Pradinis / Mokslas ir švietimas / ES jaunųjų vertėjų konkurso laimėtojas iš Lietuvos – Kretingos gimnazistas Vytautas Petras Rudys

ES jaunųjų vertėjų konkurso laimėtojas iš Lietuvos – Kretingos gimnazistas Vytautas Petras Rudys

Vytautas Petras Rudys, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivis, laimėjo Europos Komisijos kasmet rengiamą ES jaunųjų vertėjų konkursą „Juvenes Translatores“. Jo vertimas iš anglų į lietuvių kalbą išrinktas geriausiu Lietuvoje. Konkursui Vytautą Petrą parengė jo anglų kalbos mokytoja Rasa Kašinskienė.

12016 m. balandžio 14 d. visi konkurso nugalėtojai vyks į Briuselį, kur jiems apdovanojimus įteiks Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Kristalina Georgieva. Apdovanojimai bus įteikti 28-iems vidurinių mokyklų moksleiviams, kurie konkurse varžėsi su daugiau kaip 3 000 dalyvių iš viso žemyno (atrinkta po vieną nugalėtoją iš kiekvienos ES šalies).

„Sveikinu Vytautą Petrą Rudį, šių metų konkurso nugalėtoją Lietuvoje, kuris įveikė kitus konkurso dalyvius ir pateikė geriausią vertimą savo šalyje. Kasmet konkurse „Juvenes Translatores“ moksleiviai turi galimybę pasitikrinti savo kalbos žinias ir išbandyti vertėjo plunksną – daugiakalbėje Europos Sąjungoje šie įgūdžiai labai vertingi“, – sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja K. Georgieva.

Konkurso nugalėtojas Vytautas Petras įsitikinęs, kad mokėti kalbų labai naudinga, nes jos padeda geriau pažinti pasaulį ir bendrauti su žmonėmis iš kitų šalių.

Lietuvai konkurse atstovavo 51 moksleivis iš 11 mokyklų. Visi konkurso dalyviai vertė tekstus vystomojo bendradarbiavimo tema. Ši tema pasirinkta 2015-iesiems – Europos vystomojo bendradarbiavimo metams – pažymėti. Visi nugalėtojai vertė į tą kalbą, kurią moka geriausiai. Taip daro ir ES institucijose dirbantys vertėjai.

Prieš tai konkursą Lietuvoje laimėjo Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Pumpėnų vidurinės mokyklos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, Veisiejų vidurinės mokyklos, Vilniaus Užupio gimnazijos, Mažeikių Gabijos gimnazijos ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviai.

EK atstovybės Lietuvoje inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: