Pradinis / Šeima ir sveikata / Darbo drabužiai – iš kokių medžiagų jie pagaminti?

Darbo drabužiai – iš kokių medžiagų jie pagaminti?

Shutterstock nuotr.

Tinkami darbo drabužiai yra būtini siekiant apsisaugoti nuo įvairių nelaimių. Įvairiose darbovietėse atitinkama apranga ir avalynė yra privaloma tam, kad kiekvienas darbuotojas būtų kuo saugesnis. Tačiau darbo drabužiai dar turi būti ir patogūs. Kokios medžiagos naudojamos darbo rūbams ir avalynei gaminti siekiant saugumo ir komforto?

Populiariausios darbo rūbų medžiagos

Žinoma, kiekvienam darbui reikalinga skirtingas savybes turinti medžiaga. Pavyzdžiui, ugniagesiams suteikiami ugniai atsparūs kostiumai, kelių darbuotojams būtina avalynė su metaliniais galais ir t. t. Tačiau yra keletas universalių medžiagų, kurios pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu ir komfortu.

Dakas

Dakas (angl. cotton duck) – ganėtinai sunki, tanki ir tvirta medžiaga. Tai yra pati populiariausia medžiaga darbui skirtų švarkų, kostiumų, kombinezonų ir kelnių gamybai. Kadangi dakas yra labai atsparus įplyšimams, medžiaga naudojama ir palapinių, smėlio maišų bei burių gamybai.

Oda

Natūrali, lanksti, ilgaamžė ir itin tvirta medžiaga. O kartais minima ir kaip pati tvirčiausia ir patikimiausia, kurią galima priderinti prie kūno formų, – tai lyg antra žmogaus oda. Iš šios medžiagos gaminamos darbo pirštinės, diržai, avalynė ir daug kitų aprangos detalių.

Džinsinis audinys (denimas)

Ar žinojote, jog pirmieji džinsai buvo sukurti būtent darbininkams? Jiems reikėjo patogių, minkštų, bet tvirtų kelnių darbovietėje ir džinsai buvo idealus sprendimas.

Klasikinis džinsų audinys yra pagamintas iš medvilnės. Pasižymi puikiomis šilumos sulaikymo savybėmis ir tvirtumu. Todėl ir šiandien statybininkai, mechanikai ar kelių darbuotojai vis dar mūvi džinsus.

Pixabay.com nuotr.

Būtinos savybės

Darbo drabužiai yra geri tada, kai jie jums visiškai netrukdo – netgi palengvina darbo procesą. Atkreipkite dėmesį į tokias savybes, kaip:

  • paminkštinimai ties keliais ir alkūnėmis;
  • jei dirbate lauke, būtinai reikia vandeniui atsparių rūbų, pirštinių ir avalynės;
  • jeigu darbe dažnai susiduriate su ugnimi, kibirkštimis ar karščiu, tada jums būtina ugniai atspari apranga.

Pasirūpinkite savimi

Neignoruokite saugos reikalavimų ir rekomendacijų – visada naudokite tvarkingus įrankius, mūvėkite būtinas saugos priemones ir laikykitės darbo rekomendacijų. Nėra įmanoma 100 % išvengti visų nelaimių, todėl labai svarbūs yra kokybiški darbo drabužiai. Pasirūpinkite savo saugumu apsilankę internetinėje parduotuvėje senukai.lt.

Komentaras

  1. Naudingas straipsnis. Tikrai labai svabu medžiagos, iš kurių drabužiai pasiūti ir svarbu žinoti jų savybes, ne mažiau svarbu, ka drabužiai būtų patys patogūs, nevažytų judesių, nebūtų kaip „šarvai“, nes iš patirties žinau, kad po darbo dienos su tokiais drabužiais jau nieko nebegali daryti. Kad taip visi darbdaviai atsižvelgtų į drabužių patogumą, būtų visiems geriau.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: