Pradinis / Kinas, muzika, TV / Edita Mildažytė: „Reikia išmokti paprasto dalyko – klysti, nekaltinti savęs ir kitų“

Edita Mildažytė: „Reikia išmokti paprasto dalyko – klysti, nekaltinti savęs ir kitų“

„Jis leido man jaustis karaliene, ir aš jam. Tai buvo pagrindinė paslaptis. Ir kai tu vienas su kitu žaidi tą patį žaidimą, ir žaidi jį visą gyvenimą, tai kas nors iš to išeina. Ir finalas išėjo karališkas“, – apie savo gyvenimą su Gintautu Vyšniausku sako žiūrovų pamėgta televizijos laidų vedėja ir žurnalistė Edita Mildažytė. Pokalbis su ja – šio vakaro LRT televizijos laidoje „Gimę tą pačią dieną“.

Dar būdama laimingai ištekėjusi, Edita Mildažytė kažkada interviu metu nuojautos vedama tarstelėjo, jog 50-metį sutiks viena. Šie žodžiai tapo pranašiški, kai 2016-aisiais moteris neteko savo vyro Gintauto Vyšniausko. Nors po jo mirties jau praėjo daugiau nei dveji metai, apie netektį kalbėti viešai Edita Mildažytė vengia: „Bet kokie mano prisiminimai labai žeidžia kažką kitą ir tai, kad aš prisimenu viešai, kažkam sukelia skausmą, – atviravo E. Mildažytė. – O kada man pačiai kils noras kalbėti? Na mūsų gyvenimas buvo spalvingas. Aš neseniai bandžiau ieškoti nuotraukų, tai albumų yra pridėtos pilnos knygų lentynos, bet kol kas aš nenoriu grįžti ir man to nereikia.“

Tačiau artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Edita Mildažytė leido sau pamąstyti apie šalį, kurioje užaugo ir subrendo kaip asmenybė: „Aš manau, kad Lietuvai pirmiausia reikia psichoterapeuto, kaip psichikos traumą patyrusiam žmogui. Ir pirmiausia reikia sužinoti diagnozę mums patiems ir pripažinti sau, kad esam potrauminė visuomenė“, – kalbėjo žurnalistė.

„Reikia išmokti paprasto dalyko – klysti, nekaltinti savęs ir nekaltinti kitų. Ir suprasti, kad jeigu padarei klaidą, reikia arba ją ištaisyti, arba kokiu nors būdu iš jos išsisukti, o ne gyventi visą gyvenimą toje klaidoje. Juk visi mes jų darom. Niekas nenugyvena gyvenimo be klaidų ir niekas nenugyvena tobulo gyvenimo. Taigi užtenka norėti to tobulo gyvenimo. Mes visi tiesiog gyvenam. Nueinam nuo gimimo iki mirties. Taškas. Ir toje atkarpoje reikia stengtis kiek galima daugiau džiaugsmo patirti pačiam ir kiek galima daugiau jo suteikti kitiems.“

Apie savo gyvenimo kelią „Auksinių bičių“ apdovanojimuose „Publikos simpatijų“ prizą pelniusiame dokumentiniame cikle „Gimę tą pačią dieną“ pasakos Edita Mildažytė, Gintaras Jakelis bei Inesa Raudonienė.

LRT nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: