Pradinis / Lietuviai svetur / Garsios Lietuvos muzikos grupės vardas – Holivudo šlovės alėjoje

Garsios Lietuvos muzikos grupės vardas – Holivudo šlovės alėjoje

Kai prieš septynerius metus, ko gero, seniausiai žinoma Lietuvos estradinės muzikos grupė „Vairas“ daug kam netikėtai pateko į Klivlande esantį rokenrolo šlovės muziejų („Rock’N’Roll Hall of Fame“), kažin ar kas tikėjosi, kad legendinė šiauliečių grupė savo gerbėjus nustebins vėl.

2010 m. pirmąsyk koncertavę Amerikos lietuviams Orlande (Floridos valst.), „Vairo“ nariai šiemet rudenį antrą sykį grupės istorijoje dalyvavo JAV Lietuvių Bendruomenės Tarybos sesijoje, tik šįkart kitoje pakrantėje, Šiaurės Vakaruose esančiame Portlande. Iškart po rugsėjo mėn. paskutinio savaitgalio Oregono valstijoje muzikantai leidosi į kelionę po magiškąją Vakarų pakrantę, aplankė garsųjį Las Vegasą, o spalio mėnesio pirmąjį savaitgalį jau koncertavo 32-ųjų „Lietuvių dienų“ lankytojams „Angelų“ mieste. Tačiau didžiausia staigmena grupės lyderio Rolando Janušo su kompanija laukė kelionės atgalios į Europą išvakarėse – pasinaudojus kelių žinomų vietinių lietuvių ryšiais „Vairas“ buvo įamžintas ne kur kitur, o Holivudo šlovės alėjoje! Tarp daugiau kaip 2,5 tūkstančio penkiakampių žvaigždžių formos keraminių plytelių, įspaustų į šaligatvio grindinį palei penkiolika kvartalų besitęsiantį Holivudo bulvarą Kalifornijos didmiestyje Los Andžele, spalio 7-ąją, sekmadienį, atsirado ir „Vairo“ žvaigždutė. Šios žvaigždės – tai ilgalaikiai paminklai visuomenei, simbolizuojantys įamžintųjų pasiekimus pramogų industrijoje. Žvaigždėse įamžinti įvairių asmenybių, aktorių, muzikantų, režisierių, prodiuserių, taip pat miuziklų ir teatro grupių ar fiktyvių veikėjų vardai.

„Vairo“ žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje

Kasmet šią Šlovės alėją („Hollywood Walk of Fame“) aplanko iki 10 mln. žmonių. Čia nuo 2006 metų puikuojasi garsiausios lietuvių kilmės aktorės Rūtos Kilmonytės-Lee vardinė žvaigždė, taip pat šioje alėjoje įamžinta keletas kitų garsių Amerikos lietuvių kino pasaulio atstovų: Jason Sudeikis, Robertas Žemeckis, Karolis Bučinskis (geriau žinomas pseudonimu Charles Bronson). Vis dėlto kad į tokią solidžią kompaniją paklius ir lietuviškoje estradoje daugiau nei 50 metų skaičiuojantis bei nuoširdumu, melodingumu į klausytojų atmintį ir širdis įsirėžęs „Vairo“ kolektyvas, Šiaulių miesto ir šios grupės gerbėjai kažin ar kada būtų susapnavę.

Laurynas R. Misevičius

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: