Pradinis / Kelionės / Eksperimentas: ar įmanoma pasiruošti atostogoms greičiau nei per pusvalandį?

Eksperimentas: ar įmanoma pasiruošti atostogoms greičiau nei per pusvalandį?

Atostogos – daugelio su nekantrumu laukiamas laikas. Ypač vasarą. Bet kartais taip su nekantrumu jų laukiame, kad pamirštame tinkamai joms pasiruošti, o tada lankytinų vietų sąrašais, kelionės draudimu ir atostogų dienotvarke pradedame domėtis paskutinę dieną. Tik paprastai šią dieną lyg tyčia mus užgula ir gausybė darbų, kuriuos turime pabaigti prieš atostogas: darbų perdavimai, noras prieš kelionę atsisveikinti su bičiuliais ir t. t. Tad ką daryti? Atsakymas nesudėtingas – įsijungti išmanųjį telefoną.

„Neseniai su kolegomis atlikome testą: ar įmanoma atostogoms pasiruošti nesugaištant daug laiko ir nepaleidžiant iš rankų išmaniojo telefono? Testą sugalvojome daugiau juokais, tačiau jo rezultatai maloniai nustebino: jeigu žinai, nuo ko pradėti ir kaip išnaudoti savo telefoną išmaniam atostogų planavimui, išspręsti didžiausią galvos skausmą sukeliančius pasiruošimo atostogoms darbus galima greičiau nei per pusvalandį“, – sako „Bitės“ atstovas Egidijus Adomkaitis ir dalijasi penkiais žingsniais, kurie padės per mažiau nei pusvalandį susiplanuoti atostogas nepaleidžiant iš rankų savo išmaniojo telefono.

Pirmasis žingsnis: susidėk viską į vieną vietą (5 min.)

„Kai pradedame ruoštis atostogoms, pirmoji stotelė išmaniajame telefone turėtų būti programėlė „TripIt“. Šioje programėlėje galime sudėti visus savo kelionių bilietus, viešbučių rezervacijas, kelionių agentūrų patvirtinamuosius laiškus, draudimus, nuomojamų automobilių rezervacijas ir t. t. Su šia programėle viskas bus vienoje vietoje ir nereikės nei dabar, nei vėliau kelionės metu gaišti vertingų atostogų minučių rausiant elektroninio pašto dėžutę ar kelioninius krepšius ieškant reikalingų dokumentų“, – pataria E. Adomkaitis.

Antrasis žingsnis: susiplanuok „pasimatymus“ su vieta, į kurią vyksi (apie 10 min.)

Šiandien, pasak pašnekovo, pasitelkus išmanųjį telefoną galima planuotis pasimatymus ne tik su žmonėmis, bet ir su miestais ar šalimis: „Daugelis žinome „Tinder“, bet ar visi esame girdėję apie jo atitikmenį kalbant apie keliones? Tai – programėlė „Blink“. Pavyzdžiui: susiplanavome atostogoms važiuoti į Paryžių, bet nežinome, nuo ko ten pradėti? Įvedame į programėlę Paryžiaus pavadinimą ir ji pradeda siūlyti aibę turistinių objektų, restoranų ir pramogų, o mums belieka braukti pirštu į kairę arba į dešinę ir susiplanuoti „pasimatymus“ su pasirinkta vieta ar pramoga. Paprasta ir efektyvu laiko prasme.“

Trečiasis žingsnis: vizualizuok kiekvieną atostogų dieną (5 min.)

E. Adomkaičio teigimu, prieš kiekvienas atostogas, kad iš jų pasiimtume viską, labai svarbu susidėlioti bent jau preliminarų kiekvienos dienos planą, bet svarbu, kad jis būtų kuo patrauklesnis akiai.

„Atostogų planui puikiai tinka programėlė „Trip Plans“. Čia galime itin detaliai ir vizualiai susiplanuoti kiekvieną kelionės dieną. Ir nors tai gali skambėti kaip varginantis darbas, programėlės valdymas labai paprastas: kiekviena atostogų diena turi lentelę, kurią koreguojame pagal savo poreikius – pridedame laikus, viešbučius, atrakcijas. Kai viską susiplanuojame, kiekvieną kelionės dieną matome vizualiai, vaizdais ir ikonomis, tad lengviau susigaudyti, kas mūsų laukia kiekvieną atostogų dieną.“

Ketvirtasis žingsnis: apsidrausk telefonu (2 min.)

„Vienu didžiausių galvos skausmų prieš kelionę gali tapti kelionės draudimas. Ir ypač tada, kai apie jį prisimename likus vos kelioms dienoms prieš išvykimą. Tačiau ir čia gali padėti išmanusis telefonas: esant privačiu, pavyzdžiui, „Bitės“, klientu ir turint mėnesinį planą užtenka tiesiog internetu aktyvuoti kelionės draudimo paslaugą ir ji galios visą laiką“, – teigia E. Adomkaitis.

Penktasis žingsnis: susikrauk daiktus (5 min.)

Pasak E. Adomkaičio, paskutinis žingsnis – pasirengti daiktų, kurie keliaus į kelioninius krepšius ar kuprines, sąrašą: „Programėlė „CheckandPack“ skirta tam, kad susiplanuotume, kokius daiktus vertėtų imti į kelionę. Čia rasime daugybę patarimų, ko prireiktų keliaujant į skirtingas pasaulio vietas, o kai programėle naudojamės dažnai, ilgainiui ji iš ankstesnių kelionių mums primins, ką galbūt šį kartą pamiršome, bet buvome įsidėję planuodami ankstesnes atostogas.“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: