Pradinis / Interjeras / Menininkė Jūratė Rekevičiūtė pristatė unikalią ritininių užuolaidų kolekciją

Menininkė Jūratė Rekevičiūtė pristatė unikalią ritininių užuolaidų kolekciją

Viena ryškiausių šalies menininkių Jūratė Rekevičiūtė kartu su ritininių užuolaidų ir žaliuzių gamintojais dar šią savaitę pristatė teigiamų minčių įkvepiančią vienetinę ritininių užuolaidų kolekciją „YES“. Menininkė sako, jog jai svarbu, kad aplinka keltų gerų emocijų, pulsuotų teigiama energija, todėl rytas atveriant langus ir įsileidžiant saulę turi prasidėti optimistiškai.

„Ritininių užuolaidų kolekcija buvo sukurta draugės virtuvėje, kur nokdamos sultis gamino citrinos ir kvėpėjo gėlės knygose, kur vėjas lyg viltis blaškėsi už lango ir įkvėpimas rungėsi su tinginyste. Kur neradau kavos ir teko gerti kakavą, o saulėgrąžos sproginėjo brandindamos naują gyvybę ir leisdamos daigus“, – apie kolekcijos gimimą poetiškai kalbėjo J. Rekevičiūtė.

Seniai svajojo savo kūrybą nukreipti į interjerą

Mintis sukurti ką nors unikalaus namų interjerui J. Rekevičiūtei kirbėjo jau seniai. „Mano pačios namuose daug langų, tad norėjosi ko nors unikalaus, bohemiško, ekspresyvaus, o ritininių užuolaidų audiniai – puiki nauja terpė išreikšti kūrybą, kasdienį objektą paversti originaliu puošybos elementu. Mintis įgyvendinti savo sumanymus kartais veikia kaip traukos dėsnis, tad, sulaukusi tokio pasiūlymo, nesvarstydama sutikau“, − pasakoja kolekcijos autorė J. Rekevičiūtė, gerai žinoma kaip grafinių paveikslų, barokiškų, puošnių formų indų ir juvelyrikos meistrė.

Susidūrusieji su menininkės kūryba žino, jog autorės darbai pasižymi veržlumu ir ekspresija. Ne išimtis ir nauja ritininių užuolaidų kolekcija. „Šiuolaikinio gyvenimo kontekste dažnai trūksta gerųjų žinių, žmonių šypsnių, spalvų namuose, tad sukurta ritininių užuolaidų kolekcija skatins pozityvų mąstymą, požiūrį į gyvenimą, kūrybiškumą“, – sako menininkė.

Ritininės užuolaidos gali tapti ryškiu interjero akcentu, prilygstančiu paveikslui. „Kartu su menininke sutapo mūsų požiūris, jog kolekcija turi išsiskirti unikaliu žinomos grafikės ir keramikės kūrybos braižu, tačiau būti lengvai pritaikoma kiekviename interjere. Pirmoji autorinė ritininių užuolaidų kolekcija skirta ne tik tiems, kurie ieško išskirtinių dizaino sprendimų, bet ir besirenkantiems ramesnių tonų bei minimalistinių raštų puošybos elementus“, – apie unikalią kolekciją pasakoja „Domus Lumina“ rinkodaros vadovė Jurgita Kievišaitė.

Ant ritininių užuolaidų perkėlė grafikos ir keramikos darbų motyvus

Kurdama autorinę ritininių užuolaidų kolekciją, menininkė perkėlė savo kūrybos motyvus, raštus ir elementus, naudotus keramikos papuošalų, porceliano indų ar grafikos darbuose. Ant jų audinio nugulė ir grafikės naujausios parodos „Graži suknelė“ paveikslas – menininkės vizitinė kortelė. Ši reprodukcija – tai J. Rekevičiūtės dovana mėgstantiems šiek tiek provokuojantį, išskirtinio stiliaus dizainą, nebijantiems drąsių ir progresyvių interjero sprendimų.

Autorinė kolekcija žavi ir tuo, jog menininkės kurti motyvai, virtę ritininių užuolaidų puošybos elementais, lengvai pritaikomi bet kokiame namų interjere. Dominuojančios spalvos – mėlyna ir pilka. Ieškantiems drąsių ir ekspresyvių sprendimų rekomenduojami audiniai su provokuojančiais lapų-lūpų akcentais, žaismingais taurių motyvais. Namie ritinines užuolaidas lengvai pritaikys ir tie, kurie mėgsta minimalizmą. Santūrių spalvų ritininių užuolaidų audinius pagyvina modernūs grafiniai elementai.

Menininkė atvirauja, jog kurdama ritininių užuolaidų kolekciją mąstė, kur žmonės galės jas pritaikyti. Didžioji dalis kolekcijos gimė draugės virtuvėje, kurioje kvepėjo citrinomis, skleidėsi gėlės. Taip atsirado ritininės užuolaidos virtuvei su citrinos griežinėliais, gėlėmis ar rodyklių akcentais. O miegamajame ar svetainėje puikiai tiks ritininės užuolaidos su lapelių motyvais, kurių spalvinė gama padeda kurti ramybę ir harmoniją. Pasak grafikės, kiekvienas motyvas gimęs iš pasąmonės, jos pačios aplinkos, tad norintieji įžvelgti prasmę ją suras, kiti ritinines užuolaidas gali rinktis dėl patinkančių, interjerui artimų raštų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top