Pradinis / Kūrybos kampelis / Elenos Poželaitės pastelės darbų paroda

Elenos Poželaitės pastelės darbų paroda

Šių metų liepos 9 d. galerijoje „Aukso pjūvis“, esančioje Kaune, atidaryta Elenos Poželaitės pastelės darbų paroda.

E. Poželaitė – dailininkė-grafikė (specializacija – knygų iliustravimas). Baigusi M. K. Čiurlionio menų mokyklą Vilniuje, studijas tęsė Vilniaus dailės institute. Gyvena ir kuria Vilniuje.

Baigusi studijas, kūrė plakatus, atvirukus, iliustracijas poezijos rinktinėms, vadovėliams, apipavidalino knygų. Dirbo knygų reklamos, reklaminės grafikos srityje. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre sukūrė scenografiją ir kostiumus A. Rekašiaus baletui. Yra surengusi kelias personalines parodas. Autorė susižavėjusi pastele, jos jautrumu ir galimybėmis, tad jau nemažai metų kuria šia technika.

Apie savo kūrybą menininkė teigia: „Mėgstu paprastus dalykus, kurie, geriau pastudijavus, visai nėra paprasti. Mano darbų tematika – floristinė bei įvairūs mieli objektai: žuvys, obuoliai, citrinos, kiti vaisiai, daržovės, grybai, rudenį nukritę lapai, kankorėžiai, spygliai… Gėles piešti pasirinkau atsitiktinai, vėliau ši tema mane įtraukė – lyg žaisčiau žaidimą, dėliočiau mozaiką. Gėlių pasaulis – užburiantis, įtraukiantis į save: jame gausybė spalvų, šviesos ir šešėlių, egzotiškiausių formų derinių, kiekvienas žiedas skirtingas, nėra jokios monotonijos. Gėlės turi charakterį: jos kaip ir žmonės, gali būti švelnios, lengvos, trapios, linksmos, liūdnos, melancholiškos, bet gali būti ir pasipūtusios, grėsmingos, šiurkščios, net agresyvios. Kiekvienas žiedas kalba sava kalba, o visi kartu sudaro darnią visumą. Gėlių tema palieka daug vietos fantazijai ir prasmių bei nuotaikų atradimams. Taip pat galima fantazuoti ir bet kuria kita tema, pvz., obuolio graužtuko, vynuogės kauliuko, – viskas yra verta dėmesio ir turi tam tikrą prasmių lauką.“

Parodoje eksponuojami pastaraisiais metais sukurti darbai.

Parodą galima apžiūrėti iki liepos 30 d.

Galerijos „Aukso pjūvis“ inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top