Pradinis / Aktualijos / Europos lengvosios atletikos čempionate – pagerintas Lietuvos rekordas ir aukštos vietos

Europos lengvosios atletikos čempionate – pagerintas Lietuvos rekordas ir aukštos vietos

Nors starto Europos lengvosios atletikos čempionate vis dar laukia septyni lietuviai, jau dabar aišku, kad sekmadienį pasibaigsiančios pirmenybės Lietuvai taps sėkmingiausios istorijoje. Berlyne mūsiškiai jau iškovojo du medalius, o dar penki lengvaatlečiai prasibrovė į geriausiųjų aštuonetą.

Šokiruotos – tokios po itin sėkmingai susiklosčiusių moterų 20 km sportinio ėjimo varžybų buvo Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Živilė Vaiciukevičiūtė. Lietuvaitės drastiškai pagerino asmeninius rekordus, o B.Virbalytė tapo greičiausia šalies ėjike per visą istoriją – 2014 metais Neringos Aidietytės pasiektą Lietuvos rekordą pagerino daugiau nei minute.

Distanciją lengvaatletė įveikė per 1 val. 27 min. 59 sek. bei finišavo šalia prizininkių, ketvirta, o Ž.Vaiciukevičiūtė kvėpavo komandos draugei į nugarą ir užėmė penktą vietą (1 val. 28 min. 7 sek.).

„Svajojau apie aukštą vietą, o pirminis planas turbūt buvo patekti į geriausiųjų šešetuką. Apie medalius stengiausi negalvoti, bet mane džiugina tai, kad šį sezoną pradėjau tikėti savimi ir pradėjau svajoti apie aukštas vietas. Anksčiau ateidavau į varžybas ir net slapčiausiose mintyse negalėjau pagalvoti, jog užimsiu tokią aukštą vietą“, – švytėjo B. Virbalytė.

Sportininkė dėl „medinio“ medalio nesikrimto – bronzą pelniusi italė Antonella Palmisano mūsiškę aplenkė 29 sekundėmis. Auksą iškovojo ispanė Maria Perez (1 val. 26 min. 36 sek. – čempionatų rekordas), sidabrą – čekė Anežka Drahotova (1 val. 27 min. 3 sek.).

„Turėčiau sakyti, kad nusivylimas dėl neiškovoto medalio yra, bet būkime teisingi – nuo bronzos atsilikau pusę minutės. Tačiau visi kiti veiksniai – Lietuvos rekordas ir toks didelis asmeninis rekordas – tą nusivylimą užgožia. Reikės tas viltis ir svajones atidėti kitam čempionatui“, – neliūdėjo B. Virbalytė.

Beje, ėjikių startas dėl dujų nuotėkio Berlyno širdyje buvo atidėtas net pusantros valandos. Ėjimo trasoje buvo jaučiamas dujų kvapas. Vis dėlto starto laiko pakeitimas lietuvių nesutrikdė.“

„Manęs iš vėžių tai neišmušė. Susiskambinome su treneriu iš Australijos ir tarėmės, ką daryti. Buvo matyti, kad stresą patyrė jaunesnės sportininkės, kurioms tai buvo pirmas kartas. Man tiesiog buvo nepatogumų, nes darome tam tikrus veiksmus prieš varžybas ir juos reikėjo dar kartą kartoti. Lietuvai tai išėjo į naudą“, – sakė B. Virbalytė.

Ž.Vaiciukevičiūtė taip pat viršijo buvusį N.Aidietytės Lietuvos rekordą (1 val. 29 min. 1 sek.). Nors šalies rekordininke dabar vadinsis B.Virbalytė, Viktoro Meškausko auklėtinė gali džiaugtis savo karjeros rezultatą pagerinusi net pustrečios minutės.

„Emocijų labai daug, pati negaliu patikėti, kad nuėjau per tokį laiką. Planavome daryti asmeninį rekordą svarbiausiose varžybose. Oras buvo labai geras, palankus, bet kad bus pagerintas Lietuvos rekordas, tikrai nesitikėjau. Dabar dar reikia kambaryje tiesiog apmąstyti, kaip čia viskas buvo“, – negalėjo patikėti Ž.Vaiciukevičiūtė.

Dalį distancijos – nuo šešto iki dvylikto kilometro – sportininkė iš Pabradės žingsniavo atsiplėšusi nuo visų varžovių.

„Kada pirmavau, nepasitikėjimo savimi truputį buvo, bet ėjosi labai gerai. Treneris sakė, kad ėjau vienodu tempu, nesulėtėjau, tiesiog konkurentės pagreitėjo. Kažkada reikia eiti pirmai ir pagąsdinti priešininkes, bet buvo labai keista“, – prisiminė Ž. Vaiciukevičiūtė.

Dėl to, kad neišsilaikė prizininkių trejete, lietuvė nesisieloja, tačiau vylėsi išlaikyti ketvirtą poziciją – ją nuo B.Virbalytės skyrė vos aštuonios sekundės.

„Šiek tiek liūdna dėl ketvirtos vietos, nes nuo Brigitos atsilikau nedaug. Džiaugiuosi ir dėl jos, ir dėl savęs, manau, penkta vieta pirmame suaugusiųjų Europos čempionate yra išties aukšta“, – sakė ėjikė.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Alfredo Pliadžio nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top