Pradinis / Grožis ir mada / „Danata handmade“ papuošalų kūrėja: „Visą gyvenimą negaliu nusėdėti be rankų darbo ir kūrybos“

„Danata handmade“ papuošalų kūrėja: „Visą gyvenimą negaliu nusėdėti be rankų darbo ir kūrybos“

Lietuvės – itin kūrybingos ir darbščios moterys, kurios dažnai nesitenkina tik vienos srities veikla. Turbūt sutiktume ne vieną finansininkę, kuri laisvalaikiu tapo ar fotografuoja, ne vieną bibliotekininkę, kuri kuria eiles ar prozą, ar mokytoją, kuri nuostabiai siuva drabužius. O kiek daug moterų, turinčių ne vieną aistrą Puikus to pavyzdys – „Danata handmade“ papuošalų bei kitų aksesuarų kūrėja Danutė Černauskienė, kuri nuo pat vaikystės vis kažką kuria, gamina. Kviečiame susipažinti su jos kūryba, į kurią įdėta labai daug širdies.

JurArt’s nuotrauka

„Danata handmade“ atsirado ne per mėnesį ir ne per metus – iki tol Danutė ėjo daug metų. „Nuo pat vaikystės bandžiau kažką kurti – daryti plaukų kaspinėlius, nusimegzti kokį rūbelį, o būdama šešiolikos pradėjau siūti ne tik sau, bet ir mamai. Ir taip visą gyvenimą vienas darbas keičia kitą. Natūraliai viskas peraugo į „Danata handmade“, – pasakoja kūrėja, prieš keletą metų itin pamėgusi ir papuošalų kūrimą. –  Anksčiau labai daug megzdavau ir savo šeimai, ir draugėms. Dabar jau rečiau paimu virbalus į rankas. O kodėl išvis tai darau? Mama vaikystėje sakydavo: „Nesėdėk, vaikeli, be darbo – skaityk, paišyk, rašyk, siuvinėk, megzk. Taip ir darau visą gyvenimą…“

Avalynės modeliuotoja dirbanti Danutė pasakoja papuošalus pradėjusi kurti savarankiškai, mokydamasi iš žurnalo „Karoliukai“ ir įvairių knygų. „Vėliau pradėjau lankyti kursus. Šie ne tik suteikė žinių ir praktinių įgūdžių, bet ir praplėtė pažintis. Visuomet malonu bendrauti su bendramintėmis“, – džiaugiasi pašnekovė, kuri teigia, kad papuošalų kūrėjos draugiškos ir mielai pataria, dalijasi informacija apie įvairias priemones, pasako, kur ir ką galima įsigyti. Tik nereikia bijoti bendrauti.

Įvairiomis technikomis papuošalus kurianti Danutė sako itin pamėgusi koliažą. Jos darbuose dominuoja įvairiausi karoliukai, akmenėliai, kūryboje dažnai naudojami tekstilės gaminiai ir pasitelkiamas nėrimas vielute.

Ji sako nesiskundžianti priemonių ir medžiagų papuošalams pasiūla Lietuvoje, tačiau besidžiaugianti kaip vaikas kartais iš Amerikos atkeliaujančiais dukros siuntiniais su įvairiomis grožybėmis.

Kūrėja nesistengia įtikti visų amžiaus grupių klientėms ir kuria daugiausia, kaip pati sako, brandžioms moterims skirtus papuošalus. Ypač toms, kurioms patinka stambesni, ryškesni papuošalai.

Nors pati į savo kūrybą žvelgia gana kritiškai ir mato, kur dar galėtų tobulėti, Danutė jau turi šimtus kūrybos gerbėjų, mielai besirenkančių jos įdomius ir kruopščiai pagamintus papuošalus.

Jeigu bent kartą dalyvavote rankdarbių mugėje, tikriausiai sutiksite, kad poveikį apsisprendimui įsigyti vieną ar kitą daiktą kartais turi ne tik to daikto reikalingumas, grožis, kaina, bet ir paties kūrėjo bendravimas, požiūris į klientą. Paklausta apie tai Danutė sako: „Tarp kūrėjo ir žmogaus, ieškančio papuošalo, arba atsiranda ryšys, arba ne. Ir net nežinau, kaip tai paaiškinti. Tikriausiai turi atitikti grožio, stiliaus supratimas. Sakoma, kad kiekviena prekė turi savo pirkėją, taip ir su papuošalais. Bendravimas turi didelės reikšmės, tačiau stengiuosi žmogui neprimesti savo nuomonės.“

Nuotraukos iš Danutės Černauskienės asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: