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) plaukimo Čempionų serijos varžybų rungtyse. Vienoje iš jų – 400 m laisvu stiliumi rungtyje – lietuvis pasiekė naują Lietuvos rekordą, įvykdė olimpinį „A“ normatyvą ir tapo rungties nugalėtoju.

Nuotrauka iš ltuswimming.com

D. Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 43,36 sek. Ankstesnis geriausias lietuvio rezultatas ir Lietuvos rekordas buvo 3 min. 46.73 sek.

Už pirmąją vietą mūsų šalies plaukikui atiteko 10 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas.

D. Rapšys sekmadienį taip pat varžėsi 200 m nugara rungtyje. Distanciją įveikė per 2 min. 4,96 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą. Už tai jam atiteko 5 tūkst. JAV dolerių.

Dieną prieš tai, šeštadienį, lietuvis pirmą kartą savo karjeroje tapo Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos plaukimo Čempionų serijos rungties nugalėtoju. Jis buvo greičiausias 200 m laisvu stiliumi rungtyje ir taip pat iškovojo 10 tūkst. JAV dolerių.