Pradinis / Mokslas ir švietimas / Į Baltiją nuleistas modernus Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas

Į Baltiją nuleistas modernus Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas

Pirmadienį švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvavo Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo nuleidimo ceremonijoje.

„Džiaugiamės dar vienu mokslo ir verslo slėnių projektu. Tikimės, kad naujasis mokslinių tyrimų laivas bus naudojamas jūrinėms valstybės reikmėms, mokslo ir verslo bendradarbiavimui, leis Lietuvai aktyviai dalyvauti tarptautiniuose jūrinių tyrimų projektuose“, – sako švietimo ir mokslo ministras.

Naujasis unikalus Baltijos jūroje mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ pasižymi įvairiomis jūrinių tyrimų galimybėmis. Klaipėdos universiteto mokslininkai juo galės tirti visus jūros komponentus: tėkmes, vandens fizines ir chemines savybes, biologinius objektus, jūros dugną.

Laivas bus naudojamas tiek moksliniais tikslais, tiek įvairių jūrinio sektoriaus veiklų poreikiams tenkinti: vykdyti jūrinės aplinkos stebėseną, žuvų išteklių tyrimus, reaguoti į taršos incidentus, vykdyti palaidoto cheminio ginklo rajonų taršos stebėseną ir kita. Šis laivas prisidės prie jūrų ūkyje planuojamų stambių infrastruktūros projektų ir padės įgyvendinti ES jūrų politikos siekius.

Naujas mokslinių tyrimų laivas yra sudėtinė Jūrinio mokslo, studijų ir verslo slėnio branduolio kūrimo dalis. Iš viso šiam Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamam ES struktūrinių fondų projektui numatyta apie 65 mln. litų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: