Pradinis / Grožis ir mada / Floristas Marijus Gvildys: „Meilę gali reikšti milijonai simbolių“

Floristas Marijus Gvildys: „Meilę gali reikšti milijonai simbolių“

Vienas tituluočiausių Lietuvos floristų, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro lektorius Marijus Gvildys įsitikinęs, jog norėdami pasveikinti sau brangius žmones meilės dienos proga daugelis renkasi neišradingus simbolius – širdį ir raudoną spalvą.

„Tai – saugi zona. Raudona rožė reiškia meilę, todėl, nupirkęs jų puokštę, savąjį darbą jau lyg ir padarei – pasakei, kad labai myli. O jei įteiktume originalesnį kūrinį? Greičiausiai gaunantis tai dovanų iškart suprastų, jog įdėjote gerokai daugiau pastangų, nei tiesiog užsukdamas į gėlių parduotuvę“, – sakė M. Gvildys.

Jo įsitikinimu, meilę gali simbolizuoti ir įvairios spalvos, ir įvairios formos. Svarbu žinoti, ką žmogus, kuriam bus įteikta puokštė ar kompozicija, iš tiesų mėgsta. Šia taisykle, anot žinomo floristo, reikėtų vadovautis visomis progomis. Pavyzdžiui, yra žmonių, kurie labiau nei skintas gėles mėgsta retus augalus, augančius vazonuose, todėl juos kažin ar nudžiugintų glėbys raudonų rožių.

 „Milijonai simbolių gali reikšti meilę. Reikėtų galvoti apie tą žmogų, kuriam dėmesys skirtas, o ne apie tai, kokias madas diktuoja prekybininkai“, – su šypsena sakė M. Gvildys.

Tema, kaip būtų galima pasveikinti mylimus žmones, jis pasiūlė improvizuoti besimokantiesiems floristikos. Ne vienas studento darbas, kaip pats teigia, jį nustebino ir nudžiugino.

Asmeninio archyvo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: