Pradinis / Kultūra / Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursas

Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursas

Aplinkos ministerija skelbia Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursą. Paraiškas dalyvauti konkurse galima teikti iki spalio 1 d.

2015 metai paskelbti Etnografinių regionų metais. Organizuojant Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursą siekiama išaiškinti, kurios vietovės geriausiai atspindi regionų savastį.

„Labai norėtųsi, kad ne tik tarmės, drabužiai, papročiai, bet ir regionų kraštovaizdis su savita gamta, kaimų formavimo tradicijomis ir architektūra padėtų atpažinti, kur – Aukštaitijoje, Žemaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje ar Mažojoje Lietuvoje – esame. Norime sužinoti, kurie regionai geriausiai išsaugojo savitumą, ir paskatinti bendruomenes juos saugoti ir puoselėti“, – sakė Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras.

Aplinkos ministerijos skelbiamame Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkurse gali dalyvauti visi norintieji: savivaldybių administracijos, seniūnijos, valstybinių parkų direkcijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos, vietos bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, mokyklos, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys. Norintieji dalyvauti turėtų iki spalio 1 d. pateikti užpildytą paraišką, trumpą regiono ir jo savitumo pristatymą, trumpą aprašymą, kaip prie savitumo išsaugojimo prisideda bendruomenė, vaizdinę medžiagą ir kitą, pareiškėjo nuomone, svarbią informaciją. Konkursui negali būti teikiamos pavienės sodybos ir pavieniai objektai.

Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursas vyks dviem etapais: gautos paraiškos pirmiausia bus vertinamos regioninės vertinimo komisijos, o atrinktosios dalyvaus antrajame etape ir bus vertinamos nacionalinės vertinimo komisijos.

Konkurso laimėtojais bus paskelbti geriausiai tvarkomi regionai – po tris iš kiekvieno Lietuvos etnokultūrinio regiono. Nugalėtojams atiteks specialiai pagamintos vietovę įamžinančios plokštės, specialios dovanos.

Konkurso nuostatus rasite čia. Daugiau informacijos apie konkursą suteiks Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyr. specialistė Kristina Ulkienė tel. 8 706 63 558, el. p. kristina.ulkiene@am.lt.

Aplinkos ministerijos inf.

BFL nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: