Pradinis / Grožis ir mada / Dizainerė pataria, kaip gražiai ir originaliai supakuoti dovanas

Dizainerė pataria, kaip gražiai ir originaliai supakuoti dovanas

Kalėdos atskuba devynmyliais žingsniais. O prieš šventes vienas didžiausių iššūkių – išrinkti dovanas brangiems žmonėms. Tačiau neretai tenka pasukti galvą ir dėl to, kaip tas dovanas gražiai supakuoti. Juk po Kalėdų eglute visada smagu rasti gražiai ir originaliai įpakuotą dovaną.

Asta ŠlekienėDizainerė floristė Asta Šlekienė atkreipia dėmesį, kad originaliai supakuota dovanėlė palieka kur kas didesnį įspūdį. Tad šio darbo ji siūlo neatidėlioti paskutinei dienai, o pakavimui nebijoti rinktis natūralių gamtos dovanų: spyglių, šakelių, džiovintų lapų, kankorėžių, cinamono lazdelės ar apelsino griežinėlio.

Kalėdinių dovanų dekoravimas nuo kitų progų išsiskiria šventiškumu, čia naudojamas spalvingesnis popierius, o ir fantazijos galima panaudoti daugiau. Tačiau spalvos yra ramesnės ir jaukesnės, palyginti su gimtadienio ar kitų progų dovanų pakavimu.

„Kankorėžis, cinamono lazdelė ar apelsino griežinėlis yra tapę lyg ir natūraliais Kalėdų simboliais“, – sako A. Šlekienė. Kalėdoms šie simboliai ar tiesiog spygliai, surišti į girliandą ir pateikti ant dovanos, atrodys itin kalėdiškai. „Be to, tokių dalykų vasarą tikrai nenaudosime, nes tiek cinamonas, tiek apelsinas geriausiai tinka šaltuoju metų laikotarpiu“, – teigia daugiau kaip dešimt metų patirtį sukaupusi dizainerė. Paklausta dėl blizgučių naudojimo pakuojant dovanas, gėlių dizaino studijos „Nerine“  floristė tvirtina, kad sidabro spindesys taip pat reikalingas, nes jis tarsi atkartoja spindintį žiemos sniegą.

Vis dėlto dizainerė pabrėžia, jog labiausiai pakuojant dovanas reikėtų atkreipti dėmesį į žmogų, kuriam skirta dovana: vieni vertina natūralumą, o kiti mėgsta išskirtinį blizgesį ir gausą. Tačiau šiuo atveju A. Šlekienė turi pasiūlymų, kaip supakuoti dovaną, kad ji tiktų visų skoniui. Floristė pataria pakuoti dovaną į paprastą sviestinį popierių ir priklijuoti ar pririšti cinamono lazdelę, kėnio šakelę ar apelsino griežinėlį. „Toks pakavimas tikrai tiks visiems. Žiūrint į dovaną atrodo, jog tarsi ir kažko yra, bet kartu ir nieko per daug, – bus stilinga ir tiks visų skoniui“, – pažymi A. Šlekienė.

„Dar rudenį surinkti ir sudžiovinti lapai taip pat gali būti puikiai panaudoti kalėdinių dovanų puošybai, – pažymi floristė.  – Kalėdos tarsi ataskaitinis metas: ką gražaus surinkome iš gamtos per vasarą ar rudenį – viską galime panaudoti ruošdamiesi Kalėdoms.“

Kaip dar vieną paprastą būdą šventiškai papuošti dovaną, A. Šlekienė siūlo parinkti skirtingų ilgių pagaliukų, juos surišti nuo trumpiausio iki ilgiausio eglutės forma ir priklijuoti prie dovanos. Kitas variantas – iš storesnio popieriaus susukti kūgio formos tūbelę, į ją įdėti dovanėlę, o ant viršaus paklijuoti kankorėžį. Toks stilizuotas krepšelis taps puikia ir skoninga pakuote dovanai, o ją gavusiojo namuose – gražia kalėdine namų dekoracija.

„Dovanų puošybai visada galima panaudoti ir eglutės žaisliukus. Tačiau svarbiausia pakuojant dovanas – pasitelkti fantaziją ir geras emocijas, o šiam darbui skirti šiek tiek laiko ir įdėti dalelę širdies. Juk svarbu ne tik tai, ką dovanojame, bet ir kaip tai pateikiame mums brangiems žmonėms“, – savo šventinį pasakojimą baigia dizainerė.

Komentaras

  1. Kad ir kokiame ipakavime būtų dovana, jis visada siejasi su tam tikra simbolika. Dažnai dovaną keičiame pinigine dovana, palikdami laisvę ją išsirinkti patiems. Man tokios dovanėlės gražiausiai žiūrisi medinėse dovanų dėžutėse, tokiose kaip čia https://www.lietuviskigaminiai.lt/c296-dovanu-dezutes

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: