Pradinis / Kultūra / „Gustavo enciklopedijos“ autorius apdovanotas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui

„Gustavo enciklopedijos“ autorius apdovanotas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas žurnalistas, LRT televizijos laidos ,,Gustavo enciklopedija“ autorius ir režisierius Audrius Rakauskas. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas A. Rakauskui skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui (vykdant vaikų ir jaunimo kultūrinį švietimą), už bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Birželio 25 dieną Kultūros ministerijoje apdovanojimą Audriui Rakauskui įteikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pabrėžė, kad pirmą kartą aukščiausias ministerijos įvertinimas atiteko žiniasklaidos atstovui. ,,Norime padėkoti Jums už nuveiktus darbus, kurių per penkiolika metų yra labai gražių. Nors projektas vienas, bet labai platus. Ta šviesa, kurią skleidžiate savo kūryba, pasiekia ir kitus žmones. Per penkiolika „Gustavo enciklopedijos“ metų jau užaugo visa žiūrovų karta. Jie, esu įsitikinęs, tapo labai kūrybingi ir Lietuvos patriotai, nes Lietuvos tūkstantmečio įvykiai atsispindi ir jūsų laidose“,– sakė kultūros ministras.

Audrius Rakauskas yra daug metų gyvuojančios LRT televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ autorius ir režisierius. Populiarią laidą noriai žiūri ne tik vaikai, bet ir paaugliai, jaunimas, vyresnio amžiaus žiūrovai. Pagrindiniai laidų personažai – specialusis korespondentas Gustavas, profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys, nykštukas Benas, Gustavsonas iš Švedijos, Vandenų valdovas Neptūnas ir Debesų žmogus. Šiuos personažus įkūnija laidos autorius Audrius Rakauskas. Kurdamas laidą, A. Rakauskas piešia, rašo tekstus, harmonizuoja muzikos kūrinius ir juos interpretuoja.

,,Gyvename visuomenei, dirbame ne sau, o aplinkai, žmonėms, su kuriais gyvename, bendraujame. Šis įvertinimas yra nelauktas ir mane labai džiugina. Esu dėkingas už pastebėjimą ir įvertinimą. Penkiolika metų esu susijęs su laida „Gustavo enciklopedija“, o 25 metus dirbu Lietuvos televizijoje (dabar LRT) ir niekur nebuvau atsitraukęs. Darbas televizijoje yra kolektyvinis, todėl tai ne vien mano nuopelnas“, – dėkojo ir savo bendradarbiams A. Rakauskas.

2006 m. Lietuvos televizijos laidų vaikams „Gustavo enciklopedija“ pagrindu buvo sudarytas pažintinis žinynas, išleistas skaitmeninės DVD plokštelės forma. 2010 m. išleista knyga „Gustavo receptai“. 2014 m. Lietuvos televizijos laida vaikams „Gustavo enciklopedija“ perkelta į kino ekranus – pagal ją sukurtas pirmasis lietuviškas kompiuterinės (3D) animacijos ir vaidybos filmas ,,Gustavo nuotykiai“.

,,Gustavo enciklopedija“ geriausių laidų konkurse „Pragiedruliai“, kurį rengia Lietuvos radijo ir televizijos komisija, buvo pripažinta geriausia 2005 metų televizijos laida vaikams. Audrius Rakauskas pripažintas geriausiu 2009 m. Lietuvos televizijos vedėju, jam įteiktas LRT apdovanojimas „Bitinukas“.

Kultūros ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: