Pradinis / Kultūra / Garsaus lietuvių dailininko kūryba pristatyta Tokijuje

Garsaus lietuvių dailininko kūryba pristatyta Tokijuje

Lietuvos ambasadoje Japonijoje gruodžio 8 dieną surengtas įžymaus lietuvių dailininko Stasio Eidrigevičiaus kūrybos ir jo iliustruotos knygos japonų kalba „Aušros kasos“ pristatymas.

Žinomos japonų rašytojos, menotyrininkės Motoko Nakagawa parašytos pasakos „Aušros kasos“ herojai – mergaitė Aušra ir meškiukas Jurgis. Knygoje kalbama apie žmogiškas vertybes: draugystę, taiką, pasiaukojimą dėl kitų. S. Eidrigevičius sukūrė originalias, spalvingas ir įtaigias iliustracijas specialiai šiai knygai.

„Džiugu, kad šiandien galime pristatyti dar vieną puikų Lietuvos ir Japonijos menininkų bendros kūrybos rezultatą“, – sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas, pažymėjęs, kad pastaraisiais metais abiejų šalių kultūriniai ryšiai tapo itin aktyvūs.

Motoko Nakagawa plačiau pristatė dailininko kūrybą ir džiaugėsi, kad ji yra gerai žinoma ir vertinama Japonijoje. Otaru mieste yra įsteigtas muziejus „Hiroko Mori – Stasys Museum“, kuriame šalia japonų menininko darbų yra nuolatinė S. Eidrigevičiaus kūrybos ekspozicija. Japonijoje išleistas jo darbų katalogas, o prieš keletą metų surengta didelė paroda.

Knygos pristatymas surengtas remiant Lietuvos užsienio reikalų ministerijai bei Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijai (JALFA).

URM inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: