Pradinis / Kultūra / Dovanos Kauno jaunavedžiams ir gimdyvėms – knygos „Rinkis vardą lietuvišką“

Dovanos Kauno jaunavedžiams ir gimdyvėms – knygos „Rinkis vardą lietuvišką“

Penktadienį Rimanto Ulevičiaus labdaros ir paramos fondas Kauno miesto Civilinės metrikacijos skyriui padovanojo 250 knygų „Rinkis vardą lietuvišką“. Dar 100 knygų skirta Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos skyriui bei Mažylio gimdymo namams. Knygos bus dovanojamos jaunavedžiams ir gimdyvėms.

„Pirma dovana vaikui yra jo vardas. Knygoje yra per 2000 lietuviškų vardų. Mes norime paskatinti tėvus rinkti būtent juos. Juk šį žodį žmogus dažniausiai girdės savo gyvenime“, – sakė Rimanto Ulevičiaus labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkas Mindaugas Karalius.

Pasak jo, išanalizavus didžiųjų Lietuvos miestų populiariausių vardų dešimtukus, tenka liūdnai konstatuoti, kad populiariausių berniukų vardų dešimtuke yra tik vienas lietuviškas vardas, o mergaičių – keturi. „Tikiuosi, kad dėl šio vardyno populiariausių vardu dešimtukuose atsiras vis daugiau lietuviškų vardų. Labai svarbu per jaunas šeimas skleisti ir puoselėti lietuvybę“, – teigė M. Karalius.

„Vardo parinkimas – labai atsakingas žingsnis. Juk su juo vaikas gyvens visą gyvenimą. Lietuviškų vardų vardynas tikrai pravers, kai tėveliai ieškos gražaus, lietuviškai skambančio vardo“, – sakė Kauno miesto mero pavaduotojas Vasilijus Popovas.

Leidinyje „Rinkis vardą lietuvišką“ pateikiami baltiškos kilmės lietuvių vyrų ir moterų vardai, trumpai paaiškinamos jų reikšmės. Knygoje – ir senieji, dvikamieniai vardai, gyvuojantys tūkstantmečius, ir naujieji lietuviški vardai, skambantys Lietuvoje pastaruosius dešimtmečius.

Vardynas „Rinkis vardą lietuvišką“ yra išleistas 2000 vnt. tiražu, iš jų 1800 yra dovanojama būsimiems tėveliams ir jaunavedžiams. Ši dovana jau buvo įteikta Klaipėdoje, Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje ir Kretingoje.

R. Ulevičiaus labdaros ir paramos fondas veikia nuo 2001 m. Jo tikslas – saugoti 1998 m. liepos 6 d. tragiškai žuvusio R. Ulevičiaus atminimą. Panevėžietis R. Ulevičius (1961–1998 m.) – Lietuvos istorikas, pedagogas, verslininkas, politinis ir visuomenės veikėjas. Fondą įkūrė jo draugai. Fondo kūrėjai inicijuoja ir remia visuomenei naudingus projektus, turinčius ilgalaikę kultūrinę ir istorinę vertę.

Kauno m. sav. inf.

Komentaras

  1. Pingback: Naudingos nuorodos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: