Pradinis / Kinas, muzika, TV / Grupė „Wild Reason“: „Siekiame populiarinti Lietuvoje nykstančią muzikos rūšį“

Grupė „Wild Reason“: „Siekiame populiarinti Lietuvoje nykstančią muzikos rūšį“

Roko grupė „Wild Reason“ (liet. „Laukinė priežastis“) Kaune įkurta prieš ketverius metus. Išskirtinė ne tik šios grupės kūryba, bet ir filosofija. Jos nariai mano, jog rokas Lietuvoje yra nykstanti muzikos rūšis, todėl roko atstovams reikia ne konkuruoti tarpusavyje, o vieniems kitus palaikyti. „Kiekviena roko grupė mūsų šalyje yra tiesiogiai susijusi viena su kita. Kiekvienas tinkamai ir kryptingai žengtas mūsų žingsnis skina kelią ir kitiems panašaus pobūdžio kolektyvams. Taip pat kiekvienos kitos grupės sėkmė yra didžiulė šventė mums patiems. Užuot konkuravę, bandome vieni kitus palaikyti ir ne tiek garsinti grupės vardą, kiek populiarinti roką Lietuvoje“, – sako grupės „Wild Reason“ nariai.

Kaip susibūrė jūsų grupė?

Grupė „Wild Reason“ gyvuoja jau ketverius metus. Visi susibūrėme skirtingomis aplinkybėmis: vieni mūsų grojo roko muziką daug metų prieš gimstant „Wild Reason“, kitiems tai yra pirmas, tačiau rimtas ir ilgametis projektas. Kaip ir pridera kiekvienai roko grupei, mes kovojame už savo mėgstamą muzikos kryptį. Norime palikti tam tikrą žymę lietuviškos muzikos scenoje.

Kodėl būtent toks pavadinimas? Ką jis Jums reiškia?

Pavadinimas „Wild Reason“, t. y. „Laukinė priežastis“, nuolatos primena mums, ką ir dėl ko mes darome. Bandome kurti nepažabojamą, charakteringą muziką, išjudinti publiką gyvastį pulsuojančiomis gitarų partitūromis ir, svarbiausia, ant scenos išleisti ir iš klausytojų ištraukti giliai kiekviename mūsų tūnančius laukinius demonus. Kiekvienas mūsų turi tą blogo berniuko ar mergaitės pusę, mūsų muzika skirta būtent tam, kad klausytojai galėtų ją parodyti.

Ar jums artima tik roko muzika?

Vien roku neapsiribojame. Kad kurtum kažką naujo ir savito, turi būti labai išprusęs ir turėti objektyvų muzikinį skonį. Todėl klausome įvairiausios muzikos, vertiname ją ir savo kūryboje natūraliai plečiame sąskambių arsenalą.

Kaip įsivaizduojate savo klausytojus?

Savo klausytojus įsivaizduojame kaip žmones, kuriems nusibodo rutina, taisyklės, kurie šį vakarą nori eiti ieškoti nuotykių ir vėl pasijusti gyvi.

Kuo jūs kitokie nei kitos grupės?

Manau, kad per šiuos ketverius metus mes patys sau nustatėme standartus, susiformavome kaip įvairiapusiškai stiprus kolektyvas. Nors grupėje jau ne kartą keitėsi nariai, projektas „Wild Reason“ dabar kaip niekada stiprus, nepaliestas laiko ar likimo duotų išbandymų. Bet skiriamės nuo kitų tikriausiai ne tuo… Didžiausias mūsų kolektyvo skirtumas, palyginti su kitomis grupėmis, tikriausiai yra mūsų filosofija. Tam tikru grupės gyvavimo laikotarpiu supratome, jog atstovaujame Lietuvoje nykstančiai muzikos rūšiai. Ir nors Lietuvoje yra gausu puikių roko grupių, talentingų atlikėjų, roko muzika išlieka visiškame pogrindyje. Todėl nusprendėme skleisti tokią filosofiją, jog kiekviena roko grupė mūsų šalyje yra tiesiogiai susijusi viena su kita. Kiekvienas tinkamai ir kryptingai žengtas mūsų žingsnis skina kelią ir kitiems panašaus pobūdžio kolektyvams. Taip pat kiekvienos kitos grupės sėkmė yra didžiulė šventė mums patiems. Tad, užuot konkuravę, bandome vieni kitus palaikyti, vieni kitiems padėti ir ne tiek garsinti grupės vardą, kiek populiarinti roką Lietuvoje.

Kas jus labiausiai žavi koncertuose?

Tobulas koncertas – kai žmonės pasideda gėrimus į šalį, atsistoja nuo savo stalelių, prieina prie pat scenos ir kartu su mumis ištaško visas savo jėgas į kairę ir į dešinę! Jei išeini iš mūsų koncerto sausas, švarus ir nedvelkiantis prakaitu, tokį koncertą mes laikome prastoku. Visiškas atsidavimas muzikai, pasileidimas nuo grandinės ir po koncerto apėmęs jausmas, tarsi būtum naujas baltas lapas, – tai, ko mes reikalaujame iš savęs ir iš savo klausytojų.

Ką manote apie festivalius? Ar patys esate dažni jų dalyviai?

Praeitą vasarą dalyvavome „Grainfield“ festivalyje, „Roko naktyse“ bei „Karklėje“, tikimės kitąmet koncertuoti daug daugiau festivalių. Iš tikrųjų tai yra tie koncertai, apie kuriuos besiruošdami galvojame visus metus.

Kokiais pasiekimais muzikos srityje jau galite pasigirti?

Esame išleidę tris singlus (du iš jų turi vaizdo klipus): „Down“ „Dance with the Monster“ ir „Wild and Free“. Esame laimėję porą muzikinių konkursų, tačiau tai nieko neįrodo, svarbiausias pasiekimas – atsidavimas muzikai ir kryptingas ėjimas tikslo link.

Kur dažniausiai gerbėjai gali jus išvysti?

Šiuo metu kuriame naują koncertinę programą, su kuria žadame pradėti koncertuoti jau artėjančio pavasario gale. Esame numatę porą koncertų Londone ir grįžę į Lietuvą tikimės pasirodyti kiek įmanoma daugiau festivalių. O mūsų grupės užkulisius gerbėjai gali sekti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Wild Reason“. Taip pat mūsų dainų kartais galima išgirsti „Classic Rock Fm“ radijo stotyje.

Kaip atrodo jūsų laisvalaikis?

Visi mūsų grupės nariai – dirbantys, besimokantys žmonės, tačiau visą laisvą laiką dažniausiai leidžiame kartu: repetuojame, dalyvaujame vakarėliuose, taip pat daug laiko skiriame savo studijai tobulinti. Mums tai – antri namai. Ją tvarkome, apšiltiname, puošiame – kuriame kūrybišką atmosferą.

Kokie jūsų artimiausi planai?

Artimiausi mūsų planai – pabaigti naują koncertinę programą, įrašyti naujų dainų ir nufilmuoti naują vaizdo klipą.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbino pilietė reporterė Greta Kondrataitė
Nuotrauka iš grupės asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: