Pradinis / Aktualijos / Europos čempionato bronzą iškovojusi Airinė Palšytė: „Po dvejų metų sunkumų tai yra atsakas kritikams“

Europos čempionato bronzą iškovojusi Airinė Palšytė: „Po dvejų metų sunkumų tai yra atsakas kritikams“

„Tikiuosi, nenuvyliau“, – su bronza ant kaklo žurnalistus sutiko Airinė Palšytė. Glazge (Škotija) vykusį Europos uždarų patalpų čempionatą šuolininkė į aukštį gali palikti aukštai iškelta galva.

Po dvejų metų pertraukos lietuvė vėl užlipo ant pjedestalo: peršokusi 197 cm, ji užėmė trečią vietą, nusileidusi rusei Marijai Lasickienei (201 cm) ir ukrainietei Julijai Levčenkai (199 cm). Škotijoje mūsiškė gynė prieš dvejus metus iškovotą Europos uždarų patalpų čempionės titulą.

„Nesinorėjo iškeisti aukso į bronzą, bet po visų sunkumų, traumų, dvejų metų duobės, kada daug kas buvo nusivylę, galbūt nurašę, nebetikėjo manimi, tai yra įrodymas, kad dar turiu sportinio pykčio, charakterio. Galiu pakovoti net kai ne viskas yra idealiai gerai“, – šypsojosi A. Palšytė.

Varžybas ji pradėjo nuo 179 cm aukščio, jį įveikė pirmu bandymu. Be klaidų lietuvė atakavo ir 183 cm, 187 cm, 191 cm, 194 cm bei 197 cm, o kartelė triskart nukrito bandant peršokti 199 cm.

„Pradėjome nuo to aukščio, nuo kurio dažniausiai pradedame treniruotėse, kad neužsisėdėčiau. Turiu šiokių tokių nugaros problemų ir kuo daugiau sėdžiu, tuo yra sunkiau. Pagalvojome, kodėl neprasišokinėjus, jei viskas seksis gerai, pavyks peršokti iš pirmųjų bandymų visus aukščius, turėčiau neišnaudoti labai daug jėgų“, – paaiškino A. Palšytė.

Jai, kaip ir kitoms šuolių į aukštį finalininkėms, kortas maišė glausta varžybų programa. Finale dalyvavo ne 8, kaip kad buvo numatyta reglamente, o 12 šuolininkių, todėl norint „įtilpti“ į televizijos transliacijos laiką teisėjams reikėjo skubinti dalyves.

Šuolių į aukštį rungtis baigėsi paskutinė iš visų čempionato rungčių, o M. Lasickienė 205 cm aukštį atakavo daliai žiūrovų jau palikus areną.

„Gal būčiau kitaip nusiteikusi 199 cm šuoliams, bet varžybų teisėjas prieš startą pasakė: „Esu griežtas, jūsų yra dvylika ir turėsite skubėti.“ Bandymui pasiruošti tas 30 sekundžių laikas, kuris buvo įvestas prieš metus, techninėms rungtims yra per trumpas. Man nusiteikti geram bandymui ir galvoje paruošti šuolį šiek tiek laiko pritrūko“, – nesėkmingų bandymų priežastį įvardijo 26-erių lietuvė.

Praėjusių metų vasarą Europos čempionate Berlyne A. Palšytė užėmė ketvirtąją vietą. Tąkart jau iškritusi iš varžybų mūsiškė rikiuotėje žengė trečia ir laukė bulgarės Mirelos Demirevos lemiamų šuolių. Ši Lietuvos lengvaatletę iš prizininkių trejeto „išmetė“ po trečio bandymo peršokti 200 m.

Dabar A. Palšytės medalio likimą galėjo nulemti Katerina Tabašnik. Ukrainietė, lietuvei baigus pasirodymą, turėjo vieną bandymą įveikti 199 cm, tačiau jis buvo nesėkmingas. A. Palšytė prisipažino – apie lemiamą varžovės šuolį negalvojo ir jo nežiūrėjo.

„Man nėra labai įdomu, ką daro kitos, svarbiausia, kad aš padaryčiau tai, ką esu tai dienai nusimačiusi. Gaila, kad nepavyko išpildyti to, ką buvau užsibrėžusi. Pagerinti asmeninį rekordą tokio rango varžybose pavyksta tikrai ne kiekvieną dieną ir turiu būti patenkinta tuo, ką pasiekiau. Manau, kad nenuvyliau“, – sakė geriausia 2017-ųjų Lietuvos sportininkė.

Net ir iškovojusi bronzą A. Palšytė džiaugsmo emocijų nerodė. Šypseną ji išspaudė tik paraginta trenerės Tatjanos Krasauskienės.

„Kai viskas pasibaigė, kurį laiką sėdėjau ne visai patenkinta savo vieta ir savo pasirodymu. Galiausiai nuėjau prie trenerės ir ji pasakė: „Nusišypsok, juk viskas gerai.“ Tada supratau, kad tikrai neblogai. Žingsnis į vasarą yra žengtas, yra labai daug taisytinų dalykų, kuriuos ištaisiusi eisiu tik pirmyn, o ne atgal“, – tikino A. Palšytė.

Europos lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovavo devyni sportininkai. Be A. Palšytės, puikiai pasirodė ir 400 m bėgikė Agnė Šerkšnienė – prestižinėje rungtyje ji užėmė ketvirtąją vietą bei pagerino šalies rekordą.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: