Pradinis / Kelionės / Iš Havajų sugrįžę M. Rainys ir M. Jašinskytė: „Kiekvienos atostogos mums yra tam tikras iššūkis“

Iš Havajų sugrįžę M. Rainys ir M. Jašinskytė: „Kiekvienos atostogos mums yra tam tikras iššūkis“

Režisierius ir televizijos laidų vedėjas Mindaugas Rainys ir jo mylimoji, „Milana Dance“ ir „Milana Yoga“ įkūrėja Milana Jašinskytė pilką lietuvišką žiemą iškeitė į žydrą dangų ir baltą smėlį Havajuose. Tačiau devynias dienas trukusią kelionę pavadinti tik atostogomis būtų netikslu. Aktyvi ir iššūkius su malonumu priimanti pora saulės voniomis prie baseino nesimėgavo – saloje pora kūrė jogos vaizdo įrašus ir filmavo laidų apie keliones ciklą „Apkabink dangų“.

Visai neseniai grįžote iš kelionės po Havajus, kur filmavote antrą bendrą projektą. Pirmą kartą keliavote į Šri Lanką, kodėl šįkart pasirinkote būtent Havajus?

Milana Jašinskytė: Mes esame žmonės, kurie tiksliai planuoti nemėgsta, labai svarbu palikti vietos improvizacijai. Žinojome emocinę spalvą, kur mes važiuojame, ir nieko daugiau. Mums tereikėjo keturių elementų – ugnies, vandens, žemės ir oro – tam, kad galėtume filmuoti jogos vaizdo medžiagą – įvairius pratimus.

Mindaugas Rainys: Norėjosi pamatyti naują vietą ir išnaudoti darbinį momentą su nauju pažinimu – Havajai kaip tik buvo ta vieta, kur logistiniu ir gamtos skirtumų atžvilgiu viskas yra vienoje vietoje. Ten radome ir ugnikalnį, ir kalnus su sniegu, ir saulėtus paplūdimius, ir tropinius miškus, ir lavos nulietus slėnius – daug gamtos pasiūlytų gražių dalykų, kurie pasiekiami per valandą kelionės nuo vieno iki kito.

Išvykote tik su kelioninėmis kuprinėmis. Norint kokybiškai įamžinti visus vaizdus, ko gero, pusę bagažo sudarė ne ryškiaspalvės suknelės, o technikos įranga?

Milana Jašinskytė: Visai ne! Visus momentinius, emocinius kadrus, kurių reikėjo dabar pat, filmavome išmaniuoju telefonu – buvo be galo patogu nesiimti didelės kameros. Vaizdai Havajuose keičiasi kas tris, kas penkias minutes, tad turint gerą telefoną galima į viską staigiai reaguoti. Dabar viskas labai supaprastėjo norint pasilikti prisiminimus – ne tik galvose, bet ir vizualiai. Turiu prisipažinti, kad būtent technologijos padarė mūsų kelionę daug paprastesnę – leido įamžinti akimirkas, kurių buvo be galo daug ir gražių.

Havajai – tikras rojaus kampelis. Kas padėjo planuojant maršrutus, kad žiūrovai pamatytų visą salyno grožį?

Maršrutą planavome pagal programėles, naudodamiesi galimybe piešti ant ekrano – tai yra be galo patogu ir man labai nauja. Viskas labai paprasta ir nesudėtinga – su vienu telefonu ir fotografuoji, ir kokybiškai filmuoji.

Internete pasirodė jau antroji šio projekto laida. Ar jūsų visos atostogos taip pat tokios – aktyvios ir pilnos netikėtumų, kuriuos priimate su pasimėgavimu?

Mindaugas Rainys: Nemažai žmonių nuvalkiojo frazę „nemėgstu ramaus poilsio“, bet mano atveju taip ir yra – neteko turbūt per savo gyvenimą tiesiog ramiai gulėti prie baseino. Kiekvienos atostogos yra tam tikras iššūkis – pusę to laiko norisi aktyviai keliauti, o kitą pusę laiko galima skirti daugiau poilsiui, meditacijoms su savimi. Bendrąja prasme tai visada yra aktyvios atostogos – jose būna visko: tiek ėjimo, tiek lipimo, tiek pamatymo ir naujų potyrių ieškojimo.

Milana Jašinskytė: Kelionės yra tas mūsų „perliukas“, kuriuo mes visą laiką labai džiaugiamės. Havajuose be galo daug dirbome, bet ne kartą sakėme vienas kitam: „Žinai, dabar sustojam – dabar yra taip gerai.“

Jūs abu esate aktyvūs – kelionėse tai labiau jums padeda ar išskiria?

Milana Jašinskytė: Tik padeda, nes mūsų ėjimo tempas ta perkeltine prasme yra toks pat – abu esame labai greiti, labai smalsūs. Aš dažniausiai kuruoju maršrutą ir žinau, ką norėčiau pamatyti, o Mindaugas pasitiki mano išrinktomis vietomis.

Visos smulkmenos – kada valgyti, kiek valandų miegoti, kiek kelio mes galime važiuoti dėl to, kad kažką pamatytume, – niekam nekyla klausimų ir niekas nezyzia, nebumba, mūsų prioritetas yra noras pažinti.

Socialinių tinklų vartotojai, kurie seka jūsų gyvenimo akimirkas, galėjo pastebėti, jog keliaudami namo nusprendėte ne pailsėti bent kelias dienas, o paskelbėte vienas kitam iššūkį. Išsikėlėte tikslą kuo greičiau pasiekti 70 000 žingsnių ribą. Be iššūkių jums neįdomu?

Milana Jašinskytė: Iššūkio iniciatorius buvo Mindaugas, jis yra labai aktyvus – mėgsta lakstyti, judėti. Aš esu kitokio aktyvumo mėgėja – mėgstu eiti, šokti, būti ant jogos kilimėlio. Niekada neturėjau tokio azarto kažką skaičiuoti ar aplenkti, bet į kelionę abu išvykome su išmaniaisiais prietaisais: Mindaugas su laikrodžiu, o aš su sportine apyranke. Ši man taip patiko, kad buvo įdomu stebėti pasiektus rezultatus, savo kvėpavimą, tad ilgai negalvojusi jo iššūkį ir priėmiau.

Milana, jūs apkeliavote beveik 80 šalių. Ar jau turite susigalvojusi kitą maršrutą?

Artimiausiu metu dirbsiu savo mylimoje Lietuvoje, o gegužės pabaigoje važiuosiu į suplanuotą jogos mokytojų kursą Olandijoje, kur atvyks amerikietė mokytoja. Vasarą galiu sau leisti pailsėti truputį ilgėliau, širdis vėl mane traukia į Aziją, galbūt į jau pažintas vietas. Taip pat svarstau apie Balį, kur gyvenau, kai auginau savo mažąją Danielę.

Tobulas laikas su dukra ir mylimu vyru…

Manau, kad su Mindaugu susitiktume tarpinėje stotelėje, nes aš iškeliaučiau ilgiau, mat jis dirba ir turi šiek tiek mažiau laisvės laiko prasme. Be to, yra dalykų, kuriuos aš mėgstu daryti viena, pavyzdžiui, pabūti viena ar skaityti savo knygas.

Asmeninio archyvo nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: