Pradinis / Sportas / Donatas Motiejūnas: „Noriu vaikams suteikti tai, ko pats neturėjau“

Donatas Motiejūnas: „Noriu vaikams suteikti tai, ko pats neturėjau“

„Kiekvienas miestas yra savaip gražus. Hiustone labai pasiilgstu tokių vietų kaip Laisvės alėja. Kaunas visada bus mano miestas“, – sako Donatas Motiejūnas. Pokalbis su vienu garsiausių Lietuvos krepšininkų – apie gimtąjį miestą, talentų stovyklą ir Kauno išskirtinumą.

Didžiąją laiko dalį praleidžiate Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ar Kaunas tebėra Jūsų namai?

Kaune gyvena mano šeima ir draugai. Čia praleidau aštuoniolika metų, taigi daugiau negu Amerikoje. Kaunas yra mano namai, visada malonu čia sugrįžti. Yra dar didesnis stimulas grįžti, kai vyksta krepšinio talentų stovykla.

Kokie ryškiausi prisiminimai iš vaikystės laikotarpio?

Jų daug. Sporto mokykla; pirmieji didžiausi žingsniai buvo žengti Kauno Sabonio krepšinio centre, ant parketo, ant kurio dabar sėdime. Čia treniravausi su „Žalgirio“ dubleriais.

Jau ketvirtus metus į stovyklą suburiate talentingiausius jaunuolius. Kaip kilo ši idėja?

Idėja kilo paprastai, žiūrint į aplinkinius NBA žaidėjus, supratus, kokiais tikslais jie jas organizuoja. Jie surenka 200 ar 300 vaikų ir iš jų ima mokestį. Iš to paprasčiausiai daromas verslas. Ilgai puoselėjau idėją surengti stovyklą vaikams, domėjausi tuo, nes pats, deja, neturėjau galimybės treniruotis stovyklose. Norėjau vaikams suteikti tai, ko pats neturėjau.

Jums tenka daug keliauti. Jeigu lygintume Kauną su kitų pasaulio ar Europos valstybių miestais, kuo Kaunas išsiskiria?

(Juokiasi – red. past.) Mes visi čia gyvenam krepšiniu. Visiems tai sakau. Mes esame treti pasaulyje. Kokie mes talentingi kaip tauta.

Kaunas nuo Hiustono labai skiriasi. Kiekvienas miestas yra savaip gražus. Hiustone labai pasiilgstu tokių vietų kaip Laisvės alėja. Kaunas visada bus mano miestas, kur gimiau ir užaugau. Didžiuojuosi būdamas šio miesto krepšinio istorijos dalimi.

Ko palinkėtum kauniečiams ir Kauno miestui?

Suktas klausimas (juokiasi – red. past.). Palinkėčiau ir toliau būti tokiais sirgaliais, kokie yra. Pasakojau savo draugams iš Amerikos, kad kai žaidžia Kauno „Žalgiris“, arenoje per Eurolygos rungtynes susirenka pilna salė žmonių. Jie stebėjosi, kad toks mažas miestas, o arena būna pilna žiūrovų. Kaunas yra vienas didžiausių krepšinio miestų Europoje. Džiugu, kad tiek daug žmonių palaiko „Žalgirį“ ir supranta mūsų istoriją.

www.kaunas.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: