Pradinis / Renginiai, pramogos / Goda Gabalytė: „Elektrinė gitara – ne tik vyrams“

Goda Gabalytė: „Elektrinė gitara – ne tik vyrams“

Visi gitaros mėgėjai jau skaičiuoja dienas iki gegužės 18 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje vyksiančio kasmetinio festivalio „Gitaros fiesta 2016“. Šiemet organizatoriai čia sukvietė visą būrį  geriausių gitaros meistrų ir styginių akordams neabejingų muzikantų. Festivalį organizuojanti prodiusavimo įmonė „Ars Libera International“ neslepia – bilietų liko vos vienas kitas, tad koncertas žada būti tikrai audringas.

Ant scenos šiemet lips ne tik daug metų grojantys gitaros virtuozai, bet ir jauni perspektyvūs talentai. Šiemet „Gitaros fiestos“ sceną pirmą kartą išbandys ir nuotaikingas Godos ir Pauliaus duetas „Right Wing“. Suradusi laisvesnio laiko tarp repeticijų, Goda sutiko su mūsų skaitytojais pasidalyti koncerto laukimo ir meilės gitarai išpažintimi.

Goda, festivalyje „Gitaros fiesta 2016“ dalyvausite pirmą kartą. Ką Jums reiškia ši patirtis ir ko iš jos tikitės?

Labai malonu dalyvauti tokiame renginyje, kai jame groja daug kitų šaunių ir tikrai gabių muzikantų. Malonu sutikti bendraminčių ir gauti pastabų iš profesionalų. Abu su Pauliumi manome, kad tai bus geras laiko leidimas su gera muzika ir daugybe gitarų.

Norisi sakyti, kad gitara puikiai leidžia atsiskleisti menininko dvasiai ir asmenybei. „Gitaros fiestoje“ ant scenos muzikuosite dviese su Pauliumi. Kaip pavyksta scenoje suderinti dvi profesionalų muzikantų asmenybes?

Mes su Pauliumi jau seniai grojame kartu, turime grupę, su kuria koncertuojame jau ne pirmus metus, todėl manau, kad esame puikiai susigroję. Žinoma, Paulius yra labai gabus muzikantas, groja ne vienu instrumentu ir puikiai valdo gitarą, daug išmano apie muziką. Bet abu manome, kad muzikoje svarbiausia išreikšti jausmą, todėl esame lygiaverčiai partneriai ir abu scenoje ne konkuruojame, o padedame vienas kitam tobulėti (šypsosi).

Gitara lietuvių muzikoje nėra retas instrumentas. Kada ir kuo ji patraukė Jus?

Gitara groju senokai, ją pirmą kartą paėmiau į rankas būdama dvylikos ar trylikos metų, tiksliai nepamenu. Taip, tiesa, kad šis instrumentas labai dažnas, tačiau jis yra labai įvairiapusis, grojant juo, galima išgauti labai daug garsų. Pasitelkiant efektus, kurių yra begalė, galima dar kitaip paruošti šį instrumentą. Žodžiu, tai labai plačias grojimo galimybes suteikiantis instrumentas. Gitara man visą laiką teikė daug džiaugsmo. Nuo mažens mėgau roko, sunkesnio roko, bliuzo stiliaus muziką, o žiūrėdama gyvo garso koncertus gaudavau labai daug inspiracijos, galbūt dėl to ir pati norėjau groti.

Su gitara draugaujate seniai. Ar per savo karjerą jau pavyko atrasti visas įmanomas gitaros puses ir įveikti iššūkius?

Toli gražu dar nesu atradusi visų gitaros pusių.  Manau, dar labai daug reikia mokytis norint būti gera gitariste, o su laiku atrasiu vis daugiau šio instrumento pusių. Manau, kad gitara visad bus šalia manęs. Mano antras instrumentas – vokalas (šypsosi). Galbūt juo geriau moku naudotis nei gitara, tačiau svarbiausia, kad visad yra kur tobulėti.

Kartais sakoma, kad gitara – vyriškas instrumentas. Ar sutinkate?

Tikrai žinau gitarisčių moterų, kurios savo grojimu galėtų sugėdinti tikrai didelę dalį vyrų (juokiasi). Taip, dauguma sako, kad gitara, ypač elektrinė gitara, yra vyriškas instrumentas. Tačiau su gera drauge Agata, su kuria grojame jau seniai, norime sulaužyti įsitikinimą, jog elektrinė gitara – ne moteriai. Tai ir bandome padaryti.

„Gitaros fiesta 2016“ – tarsi graži odė gitarai. Ką ketinate parodyti klausytojams ir kuo išsiskirsite?

Atliksime tris kūrinius – grosime Stevie Ray Vaughan, „Blackfoot“ ir „Radio Moscow“ kūrinius. Nežinau, ar parodysime daug grojimo gitara ypatybių, tačiau tikrai bandysime kartu su visais gerai praleisti laiką ir tiesiog mėgautis gera muzika.

Godos Gabalytės ir Pauliaus pasirodymą išvysite jau gegužės 18 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje festivalio „Gitaros fiesta 2016“ metu.

Norinčių išgirsti gitaros skambesį – visas būrys, tad organizatoriai kviečia bilietais pasirūpinti iš anksto. Bilietus platina BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lt/event/30363

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: