Pradinis / Sportas / Daugkartinė Lietuvos čempionė D. Sudeikytė: „Visą savo laisvalaikį praleidau vandenyje“

Daugkartinė Lietuvos čempionė D. Sudeikytė: „Visą savo laisvalaikį praleidau vandenyje“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ketvirtakursė Dovilė Sudeikytė, studijuojanti kūno kultūrą, yra Lietuvos čempionė, nusipelniusi baidarių irklavimo sporte, taip pat labai gabi ir stropi studentė. Paprašėme Dovilės papasakoti apie save, sportą, pasiekimus ir ateities planus.

Dovile, trumpai papasakok apie save.

Gimiau Šilutėje, joje gyvenau iki septynerių metų. 1999 m. su mama išvažiavau gyventi į Vilnių. Čia pradėjau lankyti ir baigiau Vilniaus Naujininkų mokyklą. Nors mano dienotvarkė labai įtempta, joje laisvalaikis numatytas. Man patinka piešti ir lipdyti iš molio keramikos dirbinius, leisti laiką su dukterėčia, sūnėnu ir, kaip ir kiekvienam studentui, susitikti su draugais. Mėgstu žiūrėti intelektualius filmus. Turiu mylimiausią sportininkę, ji mano idealas. Tai Josefa Idem. Per savo sportinę karjerą ji dalyvavo 8 olimpinėse žaidynėse, laimėjo 38 aukso medalius. Tai moteris, turinti tokių asmeninių savybių ir stiprybių, kurios mane žavi ir įkvepia. Draugai dažniausiai mane vadina Do, o save apibūdinčiau kaip kantrią, užsispyrusią ir atkakliai siekiančią užsibrėžto tikslo asmenybę.

Ar prisimeni, kaip pirmą kartą sėdai į valtį? Kaip jauteisi pirmą kartą stovėdama prie starto linijos?

Pirmą kartą į sportinę baidarę sėdau būdama šešiolikos, iki tol lankiau plaukimo treniruotes. Kaip jaučiausi prie starto linijos, kai po 2 savaičių treniruočių jau dalyvavau varžybose? Nors jaudulys prieš varžybas man buvo gerai pažįstamas ir mokėjau jį valdyti, tačiau pirmą kartą jaučiausi tarsi suparalyžiuota: drebėjo rankos, nejaučiau kojų, mane valdė tik viena mintis – jokiu būdu neiškristi ir kaip nors pasiekti finišą. Apie laimėjimus net negalvojau.

Kodėl pasirinkai šią sporto šaką? Kuo ji Tave sužavėjo?

Kiek save prisimenu, visą savo laisvalaikį praleidau vandenyje. Pradžioje buvo balos, vėliau baseinas, po to – didieji vandenys. Pasirinkau šią sporto šaką neatsitiktinai. Apie ją nuolat buvo kalbama šeimoje, nes mama jaunystėje taip pat irklavo. Ši sporto šaka mane sužavėjo dar ir tuo, kad ji kultivuojama gamtoje. Rūku padengtas ežeras, rasos lašai ant nusvirusių pakrančių medžių, apledėjęs nuo šalčio irklas – tai su niekuo nepalyginamas grožis, kuriuo aš galiu džiaugtis kaskart sėdėdama valtyje.

Kaip manai, kas svarbiausia šiame sporte? Kokiomis fizinėmis ypatybėmis turėtų pasižymėti baidarių irkluotoja?

Svarbiausia yra irklavimo technika ir jėga, galingumas, greičio ištvermė, staigumas.

Kokių asmeninių savybių turi turėti sportininkas?

Manau, kad svarbiausia būti labai gerai pasirengus psichologiškai. Taip pat reikia daug valios, užsispyrimo, atkaklumo, o merginoms dar reikia turėti ir daug drąsos, kantrybės, nes treniruotis tenka gamtoje ir lyjant lietui, pučiant stipriam šaltam vėjui ar sningant.

Kodėl pasirinkai studijas LEU? Ką jos Tau suteikė?

Rinkdamasi studijas žinojau, ką noriu studijuoti, gal buvo daugiau diskusijų dėl to, kur studijuoti: Kaune ar Vilniuje. Mano pasirinkimą studijuoji LEU nulėmė didesnės galimybės save realizuoti baigus studijas. Tai, ką duoda universitetas, keliais žodžiais išsakyti sudėtinga. Pabandysiu tai pasakyti vienu sakiniu: universitetas duoda tiek daug, kad aš iš jo galėjau pasiimti tai, ko man labiausiai reikėjo.

Įvardyk savo geriausius sportinius pasiekimus.

Dar nelabai galiu pasigirti savo pasiekimais. Man svarbiausi yra šie: 2011 m. Pasaulio taurės etapo varžybose (K-2 200 m) užimta 8 vieta, 2014 m. Europos jaunimo iki 23 metų ir jaunių čempionate (K-1 200 m) – 14 vieta; 2014 m. tarptautinėse „Auronzo di Cadore“ varžybose Italijoje (K-1 200 m) – 3 vieta. 2011, 2012, 2013, 2014 metais buvau Lietuvos čempionė (paaiškinimas: K-1 – vienvietė baidarė, kai irkluoji vienas, K-2 – dvivietė baidarė, kai irkluoji su porininku).

Dažnai sportininkai būna aplankę nemažai užsienio šalių. Kokias Tu esi aplankiusi? Kuri Tau patiko labiausiai ir kodėl?

Esu aplankiusi labai daug valstybių: Latviją, Estiją, Baltarusiją, Suomiją, Čekiją, Lenkiją, Vokietiją, Angliją, Italiją, Prancūziją, Portugaliją, Rusiją, Austriją, Vengriją, Kroatiją, Slovakiją, Egiptą, tačiau labiausiai patiko Italija. Gal todėl, kad ten praleidau daug laiko, moku italų kalbą ir galiu laisvai bendrauti ja, esu susipažinusi su jų etnine kultūra, aplankiusi daug įdomių vietovių, išsiskiriančių architektūra ir žmonių bendravimu, paragavusi jų tradicinio maisto.

Kokiomis sporto šakomis dar domiesi, be irklavimo?

Domiuosi visomis sporto šakomis, bet daugiausia dėmesio (be irklavimo) skiriu plaukimui, lauko tenisui ir futbolui.

Kokie Tavo ateities planai? Ko palinkėtum pati sau sporto srityje ir gyvenime?

Toliau planuoju stoti į magistrantūrą, sportuoti ir tobulėti baidarių irklavimo srityje. Sau palinkėčiau didelės kantrybės, gerų sporto ir mokslų rezultatų ir, žinoma, tvirtos sveikatos, kad galėčiau aktyviai sportuoti.

Simona Arlauskaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: