Pradinis / Grožis ir mada / „Injekcijos“ finalo nugalėtojai

„Injekcijos“ finalo nugalėtojai

Vakar mados mėgėjai tapo novatoriškos mados pristatymo liudytojais. Devintą kartą iš eilės Nacionalinėje dailės galerijoje organizuotame konkurse „Injekcija“ buvo išrinkti talentingiausi mados dizaineriai. „Mados infekcijos“ organizatorių rengtame „Injekcijos“ konkurso finale savo kolekcijas pristatė 17 jaunų dizainerių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Galimybę pademonstruoti savo kūrybą ant kitų metų didžiausio Lietuvoje organizuojamo mados festivalio „Mados infekcija“ podiumo gavo lietuviai Mantas Bartkus ir Neringa Martinėnaitė, Morta Nakaitė, Thom Bara bei estė Ana Jelizarjeva.

Paskutinės minutės spalvos

„Injekcijoje“ dalyvaujantys dizaineriai vos per mėnesį turėjo paruošti penkis savo kurtus modelius didžiajam konkurso finalui. Šių metų „Injekcijos“ tema tapęs kamufliažas diktavo susitapatinimo ir pranykimo nuotaiką. Priešingai nei konkursantų kolekcijos, „Injekcijos“ podiumas pažėrė sintetinių, ryškių spalvų dozę. Ant scenos įkurdintas permatomas neoninių spalvų organinis stiklas žaidė su renginio apšvietimu, taip atskleisdamas naujus demonstruojamų drabužių spalvų pustonius.

„Šiais metais dizaineriai pasirinko neeilines medžiagas ir tekstūras – įprastus audinius derino su žuvies oda, blizgučiais, netikru kailiu, mezginiais. Drabužių kūrėjai bendradarbiavo su grafikos dizaineriais arba patys kūrė naujus raštus kompiuterinėmis technologijomis. Novatoriškas idėjas dar labiau sustiprino scenografija“, – renginio įspūdžiais dalijosi festivalio „Mados infekcija“ prodiuserė Renata Mikailionytė.

Dizainerių jūroje – keturi nauji vardai

Iš 62 konkurso dalyvių į finalą pateko 17 dizainerių. Kompetentingos komisijos, kurią sudarė dizaineriai Sandra Straukaitė, Egidijus Sidaras, Kristina Kruopienytė ir Lilija Larionova bei stilistė Karina Leontjeva, dėmesį labiausiai patraukė lietuvių Mortos Nakaitės, Thomo Baros, Manto Bartkaus ir Neringos Martinėnaitės bei estės Anos Jelizarjevos kolekcijos. Jos pasirodys kitų metų kovo 18–19 d. ant tarptautinio pripažinimo sulaukusio festivalio „Mados injekcija“ podiumo.

„Jaunuosius talentus rinkome ne tik pagal jų modelius – taip pat vertinome, kaip jie patys pristato idėją, savo asmeninį stilių. Nors visos atrinktos kolekcijos yra labai skirtingos, kiekviena iš jų pasižymėjo vientisumu, nuoseklia idėja. Rinkdami nugalėtojų kolekcijas mintyse perkėlėme jas ant „Mados infekcijos“ podiumo ir bandėme įsivaizduoti, ar jos užpildytų erdvę ir suintriguotų publiką. Nenorime, kad jaunimas kartotų subrendusius dizainerius. Šiame konkurse mes ieškome būtent naujos energijos, šiuolaikiškumo. Tai – avangardas drąsiausiems“, – apie nugalėtojų kolekcijas kalbėjo festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Mažasis konkurentas „Mados infekcijai“

„Injekcija“ – 2008 m. pradėtas rengti naujų mados talentų paieškos konkursas. Per aštuonerius metus sulaukta daugiau nei 700 jaunųjų dizainerių paraiškų, atrinkti daugiau nei 135 „Injekcijos“ finalininkai. Būtent „Injekcijoje“ pirmą kartą sužibėjo dabar sėkmingai kelią besiskinantys dizaineriai Ugnė Martinaitytė, duetas „PURE“, Liucija Kvašytė, „labàdienà“, Ieva Daugirdaitė, Diana Paukštytė, Eglė Žiemytė bei daug kitų.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: