Pradinis / Grožis ir mada / Fotografės Jurgos Graf parodoje – nesenstantis grožis

Fotografės Jurgos Graf parodoje – nesenstantis grožis

Balandžio 12 dieną Giedrės Bartelt galerijoje „Trofėjas“ atidaryta Vokietijoje gyvenančios lietuvės fotografės Jurgos Graf ir estų juvelyrės Ülle Kouts darbų paroda.

Fotografė Jurga Graf (dešinėje)

Fotografė Jurga Graf Berlyne pristato savo darbų seriją „Egzistencinės raukšlės“. Tai – tęstinis fotoprojektas apie vyresnio amžiaus žmones, jų santykį su senatve ir savimi. Jurgos Graf objektyvas fiksuoja skirtingas asmenybes – menininkus, politikus, ūkininkus, muzikantus, kuriuos vienija tik tai, kad visi jie jau perkopę 70 metų slenkstį ir yra tvirtai apsisprendę gyventi, o ne senti. Kiekvienas veidas pasakoja savo istoriją, juose atsispindi gyvenimo įpročiai, nusivylimai ir džiaugsmai. Šia serija menininkė tarytum kviečia nustoti bijoti to, kas neišvengiama, nustoti bandyti pakeisti tai, kas nepakeičiama, būti nuoširdesnius su kitais ir savimi. Tai meilės prisipažinimas – savo kūnui, sielai ir pačiam gyvenimui. Jurgos fotografuojami žmonės yra pasirinkę brandos kelią, jie priima save tokius, kokie jie yra. Nepaisant amžiaus ir raukšlių veide, šie žmonės švyti iš vidaus, jie smalsūs, atviri naujoms patirtims ir augimui, džiaugiasi kiekviena jiems dovanota diena.

„Senatvė yra gyvenimo dalis, mes visi gimstame, senstame ir mirštame. Šito pakeisti nebegalime, tačiau galime keisti savo gyvenimą ir džiaugtis juo, kol esame gyvi. Kai kurie bando sustabdyti šį senėjimo procesą. Grožio industrija klesti – raukšlės tempiamos ir lyginamos, kad tik atrodytume jaunesni, nei iš tikrųjų esame. Dažnai pamirštame, kad niekas mūsų taip nesendina, kaip norėjimas atrodyti jaunai“, – savo mintimis atidarymo metu dalijosi fotografė.

Paroda vyks iki balandžio 21 dienos.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top