Pradinis / Žmonės / Elvina Milkauskaitė: „Talentingųjų vietą dažnai užima tie, kurie nori tik greitos šlovės“

Elvina Milkauskaitė: „Talentingųjų vietą dažnai užima tie, kurie nori tik greitos šlovės“

Iš Palangos kilusi, lietuvių filologiją studijuojanti Elvina Milkauskaitė – įvairių projektų, konkursų dalyvė, kurią muzika lydi nuo pat mažens. Neabejojame, kad „Lietuvos balso“, „2 minučių šlovės“ ir „Eurovizijos“ gerbėjai šią jauną, veržlią puikaus balso savininkę jau įsidėmėjo. Kalbamės su Elvina apie jos muzikinės veiklos pradžią, dabartinę veiklą, naujausią dainą, gyvenimo pokyčius, dėl kurių ji jaučiasi kur kas laimingesnė nei anksčiau, ir požiūrį muziką.

Kuriame Tavo gyvenimo takte „įstojo“ muzika?

Muzika mane lydėjo nuo pat mažens. Tėvai pasakojo, kad vos išmokusi kalbėti pradėjau ir daineles dainuoti. Būdama vos trejų metų kurdavau dainų tekstus. Juose, aišku, logikos nebuvo, bet dabar labai linksma paskaityti tai, ką mama tuo metu užrašė. Visiems buvo netikėtas toks mano polinkis dainuoti, nes mūsų giminėje muzikantų nėra.

Kokiuose muzikos projektuose jau teko dalyvauti?

Dalyvavau pirmajame „Lietuvos balso“ sezone, taip pat projekte „2 minutės šlovės“ ir 2010 metų Šlagerių festivalyje. Teko sėkmę bandyti vaikų „Eurovizijos“, kiek vėliau – ir suaugusiųjų „Eurovizijos“ atrankose. Galbūt ateityje teks dalyvauti ir naujuose projektuose – niekada nesakau „niekada“, juolab kad tokie projektai suteikia daugiau sceninės patirties, nepamirštamų emocijų, skatina tobulėti, siekti savo tikslų. Tai man svarbu ir naudinga ne tik kaip atlikėjai, bet ir kaip asmenybei. Tokiuose projektuose gali pasimokyti iš savo klaidų ir sutikti naujų įdomių žmonių.

Ką gyvenime veiki, be muzikos?

Studijuoju Vytauto Didžiojo universitete, Kaune, lietuvių filologiją. Nuo rudens jau būsiu ketvirtakursė. Liko paskutiniai bakalauro studijų metai, nors atrodo, kad dar ką tik įstojau, – laikas tiesiog skrieja. Kiti metai bus apsisprendimo metai: spręsiu, ką daryti toliau, kur gyventi, kuo užsiimti. Turiu nemažai minčių, bet kol kas jas pasilaikysiu sau.

Birželio pradžioje baigėsi sesija, todėl šiuo metu atostogauju pajūryje, Palangoje, pas tėvus. Čia visada gera sugrįžti, o vasarą smagu pasimėgauti kurorto teikiamais malonumais. Atostogaudama ir koncertuoju, uždarbiauju, tobulėju, stengiuosi atrasti savo gerbėjų. Taip pat jau antrą mėnesį laikausi subalansuotos mitybos režimo. Daug kas pastebėjo patobulėjusias kūno linijas. Dėl to esu tikrai patenkinta. Teko sumažinti ir vakarėlių skaičių; dabar daugiau laiko leidžiu gamtoje, prie jūros, su šeima ir jaučiuosi daug laimingesnė nei anksčiau. Šis gyvenimo laikotarpis kitoks, nes jaučiuosi judanti tinkama kryptimi.

Kaip manai, ar šiais laikais dainavimas – mados siekimas?

Manau, kad taip. Yra žmonių, kurie nori, kad jų atvaizdas būtų ant žurnalų viršelių, siekia turėti būrį gerbėjų, būti rodomi per televiziją, bet pats muzikavimas, dainavimas jiems nėra toks svarbus, o ir talento, tikrojo pašaukimo tam neturi. Jie tenori greitos šlovės, būti madingi, pripažinti. Man dėl to tikrai apmaudu, nes mūsų mažoje Lietuvoje yra gerokai per daug siekiančiųjų būti scenoje. Tegul tai daro tie, kurie išties jaučia muzikai didelę aistrą ir gali dainuoti, muzikuoti gerai, o ne tie, kurie tik vaikosi tuščios garbės.

Ar groji kokiu nors instrumentu?

Groju gitara, bet tikrai nesu jos virtuozė. Tiesiog grojimui nejaučiu tokio potraukio, kokį jaučiu dainavimui, todėl gitarą į rankas paimu retai. Bet pati labai žaviuosi tais, kurie sugeba valdyti instrumentus taip, kad net atima žadą. Patys nuostabiausi instrumentai man yra saksofonas ir fortepijonas. Klausytis jais gyvai atliekamos muzikos yra nepakartojama.

Esi savamokslė atlikėja?

Nesu baigusi muzikos studijų, bet mokyklos laikais vokalo mokiausi ne pas vieną pedagogę. Kiekviena savaip padėjo, bet šiuo metu balsą tobulinu, repetuoju naujas dainas savarankiškai. Vis dėlto ketinu ateityje nuvykti pas specialistus ir gauti iš jų patarimų. Juk pagalba iš savo sritis išmanančių žmonių visada naudinga, o pagrįsta kritika tik padeda tobulėti.

Ar dainas kuri pati?

Būdama 11 metų sukūriau vieną dainą ir pristačiau ją mokyklos renginyje. Pamenu, labai jaudinausi, juk tai buvo mano pačios kūryba. Ją atlikau akompanuodama sau gitara. Dabar ta daina atrodo banali ir vaikiška, bet atsižvelgiant į tai, kiek man tada buvo metų, tai normalu. O kalbant apie vėlesnę kūrybą, pavasarį sukūriau lietuvišką tekstą vienai man labai gražiai lyrinei užsieniečių dainai, bet vis svarstau, ar jį išgirs platesnė auditorija. Tekstas yra gana asmeniškas – jame atsiskleidžia vienas mano gyvenimo tarpsnis, kuriuo dalytis su kitais bent jau kol kas nelabai norėčiau. O šiaip atlieku dainas, kurias man sukūrė profesionalai. Jie niekada manęs nenuvilia.

Naujausia Tavo atliekama daina vadinasi „Jausk malonumą“. Kokiai auditorijai ji skirta?

Ši daina skirta įvairiems klausytojams: visiems žaismingiems žmonėms, kurių nepalaužia nusivylimai, kurie džiaugiasi kiekviena diena, yra optimistai ir tiki šviesia ateitimi, tiems, kurie jaučia malonumą gyventi ir nesigręžioja atgal. Visai neturi reikšmės, kokio amžiaus tai bus auditorija, svarbu, kaip žmogus jaučiasi širdy. Juk kartais vyresnis žmogus yra daug optimistiškesnis, jaunatviškesnis nei tas, kuriam dar visas gyvenimas prieš akis.

Asmenybė. Kokia Tu?

Nepabijosiu pasakyti, kad esu įdomi asmenybė. Turiu ir gerų, ir blogų savybių, kaip ir visi žmonės. Man netrūksta drąsos, esu nuoširdi, linksma, kartais galiu atrodyti šalta, abejinga, bet iš tiesų esu jautri, tik dažnai bandau tai nuslėpti. Žmonės mane įpratę matyti linksmą, besišypsančią, bet būna, kad grįžusi namo įsijungiu sentimentalią muziką ir gerai išsiverkiu. Esu jausminga, mėgstu svajoti, todėl ne kartą iš kitų esu girdėjusi, kad atrodo, jog gyvenu savame pasaulyje. Esu atvira, linkusi pasitikėti žmonėmis, dėl to yra tekę ir nudegti. Taip pat galiu būti labai užsispyrusi, valdinga, todėl su manimi ne visada lengva, bet, kaip sakoma, tie, kas myli, susitvarko. Žinau, ko noriu, ir visada stengiuosi tai pasiekti. Dievinu charizmatiškus, nuoširdžius, atvirus, gerą humoro jausmą turinčius žmones. Štai tokia esu.

Kaip tai veikia Tavo kuriamą ir atliekamą muziką?

Kadangi esu jausminga, man labai artimas lyrizmas, lėtos baladės, virpinančios daugelio širdis. Todėl dažnai nevengiu atlikti tokios muzikos kūrinių. O dainuodama linksmas, publiką šokti kviečiančias popmuzikos dainas stengiuosi parodyti savo kitą, linksmąją, pusę. Kad ir ką dainuočiau, visada tai darau nuoširdžiai.

Kaip dėlioji savo prioritetus?

Prioritetus dėlioju pagal savo vertybes ir aplinkybes. Kadangi šiuo metu dar nesu sukūrusi šeimos, pirmiausia laiką ir dėmesį galiu skirti sau, savo karjerai, tobulėjimui muzikos srityje, taip pat, žinoma, savo artimiesiems ir draugams, nes buvimas su jais yra didžiulė vertybė. Juk akimirkų nenusipirksi, todėl turime branginti vieni kitus ir praleisti kuo daugiau laiko kartu.

Galbūt išduosi, kokių svajonių šiuo metu turi?

Konkrečiai jų neatskleisiu, nes dar ims ir neišsipildys. Galiu pasakyti tik tiek, kad dauguma jų yra susijusios su muzika, taip pat su jausmais. Plačiau komentuoti nenoriu, papasakosiu apie tai ateityje, kai svajonės virs tikrove.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbino pilietė reporterė Greta Kondrataitė
Asmeninio Elvinos Milkauskaitės archyvo nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: