Pradinis / Aktualijos / Danas Rapšys pasaulio taurės varžybas užbaigė dar viena pergale

Danas Rapšys pasaulio taurės varžybas užbaigė dar viena pergale

Lapkričio 7–9 dienomis Dohoje, Katare, vyko FINA (Tarptautinės vandens sporto federacijos) pasaulio taurės varžybų paskutinis septintasis etapas. Jame dalyvavo ir trys lietuviai: Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius. D. Rapšys šias varžybas užbaigė dviem aukso medaliais. Labai tikėtina, jog susumavus visuose etapuose surinktus taškus lietuvis užims antrąją vietą ir gaus 100 tūkst. JAV dolerių piniginį prizą.

Ketvirtadienis, lapkričio 7-oji

Pirmasis iš lietuvių ketvirtadienį į kovą stojo panevėžietis Danas Rapšys. Lietuvis laimėjo savąjį vyrų 400 m laisvuoju stiliumi atrankos plaukimą ir pateko į finalą.

Deividas Margevičius pasirodymą Dohoje pradėjo vyrų 100 m plaukimo peteliške rungtimi. Lietuvos sportininkas trečiajame iš keturių atrankos plaukimų finišavo ketvirtas (53,84 sek.) ir bendroje įskaitoje užėmė 10-ą vietą tarp 38 startavusių sportininkų. Iki finalinio aštuntuko lietuviui pritrūko tik 0,30 sek.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje ketvirtadienį dalyvavo Andrius Šidlauskas. Plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 1,34 sek. ir septintu rezultatu pateko į finalą.

D. Rapšys vyrų 400 m laisvuoju stiliumi finalą pradėjo atsargiai, tačiau laikėsi prie lyderių. Lietuvis spurtavo antroje distancijos dalyje ir po paskutinio posūkio jau buvo antras. Likusius 50 m D. Rapšys įveikė greičiausiai iš visų finalo dalyvių ir finišo sienelę palietė pirmas, tuo pradžiugindamas tribūnose susirinkusius tautiečius. Lietuvio laikas – 3 min. 47,87 sek. Šiame pasaulio taurės sezone D. Rapšys 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje triumfavo jau 7-ą kartą (iš tiek pat galimų).

A. Šidlauskas vyrų 100 m krūtine finale plaukė greičiau nei ryte, tačiau to nepakako. Lietuviui atiteko 6-oji vieta (1 min. 00,68 sek.).

Penktadienis, lapkričio 8-oji

Penktadienį D. Rapšys nutarė pataupyti jėgas paskutinei pasaulio taurės varžybų dienai, kai jam teks varžytis vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, todėl 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atranką lietuvis praleido.

Puikiai ryte startavo A. Šidlauskas. Panevėžietis vyrų 50 m krūtine atrankoje distanciją įveikė per 27,76 sek. ir vos nepagerino asmeninio rekordo (27,75 sek.). Lietuvis savajame plaukime pralaimėjo tik greičiausiai tarp visų atrankos dalyvių plaukusiam brazilui Felipe Limai (27,04 sek.) ir ketvirtu rezultatu pateko į finalą.

Paskutiniame vyrų 200 m peteliške atrankos plaukime startavęs D. Margevičius distanciją pradėjo galingai ir pusę distancijos pirmavo, tačiau antroje nuotolio dalyje trys varžovai spėjo pasivyti ir aplenkti lietuvį. D. Margevičius finišavo 4-as (2 min. 1,97 sek.), o bendroje įskaitoje pateko tarp 8 geriausiųjų, kurie dar pakovos finale.

Vakare A. Šidlauskas plaukė greičiau nei atrankinėse varžybose ir pasiekė naują asmeninį rekordą – 50 m krūtine jis įveikė per 27,71 sek. Lietuvis finišo sienelę palietė 6-as.

D. Margevičius 200 m plaukimo peteliške finale po pirmųjų 50 m buvo antras, o įpusėjus distancijai laikėsi ketvirtoje pozicijoje, bet antroji nuotolio dalis lietuviui nesusiklostė. D. Margevičius finišavo 8-as – 2 min. 1,57 sek.

Šeštadienis, lapkričio 9-oji

Paskutinę pasaulio taurės varžybų dieną pirmas į baseiną šoko D. Margevičius. Lietuviui sėkmingai susiklostė vyrų 50 m plaukimo peteliške atranka. D. Margevičius distanciją įveikė per 24,17 sek. ir užfiksavo 6-ą rezultatą, leidžiantį startuoti finale.

A. Šidlauskas dalyvavo vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankoje. Joje mūsiškis taip pat pasirodė sėkmingai ir ketvirtu rezultatu (2 min. 13,80 sek.) pateko į finalą.

Vakarykštę dieną praleidęs D. Rapšys šįryt užtikrintai startavo vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi distancijoje. Lietuvis buvo greičiausias (1 min. 48,03 sek.) tarp visų atrankos dalyvių.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale D. Rapšys distanciją įveikė per 1 min. 45,50 sek. ir artimiausią varžovą australą Alexanderį Grahamą aplenkė beveik dviem sekundėmis (1 min. 47,23 sek.).

D. Rapšys šiame pasaulio taurės varžybų sezone per septynis etapus iškovojo 14 aukso ir 4 sidabro medalius.

Pasaulio taurės varžybų nugalėtojui atiteks 150 tūkst. JAV dolerių, antrosios vietos laimėtojui – 100 tūkst., o trečiosios – 50 tūkst. JAV dolerių premija.

FINA pasaulio plaukimo taurės varžybos sugrįš kitų metų rudenį. Iš viso bus surengti 6 varžybų etapai 25 m ilgio baseinuose. Geriausi plaukikai išsidalins 2,2 mln. eurų prizinį fondą.