Pradinis / Sportas / Golfą pirmąkart žaidusi Daiva Tamošiūnaitė: „Nekantrauju pakartoti“

Golfą pirmąkart žaidusi Daiva Tamošiūnaitė: „Nekantrauju pakartoti“

Kamuoliukų ridenimas į duobutes ir pasivaikščiojimai žalios vejos kilimais daugeliui asocijuojasi su turiningu laisvalaikiu, o golfo profesionalai atkerta, kad tai reikalauja ne ką mažiau fizinės veiklos nei kitų sporto šakų užsiėmimai. Tuo įsitikino ir žinoma laidų vedėja, aktorė Daiva Tamošiūnaitė.

Kelios valandos golfo žaidimo atstoja maždaug valandą bėgimo. Tokią paralelę tarp visiškai skirtingų sporto šakų galima išvesti žinant, kad per vieną mačą profesionalus golfo žaidėjas laukais nužingsniuoja apie 12 kilometrų ir atlieka dešimtis smūgių.

TV3 laidos „Mitybos ir sporto balansas“ vedėja Vlada Musvydaitė, pasikalbėti apie sveiką mitybą ir aktyvią gyvenseną prie pietų stalo pakvietusi D. Tamošiūnaitę, neatsispyrė pagundai saulėtą pavasario dieną praleisti gryname ore ir pasimokyti golfo pradmenų.

„Jūs tikrai sudeginsite visas gautas kalorijas, o galbūt net ir dar daugiau, – tikino golfo treneris Egidijus Baleišis, pakvietęs moteris į valandos trukmės treniruotę. – Pradedantieji paprastai nueina apie pusę lauko, tai yra 5–6 kilometrus, bet daug kas priklauso nuo jų įgūdžių. Jei kamuoliuką mušinėsite ne reikiama kryptimi, o zigzagais, teks nužingsniuoti ir visus septynis kilometrus.“

Golfo debiutantės netruko įsitikinti, kad ne vien vaikščiojimas nuo vienos duobutės prie kitos, bet ir kamuoliuko ridenimas ar smūgiavimas reikalauja pastangų. Pasak V. Musvydaitės, didžioji dalis kūno raumenų dirba net stovint su lazda rankose: „Iš šalies golfo žaidime viskas atrodo paprasta, tačiau toks tik įspūdis. Labai svarbu gera viso kūno ir atskirų jo dalių koordinacija, o ką jau kalbėti apie taisyklingą stovėseną, lazdos laikymą ir kitas išties reikšmingas smulkmenas.“

V. Musvydaitei tai buvo jau 65-a televizijos laidose išbandyta nauja sporto šaka. Golfui neliko abejinga ir D. Tamošiūnaitė: „Bene sunkiausia buvo tiksliai pataikyti į kamuoliuką, kad jis nuskristų ar pariedėtų ten, kur nurodė treneris. Vis dėlto pavyko ne kartą įridenti tiesiai į duobutę. Tokiu puikiu oru tai buvo geriausia pramoga, ir maloniai vėl pakartočiau.“

Sveikatingumo laidos žiūrovai sužinos, kad radijo laidų vedėja negali atsispirti žuvies patiekalams ir juos gamina bei valgo kone kasdien. Žinoma moteris norėtų išmokti žvejoti.

Tuo metu kulinaras Alfas Ivanauskas, padedamas mitybos specialisto Artūro Sujetos, šeštadienio rytui pasiūlys netradicinį žaliąjį kokteilį, kuriam prireiks net ir dilgėlių. Kaip įprastai, po skanėstų lauks dar viena treniruotė. Šįkart treneris Vytautas Balkūnas pakvies sustiprinti kojas ruošiantis bėgimo varžyboms ar tiesiog aktyvesniam laisvalaikiui po vangaus žiemos laikotarpio.

Erika Vyšniauskaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: