Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Ilgesingų romansų vakaras Prienuose

Ilgesingų romansų vakaras Prienuose

Spalio 25 d., penktadienio vakarą, jau 8-ąjį kartą į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą rinkosi romanso žanrą mėgstantys atlikėjai ir žiūrovai. Galbūt dėl ilgėjančių rudens vakarų, o gal dėl romantiškos aplinkos ilgesio romansų vakaras „Ilgesio dainos“ visuomet susilaukia išskirtinio prieniečių dėmesio. Šiais metais net dvylika rajono atlikėjų, ansamblių ir duetų bei svečiai iš Kauno kūrė rudeninį koliažą. Kartu su renginio vedėjais (Virgilijumi Kedžiu ir Reda Lišauskaite) romansų vakaro dalyviai iš klevo lapų dėliojo rudeninę mozaiką: prieš pasirodydami į didįjį molbertą jie įklijuodavo savo lapą, o pabaigoje visi galėjo išvysti bendrą kūrinį.

Į šį renginį susirinkę žmonės visuomet gali mėgautis išskirtine, specialiai romansų vakarui sukurta aplinka. Romantizuotas stilius nepalieka abejingų, o patys dalyviai ateina pasipuošę tarpukario Lietuvoje vyravusios mados apranga bei to laikmečio akcentais. Jauki, romantiška ir kartu ilgesinga aplinka, kurią sukuria visi dalyviai kartu, žavi ir juos pačius ir susirinkusius žiūrovus.

Pagrindinė renginio organizatorė Dalė Zagurskienė džiaugėsi, kad jau aštuntąjį kartą vykstantis renginys ne tik neatsibosta vietos gyventojams, bet ir pritraukia gretimuose rajonuose įsikūrusių kolektyvų. Pastarieji paprastai dalyvauja svečių teisėmis, tačiau D. Zagurskienė viliasi, jog kitas ar jubiliejinis – dešimtasis – romansų vakaras jau tikrai galės būti vadinamas tarprajoniniu.

Renginyje dalyvavo: Prienų kultūros ir laisvalaikio centro folkloro kolektyvas „Gija“ (vad. Dalė Zagurskienė), Prienų globos namų solistė Vilija Ibianskytė, Ašmintos laisvalaikio salės folkloro kolektyvas (vad. Rima Vilkienė), Daugų kultūros centro, Butrimonių filialo, Eičiūnų folkloro ansamblis „Žolynas“ (vad. Dalia Jusienė), Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro duetas „Mudu du broliukai“ (vad. Akvilė Vervečkaitė), Prienų kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokalinis ansamblis (vad. Aldona Šyvokienė), Pakuonio laisvalaikio salės solistė Nina Kavaliauskienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių Prienų filialo vokalinis ansamblis „Puriena“ (vad. Onutė Matusevičiūtė), Balbieriškio laisvalaikio centro duetas (vad. Neringa Senavaitytė), jungtinis Naugardiškių bendruomenės centro ansamblis „Versmės“ ir Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro ansamblis „Radasta“ (vad. Aurelija Bareišienė), Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro duetas (vad. Ingrida Valentienė), Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro mišrus vokalinis ansamblis „Retro“ (vad. Danguolė Smalskienė) ir vakaro svečiai – Kauno 3-čiojo amžiaus universiteto (TAU) moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ (vad. Aleksandra Danutė Žiedelienė).

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top