Pradinis / Kultūra / Filmas „Sangailės vasara“ apdovanotas Slovakijoje ir pristatytas Paryžiuje

Filmas „Sangailės vasara“ apdovanotas Slovakijoje ir pristatytas Paryžiuje

Geriausiu praėjusių metų lietuvišku filmu pripažinta „Sangailės vasara“ toliau garsina lietuvišką kiną pasaulyje. Savaitgalį filmas apdovanotas Slovakijos kino festivalio prizu ir pristatytas Paryžiuje, mieste, kuriame gyvena filmo režisierė lietuvė Alantė Kavaitė.

Praėjusią savaitę pasibaigęs „ART Film Fest“ yra didžiausias kino festivalis Slovakijoje. „Sangailės vasara“ jame buvo parodyta tris kartus, ir per visus seansus salė buvo perpildyta.

Po seansų su žiūrovais susitiko į Slovakiją atskridusi Julija Steponaitytė, filme sukūrusi Sangailės vaidmenį.

„Norinčių pamatyti filmą buvo tiek daug, kad salėje reikėjo papildomų kėdžių, o jeigu jų nebuvo, žiūrovai tiesiog sėdėjo ant laiptų. Atrodė, kad žmonės jau žinojo filmą ir laukė jo iš anksto. Buvo labai smagu tai matyti. Didžioji dalis žiūrovų buvo paaugliai. Manau, „Sangailės vasara“ jiems puikiai tinka. Viena mergaitė po seanso priėjo prie manęs su ašaromis akyse ir sakė, kad tai yra nuostabiausias filmas, kokį ji yra mačiusi gyvenime. Slovakijoje „Sangailę“ sutiko labai emocionaliai ir teigiamai“, – džiaugėsi aktorė.

Festivaliui pasibaigus „Sangailės vasara“ buvo įvertinta ne tik žiūrovų dėmesiu, bet ir oficialiu prizu: filmui įteiktas Trenčino miesto mero (šiame mieste vyksta festivalis) apdovanojimas. Pernai šį apdovanojimą gavo vienas geriausiai vertinamų praėjusių metų filmų – ukrainiečių „Gentis“.

Savaitgalį filmas pristatytas ir Paryžiuje. Premjera šiame mieste buvo neeilinė, nes čia gyvena filmo režisierė Alantė Kavaitė. Mokyklą baigusi Lietuvoje, ji persikraustė į Prancūziją ir ten pasiliko. Lietuvoje nufilmuota „Sangailės vasara“ – režisierės duoklė savo pačios paauglystei, praleistai Lietuvoje. Prancūzijoje taip pat gyvena filmo operatorius Dominique’as Colinas.

Paryžiuje filmas įtrauktas į festivalio „Le Forum des images“ programą „La Jeune Fille“ – „Jauna mergina“. Filmo pristatyme dalyvavo ne tik A. Kavaitė su D. Colinu, bet ir specialiai šia proga atskridusios pagrindinės aktorės J. Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė.

Apie dviejų paauglių Sangailės ir Austės savęs paieškas pasakojanti šviesi, intymi ir meniška „Sangailės vasara“ jau anksčiau apdovanota prestižiniame JAV Sandanso kino festivalyje – Alantė Kavaitė ten gavo prizą už geriausią užsienio vaidybinio filmo režisūrą. „Sangailės vasarą“ pripažino ir lietuvių kino akademijos nariai: ji gavo „Sidabrinę gervę“ kaip geriausias praėjusių metų lietuviškas vaidybinis filmas.

Į Lietuvos kino teatrus „Sangailės vasara“ atkeliaus rugpjūčio 21 dieną.

Kultūros ministerijos inf.
Christian Do Cao nuotrauka

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: