Pradinis / KARJERA / „Global Lithuanian Leaders“ vadovė: „Nebėra „mes“ ir „jie“, „Lietuva“ ir „pasaulis“ – viskas tapo bendra“

„Global Lithuanian Leaders“ vadovė: „Nebėra „mes“ ir „jie“, „Lietuva“ ir „pasaulis“ – viskas tapo bendra“

„Šiandien karjera – ne vertikalus kilimas į viršų (koordinatorius, departamento vadovas, kompanijos vadovas), o horizontalus tobulėjimas tam tikroje srityje. Naujausi moksliniai tyrimai apie ateities darbą ir rinkos tendencijas atskleidžia, jog žmonės vis dažniau ir vis drąsiau keičia savo profesiją, yra linkę eksperimentuoti su savo karjera“, – teigia daugiau nei tūkstantį narių vienijančio tinklo „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, kuri gegužės 9 d. dalyvaus KTU „Santakos“ slėnyje vyksiančioje konferencijoje „Karjera ateities darbo rinkoje“.

Kotryna Stankutė-Jaščemskienė (Remio Ščerbausko nuotr.)

K. Stankutės-Jaščemskienės teigimu, šiandien žmonės, ypač didelėse užsienio korporacijose dirbantys asmenys, nebijo padaryti pertraukos savo karjeroje tam, kad nuspręstų, ko jie nori pasiekti savo profesiniame gyvenime.

„JAV ar kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse šiandien vis mažiau nuostabos kelia kompanijų darbuotojų ir net aukštas pareigas užimančių asmenų sprendimas pusmečiui ar metams palikti savo postus ir padirbėti, pavyzdžiui, baristais ar baristėmis“, – pažymėjo GLL vadovė.

Gegužės 9 d., antradienį, K. Stankutė-Jaščemskienė kartu su Lietuvos mokslininku Arminu Ragausku, „CityBee“ vadovu Luku Yla, „Factobotics“ vadovu Justinu Katkumi ir KTU vykdomuoju direktoriumi Pauliumi Artštikiu dalyvaus renginio metu vyksiančioje diskusijoje „Akistata su ateitimi. Koks mūsų vaidmuo ją kuriant ir jai ruošiantis?“. Diskusiją tiesiogiai bus galima stebėti KTU „Facebook“ paskyroje.

Visu greičiu į paaukštinimą!

Pašnekovės teigimu, globaliame pasaulyje Lietuva taip pat yra matoma, pastebima. Lietuvos diaspora pasaulyje yra labai didelė ir gana organizuota: verslininkai, mokslininkai, menininkai buriasi į įvairias organizacijas, tinklus.

„Mūsų šalis yra atvira naujovėms, mūsų talentai prieinami visiems – šiandien turėdamas „LinkedIn“ profilį gali sulaukti pasiūlymo iš bet kuriame pasaulio kampelyje veikiančios įmonės, – sakė GLL vadovė. – Nebėra „mes“ ir „jie“, „Lietuva“ ir „pasaulis“ – viskas tapo bendra.“

K. Stankutės-Jaščemskienės nuomone, karjeros Lietuvoje pranašumas – daugiau atsakomybės greičiau „judančiose“ įmonėse, o tai leidžia greičiau kilti karjeros laiptais ir sparčiau tobulėti.

„Didelėse užsienio korporacijose paaukštinimo, tobulinimosi procesai gali užtrukti ilgai, ne vienus metus. O Lietuvoje darbuotojas, kuris yra kompetentingas, atsakingas, aktyvus, strategiškai, kūrybiškai ir kritiškai mąstantis, gali labai greitai tapti komandos, padalinio ir visos kompanijos vadovu“, – įsitikinusi GLL vadovė.

Trys TAIP: požiūris, žinios ir įgūdžiai

K. Stankutė-Jaščemskienė, ieškodama naujo komandos nario, tikisi atrasti tris esminius dalykus: tinkamą požiūrį į darbą, žinias ir įgūdžius: „Pirmąjį sunku pakeisti, bet įgūdžių ir žinių darbuotojui galima suteikti per tam tikrą laiką bet kurioje darbovietėje: nesvarbu, ar žmogus būtų ką tik pradėjęs dirbti, ar einantis pareigas jau kurį laiką. Man visų svarbiausias – žmogaus požiūris.“

Pašnekovės nuomone, darbdaviui labai sunku skatinti kūrybinį ir kritinį darbuotojo mąstymą, iniciatyvumą, atsakingumą, komandinio darbo įgūdžius, jeigu žmogus jų neugdė mokykloje ir universitete, todėl daugiausia dėmesio švietimo sistemoje turėtų būti skiriama būtent šiems dalykams.

Jos teigimu, sparčiai daugėja įmonių, siekiančių, kad būsimas komandos narys atitiktų bendrovės vidinę kultūrą: „Išskirtinį dėmesį tam skiria tarptautinės kompanijos. Vidinė kultūra taip pat labai svarbi startuoliams ir juose dirbančioms komandoms.“

Jaunimas nori jaustis pasaulio dalimi

K. Stankutei-Jaščemskienei prieš pusmetį teko lankytis Anglijoje, Kembridže, rengtoje Pabaltijo konferencijoje, kurią organizavo ten studijuojantys lietuviai, latviai ir estai.

Susitikimo metu GLL vadovė atliko apklausą, kuria siekė sužinoti, ko išsilavinęs jaunimas tikisi iš savo ateities darbdavių.

Apklausa atskleidė, jog darbo vietoje jaunimui svarbiausia prasminga veikla, kuri galėtų daryti pokytį, lankstumas, galimybė augti ir tobulėti, konkurencingas atlyginimas, skaidrumas, įvertinimas, įkvepianti aplinka, galimybė dirbti prie tarptautinių projektų ir jaustis pasaulio dalimi.

Tobulėjimas galimas tik per dalijimąsi

K. Stankutė-Jaščemskienė įsitikinusi, kad žmogiškųjų savybių (ypač kūrybinio ir kritinio mąstymo – red. past.) svarba ieškant naujo darbuotojo išliks po 5, 10 ir daugiau metų. „O įgūdžiai, darbo pobūdis keisis drastiškai. Kiekvienais metais atsiranda vis daugiau naujų technologijų, kurias reikia perprasti, įvaldyti ir mokėti su jomis dirbti“, – svarstė GLL vadovė.

KTU organizuojamoje konferencijoje ir jos metu vyksiančioje diskusijoje dalyvausianti K. Stankutė-Jaščemskienė mano, kad tokie renginiai, skirti karjeros valdymui, yra labai vertingi ir jų reikėtų kuo daugiau ir įvairesnių.

„Tik bendraudami, dalydamiesi patirtimi, girdėdami vieni kitų istorijas, galime tobulėti, suprasti skirtingų profesijų subtilybes ir bent jau savo galvoje „pasimatuoti“, ar darbas vienoje ar kitoje įmonėje, organizacijoje, leistų save realizuoti“, – teigė GLL vadovė.

Atvira visuomenei, nemokama karjeros valdymo konferencija „Karjera ateities darbo rinkoje“ gegužės 9 d. 10.00–15.30 val. vyks KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59, Kaunas).

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: