Pradinis / Kinas, muzika, TV / Ieva Zasimauskaitė – atvirai apie išgyventą depresiją ir pokyčius, sugrąžinusius emocinę darną

Ieva Zasimauskaitė – atvirai apie išgyventą depresiją ir pokyčius, sugrąžinusius emocinę darną

„Tada, kai man buvo depresija, aplinka mane priėmė labiau negu dabar, kai aš noriu iš to išlipti. Atsimenu, buvau pas savo gerą draugę, ji sako: „Man patiktum, jei gertum ir linksmintumeisi toliau“, – taip savo kelią į kitokį gyvenimą šiandien prisimena „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos dalyvė, dainininkė Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičienė. Nuo paauglystės ji dalyvavo populiariuose televizijos muzikiniuose projektuose, nuolat sukosi scenoje. Tačiau užgesus šviesoms dingdavo ir laimė. Pokalbis su Ieva – šį šeštadienį LRT televizijos laidoje „Stilius“.

„Neturėjau tokios depresijos, kuriai reikėjo vaistų, bet esu ne kartą pagalvojusi, kad noriu nutraukti savo gyvenimą. Kaip dabar prisimenu, daug domėjausi, ką žmogus išgyvena, kai serga depresija. Vienintelis Marius buvo tas žmogus, kuris mane priėmė visokią, nors mano gyvenime visko buvo, net momentų, kai aš tiesiog verkiau ir negalėjau atsistoti iš lovos“, – sako Ieva.

Kada ir kaip prasidėjo Ievos kritimas ir kilimas? Kas ją privertė dėlioti naujus prioritetus, kitaip pažvelgti į gyvenimą? Studijos Ispanijoje buvo vienas iš laiptelių. Tuo pat metu ji atsisakė svaigiųjų gėrimų, cigarečių, teigia suvokusi nebenorinti nuodyti savo organizmo.

„Iš tikrųjų manęs daug kas klausinėjo: „Ieva, kodėl tu visą laiką eini į kraštutinumus? Jeigu į vakarėlius, tai iki galo, paryčių. Dabar atsisakei alkoholio, cigarečių, bet truputį juk galima, kodėl taip fanatiškai viską meti?“ – pasakoja I. Zasimauskaitė apie aplinkinių klausimus ir dvejones.

„Pirmas pradėjo Marius. Iki Kalėdų jis ketino pasninkauti, sugalvojo atsisakyti mėsos, padaryti eksperimentą. O po mėnesio jis sako:  „Ieva, labai gerai jaučiuosi. Ir skrandis susitvarkė, ir rūgštis nebekyla, esu neapsunkęs, pabandyk ir tu, – prisimena dainininkė. – Buvau absoliuti mėsavalgė,  iš tų, kurie mėsą valgo tris kartus per dieną, nemėgau daržovių. Todėl pasakiau: „Manęs į šituos reikalus nekišk, vegetarė tikrai nebūsiu. Jeigu nori, būk, bet nepamokslauk, nieko nenoriu girdėti.“

Tačiau kaip viskas ėmė keistis, kad dabar dainininkė apie mitybą gali pasakoti daug ir ilgai? Ji tikina, kad naujas gyvenimas jai atvėrė visai kitus pojūčius, kitokią savijautą, darnią emocinę būseną. „Dažniausiai vegetarai yra tie, kurie iškelia save aukščiau kitų. Bet iš tiesų netampi tobulas, pradžioje tikrai būna ekstazė, laimė, nes atradai kai ką nauja, tačiau kai ką prarandi“, – atvirai pripažįsta „Eurovizijos“ konkurso dalyvė.

„Atsimenu, kai kviečiau žmones į vestuves, pranešėme, kad jos bus vegetariškos, be alkoholio. Sulaukiau tokių nusistebėjimų: „Tu ką, išprotėjai, ką nusišneki, nesąmonė, ką žmonės veiks?“ – pasakoja Ieva. Tačiau skeptiškos reakcijos sulaukusi mergina ir jos būsimas sutuoktinis Marius nepasidavė. „Jūs darykite, kaip norite, o mano šventė bus tokia, kokią aš įsivaizduoju. Aišku, nerimavau: o jei nebus linksma? Mes nepratę šokti, kai neišgeriame. Bet nesu buvusi geresnėse vestuvėse“, – juokiasi Ieva, jau svarstanti, kaip abu su vyru, būdami vegetarai, augins ir maitins savo būsimus vaikus.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: