Pradinis / Kultūra / Festivalio „Saulės žiedas“ rengėjai žada smagių renginių kupiną savaitę

Festivalio „Saulės žiedas“ rengėjai žada smagių renginių kupiną savaitę

Liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ šiauliečiams bei miesto svečiams pažada kupiną renginių savaitę. Liepos 3 d. konferencijoje organizatoriai pristatė jau tradicija spėjusias tapti šventės dalis: masinį „Saulės žiedo“ šokį ir visų laukiamą „Saulės žiedo“ kultūros ir meno naktį.

Į „Saulės“ šokį kviečia visus

Prekybos centre „Saulės miestas“ surengtoje spaudos konferencijoje „Saulės“ šokio kūrėjos – jogos, aerobikos instruktorė Jurga Mikelionienė ir meninės raiškos mokyklos vadovė Virginija Medžiaušienė – pristatė ir su šokėjais pademonstravo būsimąjį „Saulės“ šokį, prie kurio kviečia prisijungti visus miesto gyventojus. „Šis šokis „Čiulba ulba“ yra stilizuotas: ir folkloras, ir modernus lietuvių liaudies sceninis šokis, todėl tikrai tūrėtų patraukti visų dėmesį“, – kalbėjo šokių vadovė Virginija Medžiaušienė.

Jai pritarė ir kolegė Jurga Mikelionienė: „Manau, kad daugelis jau spėjo pasižiūrėti šokio vaizdo įrašą ir išsigąsti jo sudėtingumo, bet norėčiau pabrėžti, jog pirmoji dalis skirta žiūrėjimui, o visus kviesime prisijungti tik prie antros šokio dalies, kuri ir bus skirta pasilinksminimui.“ Renginio organizatoriai tikisi, kad miestiečiai, svečiai ir, žinoma, dalyviai iš viso pasaulio prisijungs prie smagaus šokio ir jis taps ženklu, simbolizuojančiu „Saulės žiedo“ festivalį, bendrumą bei šilumą.

„Saulės naktis“ ne tik jaunimui, bet ir šeimoms

Jau antrus metus „Saulės žiedo“ organizatoriai miesto svečius kvies ne tik linksmintis dieną, bet ir neišsiskirstyti liepos 10-osios naktį. „Saulės nakties“ koordinatorė Goda Gargasaitė teigia, jog šiais metais visi rengėsi dar atsakingiau, kad žmonės galėtų ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti visas siūlomas veiklas. Visame pėsčiųjų bulvare skambės muzika, vyks koncertai, šokėjų pasirodymai, judrūs žaidimai, sporto šakų pristatymai, įvairūs kūrybiniai užsiėmimai ir mokymai. Šių metų staigmenos – „Saulės nakties suktinis“ su televizijos laidų vedėja, muzikologe Zita Kelmickaite bei amfiteatre rodomas kinas visai šeimai „Aukso žirgas“, kurį atveža pats režisierius Valentas Aškinis. Taip pat pirmą kartą Šiaulių mieste matysime ansamblį iš Latvijos „Miers un bērziņš“, kuris į „Saulės naktį“ atkeliaus su muzikine programa.

„Smagu pranešti, kad naktis neužsibaigs bulvare, ji persikels į naktinį klubą „Happy Mosquito“, kur visi galės tęsti linksmybes ir toliau mokytis nacionalinių svečių šokių“, – praneša „Saulės nakties“ koordinatorė.

Organizatoriai taip pat praneša apie laikinas „Saulės žiedo“ tatuiruotes, kuriomis kviečiami pasipuošti visi norintys. Jas galite pasiimti Šiaulių turizmo informacijos centre.

Aura Lomeikaitė
Alvydo Kučo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: