Pradinis / Interjeras / Merūno ir Erikos Vitulskių ramybės oazė

Merūno ir Erikos Vitulskių ramybės oazė

Visur gerai, bet namie geriausia. Tai ne tik liaudies patarlė, bet ir moksliškai pagrįsta teorija. Kurdami namų interjerą intuityviai pasirenkame tai, kas mums patinka ir nuteikia teigiamai, tad namie jaučiamės laimingesni. Savo būstą įsivaizdavę erdvų ir šviesų, kuriame būtų daug langų, Merūnas ir Erika Vitulskiai atskleidžia, jog naujuose namuose Vilniuje viziją pavyko įgyvendinti su kaupu.

Erika ir Merūnas Vitulskiai

Kūrė praktišką ir šviesų interjerą

Remiantis įvairiais moksliniais tyrimais, namai, kuriuose yra daugiau šviesos, kuria teigiamą atmosferą, mat saulės šviesa skatina laimės hormono išsiskyrimą. Ne be reikalo tokių namų ne vienus metus ieškojo ir Merūnas su Erika.

Prieš įsirengdami butą, sutuoktiniai jau tvirtai žinojo, kad rinksis skandinaviško stiliaus interjerą. Jį kūrė abu, todėl jame atsispindi ne vieno, o dviejų žmonių indėlis. „Mūsų namuose vyrauja balta spalva ir medis. Stengėmės juos kurti praktiškus, įliejome kampuotų detalių, palikome šviesius baldus ir daug medienos, tai suteikia būstui jaukumo“, – apie savo namų erdvę pasakoja dainininkas Merūnas.

Sutuoktiniai namus kūrė taip, kad juose visada galėtų pasijusti tarsi ramybės oazėje, tačiau, kaip ir kiekvienos naujai iškeptos šeimos namuose, atsiradus mažyliui, pasikeičia buitis ir įpročiai. „Mūsų tvirtovėje langai gana dideli, nes pageidavome daug šviesos. Kai šeimą papildė dar vienas narys, teko spręsti problemą, kaip uždengti saulės spindulius, kai reikia migdyti mažąjį turtą. Dėl šios priežasties nusprendėme prie savo namų interjero derinti ritinines užuolaidas, kurios funkcionaliai pridengia patalpas nuo saulės“, – pasakoja Merūnas Vitulskis.

Skirtingi poreikiai ir vyturiui, ir pelėdai

Renkantis vieną svarbiausių interjero akcentų – langų uždangas, svarbu atsižvelgti į būsto šeimininkų gyvenimo ritmą. Merūnas atvirauja, kad dėl skirtingos veiklos, užsiėmimų, mažylio ritmo namus teko pritaikyti tiek vyturiui, tiek pelėdai. „Savo lizdelyje gyvename trise: vienas vyturys, kitas pelėda, o trečio dar gerai neišanalizavome. Kai po darbų ar koncertų tėčiui norisi ilgiau pamiegoti, gelbėja tos pačios ritininės užuolaidos, kurias įsirengėme dėl praktiškų priežasčių“, – sako Merūnas.

Pasak specialistų, pelėdoms ar žmonėms, kurių gyvenimo ritmas gerokai skiriasi nuo dirbančiųjų įprastines darbo valandas gyvenimo ritmo, patariama rinktis ritinines užuolaidas, kurios visiškai nepraleidžia saulės šviesos. „Žmonėms ypač svarbi miego kokybė, tad tvieskiant saulei net ir pietų pusėje ritininės užuolaidos su specialiais gumuotais paviršiais aklinai užtamsina patalpą. Tai ypač aktualu įrengiant vaikų kambarį, kai mažametis dar miega pietų miegą“, – pataria ritininėmis užuolaidomis ir žaliuzėmis prekiaujančios bendrovės rinkodaros vadovė Jurgita Kievišaitė.

Kai svarbu susikurti privatumo zoną

Langai, pro kuriuos patenka daug saulės šviesos, žmonėms gali kelti ir kitokių nepatogumų. Šeimininkai, kurie vertina privatumą ir intymumą, prioritetą teikia langų uždangoms, saugančioms nuo praeivių ar kaimynų žvilgsnių. „Ieškantiems funkcionalių langų uždangų, kurios puikiai tiktų prie lakoniško namų dizaino, rekomenduojama rinktis ritinines užuolaidas „Diena-naktis“, kurios puikiai pakeičia tiek dienines, tiek naktines užuolaidas“, – sako specialistė.

Skandinaviško stiliaus interjere lengvai pritaikomos ir šviesaus medžio žaliuzės. Medis suteikia interjerui jaukumo, o patogiai valdant juostelių pasisukimo kampą išgaunamas norimas šviesos žaismas.

Nuotrauka iš asmeninio E. ir M. Vitulskių archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top