Pradinis / Kelionės / Gamtos stebuklų turtinga tolimoji Kanada

Gamtos stebuklų turtinga tolimoji Kanada

Šiaurinėje Šiaurės Amerikos dalyje įsikūrusios Kanados krantus skalauja net trys vandenynai, o sausumos sieną ji turi tik su viena valstybe – JAV. Su Kanada asocijuojasi žaliuojantys miškai, uolėtos pakrantės, laukinė gamta, tviskantys ledynai, sniegu „apibertos“ viršukalnės. Kelionė čia sužavės gamtos mylėtojus, neabejingus aktyviam laisvalaikiui, taip pat norinčius pažinti šalies kultūrą, tradicijas, virtuvės paslaptis, pasinerti į didmiesčių šurmulį

Pixabay.com nuotr.

Atrastoji ir neatrastoji Kanada

Apsilankę Kanadoje negalėsite atsigrožėti šalies gamta – užburiantis ir turtingas kraštovaizdis nepaliks abejingų net tų, kurie paprastai prioritetą teikia didmiesčiams, o ne poilsiui gamtoje. Įlankų, užutėkių, fiordų išraižyta šalies pakrantė yra tikras gamtos sukurtas stebuklas, vakarinėje šalies dalyje nutįsta didingi Koldiljerų kalnai, o šiaurinėje dalyje – salų archipelagas. Taip pat Kanada turtinga ežerų, šalį raižo platus vandeningų upių tinklas.

Svečiuodamiesi Kanadoje aplankykite seniausią šalyje Banfo nacionalinį parką. Be kvapą gniaužiančių sniegynais ir ledynais padengtų kalnų, čia įsikūrusi ir įvairi gyvūnija: vilkai, kalnų ožkos, pumos, grizliai ir kt. Neaplenkite ir greta įsikūrusio Džaspero nacionalinio parko, kuriame taip pat saugomi įstabūs slėniai, ežerai, sniegu nuklotos viršukalnės, ledynai, karštosios versmės ir dinamikos šiam pasakiškam kraštovaizdžiui suteikiantys kriokliai. Parke, įtrauktame į UNESCO paveldo sąrašą, gausu grizlių, kalnų ožkų, briedžių ir kt.

Pixabay.com nuotr.

Vieną įdomiausių reginių Kanadoje rasite visiškai netoli Osoyoos miesto. Čia telkšo keistas, spalvotais ratilais pasidabinęs ežeras. Šie ratilai atsiranda karštuoju metų laiku saulei garinant ežero vandenį ir susikristalizavusiam dumblui formuojant vandens pripildytus ratilus. Vandens spalvinę gamą lemia itin didelė mineralizacija.

Jei svečiuositės Kvebeke ar netoliese, būtinai skirkite laiko miesto senamiesčiui, taip pat pasigrožėkite Fraontenako pilimi. Pastatas sužavės savo dydžiu, forma, spalvine gama – tai puikus viduramžių statybą atkartojantis architektūrinis šedevras.

Ekstremalių potyrių gerbėjai Kanadoje turėtų aplankyti Pragaro vartais vadinamą siaurą ir labai sraunią upės protaką. Virš upės nutiestas kabantis tiltas masina adrenalino gerbėjus ir visus, norinčius patirti kažką neįprasto. Pasivaikščiojimas šiuo tiltu ne tik papildo adrenalino bagažą, bet ir dovanoja nepaprastų reginių.

Na ir, žinoma, garsieji Niagaros kriokliai, įsitaisę JAV ir Kanados pasienyje. Iš daugiau kaip penkių dešimčių metrų krintančio vandens skleidžiamas garsas ir sudaromas įspūdis atims žadą – tai bus vienas įspūdingiausių Jūsų matytų reginių.

Pixabay.com nuotr.

Naudinga informacija keliaujantiems į Kanadą

Jei planuojate kelionę į Kanadą, pateikiame praktinės ir naudingos informacijos, praversiančios tiek planuojant kelionę, tiek mėgaujantis atostogų akimirkomis šioje įstabioje šalyje:

  • Valiuta Kanadoje – Kanados doleris.
  • Kanadoje oficialios kalbos yra dvi: anglų ir prancūzų.
  • Jei Kanadoje viešėsite ilgiau, neapsiribokite tik savo gyvenamosios vietos apylinkėmis – pakeliaukite po šalį. Transporto priemonių pasirinkimas kelionei šalies viduje platus: autobusai, traukiniai, vietinės oro linijos, automobiliai ir kt. Nors kelionė traukiniu –brangokas malonumas Kanadoje, bet investuoti į tai verta: pirma, kelionė traukiniu labai patogi, o antra, išvysite kvapą gniaužiančių gamtos vaizdų. Vertinantiems spartą idealiai tiks vietiniai lėktuvai.
  • Šalis didžiulė, todėl klimatas joje nevienodas – tikslinga pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne, priklausomai nuo to, kurioje Kanados dalyje planuojate viešėti.
  • Jei Kanadoje svečiuositės iki 90 dienų, viza nereikalinga, bet prieš kelionę turite užsiregistruoti interneto sistemoje eTA.

Pixabay.com nuotr.

Emigrantų rojumi praminta šalis

Ekonomiškai stipri Kanada turi ką pasiūlyti ne tik keliautojams, bet ir tiems, kurie atvyksta čia pradėti naujo gyvenimo svečioje šalyje. Šalis traktuojama kaip itin draugiška emigrantams, tad nestebina, kad nemaža dalis gyventojų, ypač Toronto mieste, yra ne kanadiečiai. Apie didelį kitataučių skaičių čia liudija ir komunikacijos priemonės, kuriomis palaikomas ryšys su Kanadoje įsikūrusiais giminaičiais bei draugais. Pavyzdžiui, į šalį keliaujančių siuntinių srautai. Greitai ir pigiai nugabenti į Kanadą siuntą šiandien yra labai paprasta – platus vežėjų tinklas ir puikios sąlygos suteikia daug pasirinkimo galimybių bei leidžia puoselėti glaudžius santykius su svečioje šalyje įsikūrusiais brangiais žmonėmis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: