Pradinis / Interjeras / Dalelė Provanso Jūsų namuose

Dalelė Provanso Jūsų namuose

Mėgstate romantiką, po intensyvios darbo dienos ilgitės ramumos ir mintimis dažnai nuklystate ten, kur laikas tarsi juda lėčiau, kur karaliauja kaitri saulė ir vaizdingos gamtos didybė? Tada siūlome Jums prisiliesti prie Provanso grožio. O jeigu jis, lankantis Prancūzijoje, jau spėjo Jus sužavėti, visai nesunkiai galite dalelę jo kerų perkelti į savo namus. Nežinote, nuo ko pradėti? Galite apsilankyti Kaune esančiame interjero salone „Dubingiai“ sukurtame Provanso miestelyje, kuriame yra visko jaukiems namams: Provanso stiliaus baldų, tapetų, kilimų ir interjero detalių.

Provanso stilius – tai santūraus grožio, romantikos ir senovės pojūčio žavesys. Tiems, kurie nori namie atgaivinti šį prancūzišką romantišką stilių, „Dubingių“ darbuotojai gali pasiūlyti ne tik baldų, bet ir idėjų, kaip galima susikurti šio stiliaus interjerą. Šįkart apie Provanso stilių pasakoja „Dubingių“ prekybos tinklo direktorė Audronė Genytė-Almvik ir dizainerė Edita Dabašinskienė.

Provanso stiliaus žavesį, pasak dizainerės E. Dabašinskienės, lemia laiko paženklinti daiktai: senoviniai baldai, apsilupę dažai, leidžiantys puikuotis medžio faktūrai. Reikėtų žinoti, kad kuo baldai daugiau nugyvenę, tuo geriau. Šio stiliaus baldams būdingos balta, pilka spalvos. Taip pat jie gali būti tamsaus netašyto medžio.

Pasak dizainerės, daugiausia šio stiliaus baldų sukurta miegamojo erdvei: tai dvigulės lovos, virš kurių – baldakimai su nėriniais puoštomis užuolaidomis, spintos, komodos, toršerai. Sukurta ir baldų, skirtų valgomajam. Provanso miestelyje Kaune galima apžiūrėti dviejų kolekcijų – „Harmony“ ir „Romance“ – baldus. Kuo jie skiriasi? „Harmony“ baldai paprastesni, minimalaus dizaino, labai funkcionalūs. O „Romance“ kolekcija yra itin puošni. Šios kolekcijos išskirtinė savybė yra rankomis drožinėti augalų motyvai, kurie baldams suteikia savitumo.

Provanso stiliaus baldai tiesiog traukia akį, nes yra pagaminti su meile, ilgai ir kruopščiai dailinti, tad žmones žavi iš jų spinduliuojanti širdies ir rankų šiluma.

A. Genytė-Almvik teigia, kad kuriant Provanso stilių kyla ir tam tikrų iššūkių. Mat šio stiliaus baldus pritaikyti prie tradicinių rudo medžio ar ąžuolo baldų yra gana sudėtinga, tad patariama pasirinkti šį stilių visiems namams ar bent visam kambariui.

Provanso stiliaus erdvė spinduliuoja ramybę ir pakilią nuotaiką, nes jame dominuoja švelnūs atspalviai. Žvakių ir sietynų šviesa kviečia į jaukius, romantika alsuojančius namus.

Provanso stilių padeda kurti ir šie interjero akcentai: veidrodis masyviais senoviniais rėmais, didelis sietynas, siuvinėti, nėriniais puošti audiniai, romantiškos, gėlėtos pagalvėlės, kaimo vaizdai, lovos užtiesalai iš skiaučių. Svarbų vaidmenį atlieka ir smulkios interjero detalės. Kuo daugiau širdžiai mielų detalių, tuo geriau. Visa tai įkvepia namams gyvybės ir išskirtinumo.

Logotipas

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top