Pradinis / Kultūra / Gytis Ivanauskas: „Nuomonė, jog tautiniai šokiai pasenę ir nuobodūs, yra klaidinga“

Gytis Ivanauskas: „Nuomonė, jog tautiniai šokiai pasenę ir nuobodūs, yra klaidinga“

Jau šį sekmadienį – naujojo intriguojančio televizijos projekto „Kadagys“ premjera, kuriame išskirtiniais pasirodymais žada nustebinti Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinio meno ansamblis „Nemunas“. Ruošti staigmenas kolektyvui padeda garsus režisierius, šokėjas, aktorius Gytis Ivanauskas ir žinomas operos solistas Liudas Mikalauskas.

Tautinį meną populiarinantis televizijos projektas, kuriame dalyvauja dešimt tautinių šokių ansamblių kartu su savo generolais, bus tiesiogiai transliuojamas šešis sekmadienius TV3 kanalu iš istorinės Kauno sporto halės.

„Kadagys“ – pirmasis tokio pobūdžio projektas ne tik Lietuvoje, Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje. Džiugu, kad pasinaudojus šia idėja siekiama tarsi prikelti tautinius šokius iš miego ir parodyti, jog lietuvių liaudies šokiai nėra nuobodūs. Anaiptol – jie gali būti ir šmaikštūs, ir sentimentalūs, ir jausmingi“, – įsitikinęs G. Ivanauskas, režisuojantis KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ pasirodymus.

Tokie televiziniai talentų konkursai aktoriui ne naujiena. G. Ivanauskas yra prisidėjęs prie muzikinio projekto „Chorų karai“, dėl geriausios šokėjų poros vardo varžęsis projekte „Šok su manimi“ ir jo vėlesniuose sezonuose padėjęs kurti kai kurių porų dalyvių pasirodymus.

„Gyčio Ivanausko teatrą įkūrusio šokėjo teigimu, pirmajai „Kadagio“ laidai kartu su „Nemunu“ ruošiamasi intensyviai, kartu galvojant apie ateities perspektyvas, t. y. kas vyks ir tolesnėse projekto laidose. G. Ivanauskas patikino, kad nors ir sunku nuspėti, kaip viskas klostysis projekto metu, tačiau KTU „Nemuno“ pasirodymai suplanuoti visoms „Kadagio“ laidoms.

„Su ansamblio nariais radome bendrą kalbą, puikiai vieni kitus suprantame. Kiekvienos repeticijos metu skatinu juos savyje atrasti aktorinių gebėjimų, kurie labai svarbūs bet kokiame šokyje. Taip pat stengiuosi padėti jiems pasirodyti ir kaip visumai, ir kaip individualybėms“, – teigia režisierius.

„Nemuno“ šokėjams talkinantis aktorius sakė esąs maloniai nustebintas tuo, jog KTU studentai ne tik puikūs šokėjai, dainininkai, bet ir tikri patriotai, aukojantys savo laisvalaikį tautiniams šokiams.

Paklaustas, kodėl ryžosi šiai avantiūrai, G. Ivanauskas pažymi, jog kelti sau iššūkius, išbandyti naujus dalykus visada labai naudinga: „Šiam projektui tradicinius lietuvių liaudies šokius kartu su „Nemunu“ stengsimės perteikti žiūrovams taip, kad būtų „skanu“ ir įdomu.“

„Būsimuose pasirodymuose padėsiu atskleisti KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ galimybes, aktorinius studentų gebėjimus, išbandyti skirtingą tempą, temas, nuotaikas. Bandysime parodyti, kad KTU studentai gali būti stiprūs ne tik moksle, technologijose, bet ir šokyje, kuris padeda atskleisti jų žaismingumą, jautrumą ir jausmingumą“, – kalbėjo G. Ivanauskas.

Choreografas patikino, kad „Nemuno“ pasirodymus bus stengiamasi paruošti taip, kad šie būtų įdomūs ne tik lietuvių liaudies šokių ir muzikos gerbėjams, bet ir kitai žiūrovų daliai, skeptiškai žiūrinčiai į Lietuvos tautinį meną.

„Nuomonė, jog tautiniai šokiai yra pasenę ir nuobodūs, yra klaidinga. Šiandien, išlaikant lietuviškas vertybes, tautinius šokius žiūrovams galima pristatyti naujai ir tokiu būdu, kad jie būtų priimtini kiekvienam“, – įsitikinęs G. Ivanauskas, savo karjeroje išbandęs daug skirtingų šokių stilių. Jam lietuvių liaudies choreografija – išskirtinė, savita ir labai įdomi.

Paklaustas, kaip vertina KTU tautinio meno ansamblio galimybes ir perspektyvas naujajame projekte „Kadagys“ pasiekti finalą, o gal ir pergalę, aktorius atsako su ryžtinga šypsena veide: „Aš dirbu tik su nugalėtojais.“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: