Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Etnografinė šventė Kupiškyje

Etnografinė šventė Kupiškyje

Praėjusią savaitę Lietuvos etnografinių regionų metų atidarymo proga Kupiškio kultūros centro vitražų salėje vyko etnografinė šventė „Kupiškėnų senybas teisyba“. Buvo paminėtos svarbiausios Kupiškio krašto istorinės datos, žymūs žmonės, per visus laikus garsinę Kupiškį, krašto papročius, tradicijas ir išskirtinę kupiškėnų tarmę.

Folkloro ansamblis „Kupkėmis“ (vadovė Alma Pustovaitienė) inscenizavo legendą apie Kupiškio piliakalnį ir vaidino ištrauką iš etnografinio vaidinimo „Vesėlios anoj šaly“. Per ją demonstravo ir jaunosios nuometavimą.

Skapiškio teatro studijos „Stebulė“ ir „Ku kū“ (režisierė Vita Vadoklytė) vaidino ištrauką iš spektaklio apie Povilą Zuloną, garsųjį „Senovinių kupiškėnų vestuvių“ režisierių. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos folkloro būrelio „Tyrulys“ (mokytojos Jūra Sigutė Jurėnienė ir Ramutė Kežienė) mokiniai pristatė kupiškėnišką tautinį kostiumą.

Skudučiavo, pūtė ragus ir daudytes Salamiesčio pagrindinės mokyklos folklorinis ansamblis „Vijūnytė“ (mokytoja Alma Pustovaitienė), o šio ansamblio dalyvis Giedrius Gintautas vaidino kupiškėną Stanislovą (Stanislaus Johannis iz Cupischi lituanis), studentą, besimokiusį Krokuvos universitete 1480 metais. Manoma, kad šiais metais Kupiškio vardas pirmąkart paminėtas rašytiniuose šaltiniuose.

Per renginį buvo pristatyta Aukštaitijos regiono vėliava. Etnografijos muziejaus specialistės parengė parodą iš garsiųjų kraštotyrininkių seserų Elvyros, Stefanijos ir Mikalinos Glemžaičių tekstilės rinkinio.

Etnografinę šventę rengė Kupiškio rajono etninės kultūros plėtros taryba, kultūros centras ir etnografijos muziejus. Renginį režisavo mokytoja Jūra Sigutė Jurėnienė.

Parengė Alma Pustovaitiėnė
http://kupiskiokultura.lt/
Fotografavo Gintarė Baseckaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: