Pradinis / Kultūra / Festivalio „Su muzika per Europą“ finaliniai koncertai Kalėdų nuotaika užbūrė tris Italijos miestus

Festivalio „Su muzika per Europą“ finaliniai koncertai Kalėdų nuotaika užbūrė tris Italijos miestus

Prieš septynerius metus dėl jaunos ir gabios muzikės Nijolės Dorotėjos Beniušytės entuziazmo atsirado tarptautinis jaunimo muzikos festivalis „Le strade d`Europa“ („Su muzika per Europą“). Šiemet festivalio finaliniai koncertai naujais atradimais džiugino išrankią Italijos publiką net trijuose miestuose. Pianistės Gintarės Elenos Macijauskaitės ir soprano Veros Talerko duetas nepaliko abejingų ne tik Romoje, bet ir Akvilos bei Gallese miestuose.

Kaip koncerto Romoje, organizuoto kartu su Azerbaidžano ambasada, pradžios kalboje pabrėžė Lietuvos ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė, „muzika išlieka universalia, nesenstančia kalba, neturinčia sienų ir nenustojančia mūsų džiuginti ir stebinti. Menas yra visus vienijanti jėga, kuri šiuo įtemptu metu yra ypač reikalinga“.

Taip jau sutampa, kad laureatų koncertas vyksta Kalėdų švenčių laikotarpiu ir yra puiki Lietuvos dovana Italijos muzikos mėgėjams. Po koncerto Romoje, vykusio gruodžio 17 d., buvo surinktos pilnos Gallese (gruodžio 19 d.) ir Akvilos (gruodžio 20 d.) salės. Net paspaudus Italijai nebūdingam šaltukui, publika neskubėjo skirstytis ir apibėrė komplimentais atlikėjas, kvietė sugrįžti į Italijos koncertų sales. Akvilos šv. Bernardino bazilikoje skambėjęs koncertas bus rodomas vietinės televizijos per Kalėdas.

5-ąjį tarptautinį jaunimo muzikos festivalį „Su muzika per Europą“ rengia VšĮ „Musica Vitale“ ir Lietuvos Respublikos ambasada bei kultūros atašė Italijoje.

Festivalio globėjai – Gallese miesto savivaldybė, Palangos miesto savivaldybė, L’Aquilos miesto savivaldybė, Abruco regionas, Lietuvos kultūros institutas.

Partneriai: Azerbaidžano Respublikos ambasada Italijos Respublikoje, L’Aquila Siamo Noi, Accademia Musicale Romana, Gallese Marco Scacchi muziejus-kultūros centras, Šv. Kazimiero kolegija Romoje, Palangos kultūros centras, Vilniaus M. K. Čiurlionio namai-memorialinis muziejus.

Kultūros ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: