Pradinis / Kinas, muzika, TV / Danguolė Beinarytė: „Dainų šventė sujungia žmones stebuklingu ryšiu“

Danguolė Beinarytė: „Dainų šventė sujungia žmones stebuklingu ryšiu“

Kauną džiuginančios Dainų šventės garsai jau šį šeštadienį užpildys Dainų slėnį. Šventės meno vadovė Danguolė Beinarytė žada įvairių naujovių, kurios nuspalvins šių metų šventę.

Šiemet tapote Kauno Dainų šventės meno vadove. Koks jausmas atlikti šį vaidmenį?

Dainų šventė yra renginys, kuriame reikia laikytis tam tikrų tradicijų, – tuo ji ir unikali. Tačiau paskaninimui į šio renginio repertuarą įterpiame naujų prieskonių. Kiti tai gali pavadinti „popsu“, tačiau tai yra tik tam tikros naujovės, kad šventę padarytume įsimintinesnę.

Šiemet yra Bibliotekų metai. Dainų šventė stebins vizualiniais sprendimais, susijusiais su bibliotekomis. Bet palikime intrigą – viską žiūrovai išvys jau šį šeštadienį.

Kaip jaučiatės diriguodama tokiai didelei miniai žmonių?

Pirmiausia tai yra didžiulė atsakomybė. Visą savo energiją turi atiduoti kiekvienam dainuojančiam, tavo rankoms turi paklusti šimtai balsų. Susivienijusi dainuoja didžiulė masė žmonių. Dainų šventė ypatinga tuo, jog kažkokiu stebuklingu ryšiu sujungia žmones per dainą.

Ką Jums reiškia ši šventė?

Dainų šventė – tai žmogaus sielos malda. Per dainą žmonės išreiškia save, tampa geresni, ir dainuojant lietūs nelyja!

Su kokiais iššūkiais susidūrėte organizuodama šių metų Dainų šventę?

Didžiausias iššūkis – padaryti puikų renginį tiek dalyviams, tiek žiūrovams. Taip pat susiduriame su chorų nykimo problema – skaudu pripažinti, tačiau Lietuvos chorai nyksta. To priežastys gali būti nepakankamas dėmesio ir laiko skyrimas.

Kokiomis dar naujovėmis stebinsite šiais metais?

Šiais metais Dainų šventėje skambės nemažai naujų kūrinių, kurių negirdėjome senesnėse Dainų šventėse. Taip pat visus kūrinius dainuos visi chorai – nebus išskirstoma pagal jaunuolių, senjorų chorus ir pan. Svečiuose ypač laukiame Gyčio Paškevičiaus, Lino Adomaičio ir Kristinos Siurbytės. Ne vienus metus Kauno Dainų šventę puošia Kauno šokėjai ir liaudies muzikos ansambliai su kapelomis. Dėl to Dainų šventę jau galime vadinti dainų ir šokių švente.

O kad būtų dar gražiau, pakeitėme šventės spalvinę gamą – dabar spalvos žaismingesnės, jaunatviškesnės, gyvesnės. Jaunimas yra šios šventės energija bei varomoji jėga, kuri su didžiuliu polėkiu pritraukia gausybę klausytojų.

Kodėl, Jūsų nuomone, kauniečiai šį šeštadienį turėtų nepraleisti Dainų šventės?

Mūsų  tauta yra labai daininga, todėl siūlau visiems šeštadienį atvykti į Dainų slėnį – pajusti dainos vienijančią galią, paklausyti negirdėtų kūrinių, padainuoti, pasidžiaugti, pasikrauti pozityvumo. Dainuokime kartu!

Kauno m. sav. inf.

KTU nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: