Pradinis / Aktualijos / Grįžtantieji turi pasiūlymų ne tik Lietuvai, bet ir Europos Sąjungai

Grįžtantieji turi pasiūlymų ne tik Lietuvai, bet ir Europos Sąjungai

Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su kitais Vyriausybės nariais pasveikino kurti Lietuvai nusprendusius programos „Kurk Lietuvai“ dalyvius – pasidžiaugė vykdytų projektų rezultatais, įteikė padėkas ir pasveikino naują kartą.  

„Džiaugiuosi, kad su šios programos dalyviais tenka bendrauti jau ne vienus metus. Į Lietuvą dėl šios programos grįžtantieji profesionalai parveža ne tik idėjų, bet ir ambicijų, ryžtą siekti užsibrėžtų tikslų, daug drąsos ir atsakomybės už savo šalį ir priimamus sprendimus bei didelį norą bendradarbiauti, sodinti visus prie vieno stalo ir realiai ne tik spręsti, bet ir išspręsti problemas. Ši programa yra apie lyderystę, kuria išsiskiria jos dalyviai, įkvėpdami ir kitus“, – teigė premjeras S. Skvernelis.

Nuo praėjusių metų rugsėjo 23 d. programos dalyviai įgyvendino 24 projektus, tarp kurių yra ir pirmasis per septynerius „Kurk Lietuvai“ metus įgyvendintas tarptautinis projektas.

Mūsų šalies iniciatyva kuriamos ES Kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos, o „Kurk Lietuvai“ programos dalyviams Krašto apsaugos ministerija patikėjo koordinuoti šio ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) projekto koncepcijos kūrimą ir įgyvendinimą. Ministerijos atstovai džiaugiasi, kad programos dalyvių dėka šis Lietuvos inicijuotas projektas yra daugiausia įgyvendinimo link pažengęs iš visų 17-os PESCO patvirtintų projektų. Stiprinant kibernetinio saugumo sektorių Lietuvoje, dalyviai taip pat pateikė siūlymus dėl pokyčių rengiant šio sektoriaus specialistus, be to, padėjo pamatus aktyvesniam viešojo sektoriaus ir žiniasklaidos bendradarbiavimui mažinant kibernetinių grėsmių pavojų.

Programos dalyvių dėka Lietuva tapo viena iš pirmųjų ES šalių, parengusių išsamias gaires skaidresnei pirminio viešojo žetonų siūlymo (ICO) projektų veiklai užtikrinti. Tai padės pritraukti užsienio investicijų ir kurti palankią bei saugią aplinką „fintech“ ir „blockchain“ verslui Lietuvoje.

Analizuodami užsienio šalių patirtį, dalyviai parengė stipendijų studijuojantiems užsienyje modelį, pagal kurį jau buvo atrinkti pirmieji stipendininkai. Taip pat dalyvių parengtas ir jau pradėtas įgyvendinti modelis, kuris leistų doktorantūros studijas vykdyti ne tik aukštosiose mokyklose, bet ir verslo įmonėse.

Kito „Kurk Lietuvai“ projekto metu sukurtas Psichikos sveikatos centruose teikiamų paslaugų kokybės stebėsenos modelis – tai pirmas žingsnis diegti stebėsenos sistemą, skirtą gerinti pirminio lygio psichikos sveikatos priežiūrą Lietuvoje.

Dalyviai per pastaruosius 12 mėnesių taip pat ėmėsi spręsti iššūkių ES švietimo, smurto artimoje aplinkoje, korupcijos mažinimo sveikatos priežiūros įstaigose, diasporos atsparumo dezinformacijai didinimo, kultūros prieinamumo, profesinio orientavimo sistemos efektyvinimo ir kitose srityse.

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinama programa „Kurk Lietuvai“ jau skaičiuoja septintuosius gyvavimo metus. Iki šiol programoje jau dirbo 131 tarptautinę patirtį turintis profesionalas, o nuo rugsėjo 6-osios darbus pradeda septintoji karta. Per šešerius veiklos metus įvykdyta daugiau nei 180 projektų.

„Kasmet dalyviams baigiant darbus programoje tikimės, kad metai Lietuvos viešajame sektoriuje ne tik bus naudingi pasiektais projektų rezultatais, bet ir įtikins dalyvius, kad verta likti ir kurti Lietuvai. Šiais metais vėl džiugina liekančiųjų Lietuvoje po programos statistika – beveik 90 procentų šios kartos dalyvių planuoja likti Lietuvoje ir maždaug pusė jų šiuo metu svarsto konkrečius pasiūlymus likti ir dirbti šalies viešajame sektoriuje“, – rezultatais džiaugėsi „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė.

JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Kenija, Ispanija – tai tik keletas šalių, iš kurių grįžta naujos kartos dalyviai, kurie didžiausią dėmesį  šį rudenį skirs inovacijų, švietimo, regionų ir darnios plėtros iššūkiams spręsti.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: