Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Gelgaudiškiečiai moka švęsti!

Gelgaudiškiečiai moka švęsti!

Kopija iš IMG_0131Metai iš metų Gelgaudiškio bendruomenė savo miestelio šventei – Žolinei – pradeda ruoštis jau pačioj vasaros pradžioj. Kas galvodami, kokių koncertuotojų pakviesti, kas gėlių ar minčių gėlių kompozicijoms pasirinkti, kas puošdamiesi savo sodybas ar jų prieigas…

Niekam ne naujiena, jog kiekviena šventė kainuoja, o didelės šventės kainuoja net ne vieną tūkstantį litų. Todėl visa bendruomenė geranoriškai atsiliepė į kvietimą prisidėti įvairiom aukom ir per dešimtį savanorių aukų rinkikų suaukojo 6206 litus. Kiti dar prisidėjo aukodami įvairius daiktus, savo gamybos kepinius, kaimiškus mėsos gaminius, nuolaidų kuponus paslaugoms loterijai, kurios metu buvo išplatinta beveik 300 bilietų po 3 litus, kurie vėlgi sugulė į šventės biudžetą. Šiemet šventės biudžetas siekė beveik 11 tūkstančių litų. Dėkingi nuolat šią šventę palaikantiems ir paremiantiems verslo kolektyvams: UAB „Taurakalnis“ (direktorė Irena Prakapaitė-Čereškienė), UAB „Valtralita“ (direktorius Remigijus Naubūraitis), UAB „Gelgaudukė“ (kavinei „Vakarų užuovėja“, direktorė Rita Puidokienė), Audronės Varankevičienės įmonei, UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ (direktorius Edmundas Rinkevičius), UAB „Gemesta“ (direktorius Arvydas Macijauskas) ir UAB „Saubalda“ (direktorius Saulius Ambrazevičius).

Nuo ankstaus ryto miestelėnus ir besirenkančius į bažnyčią svečius džiugino centrinėje gatvėje rikiuojamos gėlių kompozicijos, pavadintos „gėlių fejerverkais“. Šiemet organizatoriai suskaičiavo net 46, bet realus skaičius tikrai buvo didesnis, nes šiemet pirmą kartą masiškai puošėsi ir šalutinės gatvės, ir atokesni kaimai. Sektinas pavyzdys – Pajotijo kaimo bendruomenė, kuri ne tik išsipuošė savo kiemų prieigas bei pagrindinio plento pakeles, bet ir entuziastingai sudalyvavo saugaus eismo projekto akcijoje, kai ratuoti nuo triratuko iki motociklo, pasipuošę gėlių girliandomis praūžė miestelio gatvėmis iki pat bažnyčios, sveikindami visus su švente ir kviesdami dalyvauti kituose dienos renginiuose.IMG_0075

Klevų gatvės gyventojai pademonstravo patį tikriausią bendruomeniškumą – po atlaidų grįžę neišsiskirstė po namus, o draugiškai rinkosi prie gatvėn išneštų stalų, vaišinosi ir bendravo iki pat vakarinio koncerto.

Jau trečiąkart Gelgaudiškio dvare prieglobstį randa dailininkų pleneras „Kalbanti žemė“ (vadovė Aurelija Papievienė) ir džiugina didžiausios mūsų šventės metu surengdamas parodą rūmuose. Trys dešimtys profesionalių dailininkų kūrinių daugiau nei mėnesiui nutūpę į atgimstančių rūmų erdves suteikia joms išskirtinio šventiškumo, kuris masina čia atvykti šiandienio meno gerbėjus, o atsitiktinį lankytoją maloniai nustebina.

Nepabūgę lietaus laisvą laiką nuo šv. Mišių iki vakarinio koncerto užpildė sporto aistruoliai. Mokyklos stadione futbolo kamuolį gainiojo 7 komandos iš Gelgaudiškio, Šakių, Kriūkų ir Kidulių.

Vakare glegaudiškiečiai ir svečiai rinkosi į vasaros estradą, kur virš šešių valandų trukusi programa turėjo patenkinti įvairiausio skonio muzikos gerbėjus. Subtilus Šakių krašto lakštingalos Vismantės Vasaitytės dainavimas, temperamentingas Gražinos Skinderytės ir Vytauto Kurnicko operečių bei operos opusų atlikimas, kai kurių net jojant ant puikiai papuošto žirgo Mistika, bardiški Lietuvos gitaros meistro ir prodiuserio Martyno Kuliavo kartu su Justu Daugininkaičiu ir Aušra Narvydaite kūriniai, jausmingieji, o kartu ir pašėlusieji kapelos „Mingė“ iš Klaipėdos vyrai, nepakartojamas estrados grandas Edmundas Kučinskas ir folkroko grupė „Kreizas“ iš Vadžgirio abejingų nepaliko: estrados prieigos ir šokių aikštelė nestokojo žiūrovų ir šokėjų.Kopija iš IMG_0114

Jau ketvirti metai iš eilės visoje seniūnijoje inicijuojama žydinčiausios sodybos rinkimo akcija. Pervažiavus visą seniūniją džiugina tendencija, kad puošiasi pagal išgales vis daugiau ir daugiau sodybų. Dabar jau lengviau suskaičiuoti apsileidusias sodybas, nei tas, kurios prižiūrimos ir puoselėjamos. Džiugu ir tai, kad visų praėjusių metų sodybos – laureatai pateisina savo vardą. Šiemet „Žydinčios sodybos 2013“ titulas iškeliavo į Pajotijį. Pretendentų apdovanojimui tikrai buvo ne vienas, bet nulėmė tai, kad Audronės ir Artūro Varankevičių bei Ingridos ir Sauliaus Pališkių sodybų tandemas – ryškus bendruomeniškumo pavyzdys, kaip kaimynai nuo jų skatina neatsilikti ir kitus, kad šių sodybų priežiūra – ne vienadienis ir trumpalaikis, proginis reiškinys, o sistemingo, ilgo ir kruopštaus darbo rezultatas. Sveikiname nugalėtojus ir baltu pavydu apsikrėsti linkime visiems – jei gali jie, tai kuo aš blogesnis?!

Stambiais štrichais perbėgus per visą Žolinės dieną norisi pasidžiaugti, kad gelgaudiškiečiai moka švęsti. Tai išskirtinė bendruomenė, kuri nelaukia, kol šventę jiems padarys kas nors kitas iš pašalies. Jie patys moka susitelkti, pasisiūlyti, padėti, jie patys moka švęsti.

Ačiū visiems padėjusiems, palaikiusiems ir dalyvavusiems!

Organizatorių vardu – kultūros centro direktorius, bendruomenės centro „Atgaiva“pirmininkas Edgaras Pilypaitis

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: