Pradinis / Kinas, muzika, TV / Grupė „Wolfsome“: „Savitais kūrybos metodais sukūrėme unikalų skambesį“

Grupė „Wolfsome“: „Savitais kūrybos metodais sukūrėme unikalų skambesį“

Po beveik dvejų metų darbo studijoje ir vienų metų koncertų kauniečių muzikos grupė „Wolfsome“ jau džiaugiasi reikšmingais įvertinimais. Savo kūryboje roko, bliuzo ir rokenrolo muziką sujungiantis gabių vaikinų kolektyvas jau yra laimėjęs du prestižiškiausius naujų grupių konkursus Lietuvoje, pasirodęs daugybėje Lietuvos festivalių, surengęs koncertinį turą Baltijos šalyse ir netgi koncertavęs „M.A.M.A.“ apdovanojimuose. Grupės „Wolfsome“ muzika susidomėjimo susilaukė ir užsienyje: jų dainos buvo panaudotos „Top Gear“, „Drift Allstars“ vaizdo klipų garso takeliuose.

Kas buvo iniciatorius, kurio dėka susibūrėte į grupę?

Gytis: Tikriausiai Martynas. Iš pradžių jis pasikvietė mane kartu pagroti vietiniame bare. Po keleto pasigrojimų nusprendėme, kad būtų verta pamėginti groti rimčiau. Tada prisijungė Lukas ir Benas, kuriuos pažinojome anksčiau, ir jau po pirmos repeticijos visi supratome, kad tiesiog turime groti kartu.

Trumpai papasakokite apie kolektyvo narius.

Grupę sudaro Martynas Krasnovas (vokalas, gitara), Gytis Čapkauskas (solinė gitara), Lukas Rimkevičius (bosinė gitara), Benas Muntrimas (mušamieji).

Visi klausome skirtingos muzikos: Martynui ir Gyčiui imponuoja klasikinio roko ir bliuzo muzika, Lukas pamėgęs sunkesnę metalo muziką, o Benas – džiazo ir akademinės muzikos mėgėjas.

Kodėl pasirinkote būtent tokį pavadinimą grupei, ką jis jums reiškia?

Lukas: Galbūt geriau paklausti: ar grupės pavadinimas apibūdina grupę, ar grupė suteikia prasmę pavadinimui? Mes norėjome antrojo varianto. Ieškojome tokio žodžio, kuris gerai skambėtų ir neturėtų aiškios prasmės, kad ją suteiktume mes. Manau, mums pavyko.

Kuo jūs esate kitokie nei visos grupės?

Niekuo ir kartu viskuo. Kuriame, repetuojame, grojame, kaip ir visos kitos grupės. Tačiau mes sukūrėme unikalų „Wolfsome“ skambesį turėdami savitus ir individualius kūrybos modelius.

Mūsų muzika – tai mėgstamos muzikos sintezė. Kūriniuose galima aptikti tiek roko, tiek bliuzo,  tiek rokenrolo užuominų.
Ant scenos visiškai save atiduodame siekdami maksimumo, tačiau stengiamės išlaikyti preciziškumą. Apibendrinant mes labai daug dirbame studijoje.

Kaip manote, ko reikia pramogų pasauliui?

Tikrų emocijų, natūralumo.

Ar laikote save žinomais? Kaip apskritai vertinate populiarumą?

Nelaikome savęs žinomais. Gal tik tam tikrai klausytojų grupei. Rokenrolas Lietuvoje niekada nebuvo pirmoje vietoje (kalbant apie muziką). Bet galbūt mes esame čia tam, kad tai pasikeistų. Į populiarumą žiūrime kaip į įrankį skleisti savo idėjoms.

Dainos, kurias atliekate, – jūsų pačių kūryba. Kas jus įkvepia kurti?

Emocinė būsena, aplinka, kitų atlikėjų muzika. Tai vieni iš pagrindinių įkvėpėjų. Mūsų idėjos ir vizijos dažnai būna gana skirtingos. Vis dėlto džiaugiamės, kad sugebame sukurti komfortišką aplinką vieni kitiems ir visada randame kompromisus.

Kur koncertuoti jums patinka labiausiai?

Žmonės, kuriems grojame, padaro bet kurią vietą ta, kurioje gera būti.

Ar jaučiate konkurenciją tarp kitų grupių?

Jokiu būdu ne. Mes visi esame kolegos, ne konkurentai. Jei kurie nors apie mus mano kitaip – mums jų nuoširdžiai gaila… (šypsosi – red. past.)

Kokiais muzikiniais pasiekimais kaip grupė galite pasigirti?

Nors viešai pasirodėme tik prieš metus, jau teko groti „M.A.M.A.“ apdovanojimuose, daugybėje festivalių. Taip pat buvome pastebėti užsienyje, mūsų dainos buvo panaudotos „Top Gear“, „Drift Allstars“ vaizdo klipų garso takeliuose. Pradėję koncertuoti laimėjome du prestižiškiausius – „Golden Fish“ ir LRT „Opus“ – naujų grupių konkursus. Taip pat spėjome įrašyti ir išleisti savo debiutinį albumą „Origin.412“, kurį šiuo metu pristatinėjame.

Kada gerbėjai galės išgirsti naujausią jūsų kūrinį?

Naujausias mūsų paviešintas kūrinys yra antrasis singlas „I Was Young“ iš mūsų debiutinio albumo, jo vaizdo klipu pasidalijome prieš kelias savaites. Likusius kūrinius iš albumo visi gali išgirsti mūsų koncertuose, kur taip pat galės įsigyti ir albumą. Jo pristatymo turą jau pradėjome ir tęsime visą vasarą ir rudenį.

Kaip manote, ko trūksta Lietuvos scenoje ir kaip tai reikėtų keisti?

Rokenrolo! Į tai reikėtų atsižvelgti koncertų organizatoriams, nes tikrai yra nemažai gerų, jaunų grupių. P. S. Ir mes dar turime kelis laisvus savaitgalius vasarą.

Kokie jūsų ateities planai?

Šiuo metu planuojame albumo pristatymo koncertus, po vasaros festivalių ruošiamės važiuoti jo pristatyti užsienyje.

Ko palinkėsite skaitytojams?

Mažiau neigiamų minčių, daugiau meilės. Ir rokenrolo. Daugiau rokenrolo. Rokenrolo.

Kalbino Greta Kondrataitė

Nuotraukos iš „Wolfsome“ asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: