Pradinis / Augalų pasaulis / Gegužės 15 – birželio 3 d. Lietuvoje vyks trečiasis tarptautinis „Augalų žavadienis“

Gegužės 15 – birželio 3 d. Lietuvoje vyks trečiasis tarptautinis „Augalų žavadienis“

„Augalų žavadienis“ – tai šventė, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į augalus, paskatinti žmones aktyviau domėtis augalų svarba ir įvairiapuse jų tyrimų reikšme. Tai renginys, per kurį tiek vyresniesiems, tiek patiems mažiausiesiems bus galima atrasti įdomios veiklos, skatinančios domėtis augalų karalystės paslaptimis.

„Augalų žavadienis“ skirtas visoms su augalais susijusioms temoms: fundamentalaus augalų mokslo, žemdirbystės, sodininkystės, miškininkystės, augalų dauginimo ir apsaugos, maisto ir mitybos, aplinkos apsaugos, klimato kaitos sušvelninimo, bioproduktų, biologinės įvairovės, darniosios plėtros, atsinaujinančiųjų energijos šaltinių ar švietimo apie augalų mokslą. Pirmąjį kartą Europos augalų tyrimų organizacija inicijavo „Augalų žavadienį“ 2012 metais. Jis apėmė 580 renginių 39 pasaulio šalyse, pritraukė šimtus tūkstančių dalyvių. Lietuvoje 2012 m. „Augalų žavadienis“ vyko šešiuose miestuose, spalvingą jo programą įgyvendino 25 partneriai, atstovaujantys įvairioms institucijoms, pradedant universitetais ir baigiant vaikų darželiais. 2012-ųjų metų renginio sėkmė paskatino tęsti renginius. 2013 metais „Augalų žavadienio“ programą sudarė apie 1000 renginių 56 pasaulio valstybėse. Lietuvoje vyko 14 renginių – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Visagine, taip pat Kauno, Radviliškio ir Kėdainių rajonuose.

Organizatoriai tikisi ir 2014 metais sulaukti gausaus šventės dalyvių būrio. „Augalų žavadienio“ renginiai vyks net devyniose skirtingose Lietuvos vietose: Vilniuje, Kaune ir Kauno rajone, Klaipėdoje, Šiauliuose, Dotnuvoje, Panevėžiuke, Šeduvoje, Kėdainiuose, Visagine. Programa suteikia daug laisvės renginio partnerių išmonei, todėl numatoma didelė renginių įvairovė: spaudos konferencija Vilniaus universiteto Botanikos sode, atvirų durų dienos, ekskursijos, eksperimentų laboratorijos ir interaktyvios dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems, orientacinis žaidimas „Atrask augalus botanikos sode“, teatralizuoti vaikų pasirodymai ir eisenos, rekordinio dydžio vikšro „Šimtakojo“ gimtadienis, parodos, augalų menas, spalvų, egzotinių drugelių ir degustacijų naktis VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje, Augalų Karalienės atvykimas ir šviesų šou „Augalų invazija“ ant centrinio VDU Kauno botanikos sodo pastato sienų.

Dvidešimties partnerių iš visos Lietuvos sąrašą sudaro augalų mokslų institucijos, universitetai ir botanikos sodai, savanoriškos veiklos centrai, mokyklos ir vaikų darželiai, parengę programas savo miesto ar rajono gyventojams.

Šiais metais „Augalų žavadienis“ nebus koordinuojamas tarptautiniu mastu. Renginį remia Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (projektas VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-003). Nacionalinis renginio koordinatorė – Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo direktorė profesorė Vida Mildažienė. Į ją galima kreiptis visais su renginiu susijusiais klausimais el. paštu v.mildaziene@bs.vdu.lt.

Kauno botanikos sodo informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: