Pradinis / Lietuviai svetur / ES atstovybėje Vašingtone atidaryta paroda „Už laisvę“

ES atstovybėje Vašingtone atidaryta paroda „Už laisvę“

Spalio 24 d. Europos Sąjungos atstovybėje Vašingtone buvo atidaryta paroda „Už laisvę: Amerikos lietuviai remia Lietuvos nepriklausomybę ir pripažinimą“, kurią parengė Čikagoje įsikūręs Balzeko lietuvių kultūros muziejus.

Parodos atidarymo metu surengta diskusija apie laisvės idealų vietą transatlantinėje erdvėje bei Amerikos lietuvių indėlį atgaunant nepriklausomybę. Diskusijoje dalyvavo parodos kuratorė Irena Brokas Chambers, įtakingo Vašingtono „think-tank’o“ „Atlantic Council“ vyresnysis tyrėjas Jeff Gedmin ir iš Lietuvos atvykusi Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės departamento politikos direktorė Inga Stanytė-Toločkienė.

Atidarydamas renginį, Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas pabrėžė Amerikos lietuvių indėlį kovoje už Lietuvos laisvę ir išsaugant Lietuvos ambasados pastatą Vašingtone. „Visuomet raginu amerikiečius, važiuojančius 16-ąja gatve Vašingtone, atkreipti dėmesį į Lietuvos ambasados pastatą. Šis pastatas – tai Lietuvos valstybingumo tęstinumo simbolis. Taip pat simbolis JAV politikos remti Baltijos ir kitų tautų laisvės ir demokratijos siekius. Amerikiečiai turi didžiuotis, kad Lietuvos ambasados pastatas niekuomet nebuvo atiduotas sovietams“, – sakė ambasadorius, pabrėždamas JAV lietuvių bei Amerikos latvių indėlį išlaikant ir išsaugojant šį pastatą.

Inga Stanytė-Toločkienė pabrėžė, kad Lietuva yra gerai išmokusi laisvės pamokas. Pirmoji pamoka – už laisvę reikia kovoti, ją reikia nuolat puoselėti. Todėl Lietuva šiandien investuoja į krašto gynybą, kartu su sąjungininkais stiprina NATO aljansą, taip pat prisideda prie rytinių kaimynių demokratijos ir laisvės stiprinimo. Antroji pamoka – laisvę yra lengviau apginti nei ją atsikovoti. Todėl šiandien Vakarų pasauliui kylantis iššūkis – išlaikyti tvirtą ir principingą politiką agresyvių veiksmų akivaizdoje.

Su Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda jau turėjo progos susipažinti Čikagos bendruomenė, o Europos Sąjungos atstovybėje Vašingtone ši paroda veikia beveik visą mėnesį nuo spalio 10 d. iki lapkričio 2 d. Parodos kuratorė Irena Chambers parodą „Už laisvę“ prilygino geram filmui arba romanui, nes ji turi nuostabią istoriją, kurioje daug herojų, priešų, laimėtų ir pralaimėtų kovų ir, kaip pridera geram Holivudo filmui, istorija baigiasi laimingai.

Ambasados Vašingtone inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: