Pradinis / Interjeras / Interjero pokyčiai – ne tik akla užgaida

Interjero pokyčiai – ne tik akla užgaida

Išmaniųjų technologijų gigantai kasmet stengiasi pasauliui pristatyti bent po vieną naują įrenginį, automobilių gamintojai išleidžia minimaliai ar tik kosmetiškai atnaujintus modelius, o mados ir dizaino virtuozai siūlo pamiršti tai, kas buvo madinga dar pernai. Ko gero, suprantate, kur link sukame. Kai šiuolaikinį žmogų iš paskos lydi vartotojiškumo šešėlis, imama vis garsiau mąstyti, kiek pagrįsti ir naudingi yra mūsų pasirinkimai. Ir nors diskusija šia tema būtų išties įdomi, tačiau viską tapyti pernelyg skeptiškais atspalviais būtų netikslinga ir nekonstruktyvu, ypač kalbai pakrypus apie interjerą.

Pokytis – pozityvi reakcija

Nemaža dalis kritikos atsiranda dėl to, kad nenorima įsigilinti į kontekstą. Pavyzdžiui, jeigu kaimyno langus papuošė medinės žaliuzės, o užuolaidų buvo atsisakyta, jam, tikėtina, bus klijuojama materialisto etiketė. Noras gyventi komfortiškiau visuomet balansavo ties puikybės demonstravimo riba, kurią peržengti, aplinkinių supratimu, labai paprasta. Kad ir kaip būtų, visuomet reikia gvildenti pasirinkimo motyvus ir priežastis.

Minėtu atveju kaimynas galbūt tiesiog nusprendė, jog iš medienos pagamintos žaliuzės geriau blokuos nepageidaujamą šviesą, leis geriau išsimiegoti, labiau tiks prie jo būsto interjero ir padės sukurti sveikesnę, natūralesnę namų aplinką. Juk retas žmogus keičia tai, kas jį visiškai tenkina, todėl poreikį atsinaujinti tapatinti su troškimu turėti daugiau daiktų ydinga.

Pokyčiai – platesnio mąstymo išraiška

Jei žvelgtume bendrai, naujovės ar tam tikri produktai neatsiranda iš niekur – jų varomąja jėga tampa pasaulį ir individą keičiantys procesai, būsenos. Medinės žaliuzės, natūralių pluoštų audiniai, mediniai baldai – tai atsakas į poreikį gyventi sveikiau, naudoti natūralias ir ilgaamžes medžiagas. Metas, kai buvo galima tiesiog lėkti laiku ir už nugaros palikti greitų sprendimų bei išliekamosios vertės neturinčių daiktų pėdsakus, artėja į pabaigą: šiandien juntama gerokai didesnė kolektyvinė atsakomybė už gyvenamąją aplinką, o asmeninės gerovės skatinama siekti gerinant emocinę savijautą ir randant vidinę harmoniją. Namai neabejotinai užima svarbią vietą žmogaus gyvenime, tad dėmesį sutelkti į juos yra naudinga.

Pradėkime nuo savęs

Keisti save ir savo artimiausią aplinką – puikus atspirties taškas. Būtent todėl vis labiau atsigręžiama į skandinaviško ir minimalistinio stiliaus interjerą. Tai simbolizuoja norą gyventi paprasčiau, šviesiau, apsupti save ir šeimos narius natūralumu. Tam įgyvendinti pasitelkiamos tiek medinės žaliuzės, tiek funkcionalių, griežtų proporcijų baldai, augalai. Svarbiausia, jog akcentuojamas savotiškas interjero asketizmas: visa, kas nėra panaudojama ir tiesiog užima erdvę, turi būti pašalinta iš kasdienio žmogaus gyvenimo. Pastangos atsinaujinti ir turėti tik tai, ko reikia, gali padėti atrasti vidinę ramybę, kurios šiandien dažnam iš mūsų stinga.

Kasmetinis metų spalvos keitimas taip pat turi savitos prasmės. Jau senokai žinoma, kad spalvos interjere daro įtaką mūsų nuotaikai, gebėjimui sukoncentruoti dėmesį ir atsipalaiduoti. 2019-ųjų spalva išrinkta koralinė, kuri simbolizuoja kūrybiškumą, dvasingumą ir optimizmą. Jei pažvelgsime į pastarųjų metų socialinius, politinius ir kultūrinius įvykius, nesunkiai pastebėsime, jog tai – ne atsitiktinumas. Tai spalva, turinti įkvėpti mums pozityvumo ir švelnumo. Be to, ši spalva yra ir aplinkosaugos svarbos atspindys – ji tiesiog ragina daugiau pasidomėti koralinių rifų saugojimu.

Individualumo pabrėžimas

Nesvarbu, ar tai būtų medinės žaliuzės, velvetinės užuolaidos, natūralios medienos baldai, ar persiški vintažiniai kilimai, – pasitikėjimas savo vidiniu balsu ir bandymas kurti tai, kas turės svarbą būtent jums, yra reikšmingas pasiekimas. Išlaikyti individualumą, savitą suvokimą šiandien nėra lengva, o tam, kad galėtume pasprukti nuo šabloniškumo ir standartizacijos spąstų, tenka ieškoti netradicinių sprendimų bei įsiklausyti į esminius poreikius. Juk nėra malonu nuolat grįžti į aplinką, kuri, regis, neturi su jumis nieko bendra.

Kurdami namų interjerą negalvokite apie tai, kaip vienokį ar kitokį jūsų pasirinkimą vertins draugas, kolega ar kartą per pusmetį sutinkamas pažįstamas. Rinkitės tik tai, kas teikia komfortą, džiaugsmą ir visiškai atitinka jūsų vertybes, įsitikinimus. Atminkite, jog namai turi atspindėti būtent jus.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: