Pradinis / Aktualijos / Iš pasaulinės geomokslų olimpiados lietuviai parsiveža bronzą

Iš pasaulinės geomokslų olimpiados lietuviai parsiveža bronzą

Rugpjūčio 16 dieną Tarptautinės geomokslų olimpiados bronzos medaliais buvo apdovanoti kauniečiai Gabrielė Tijūnaitytė, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas.

Šiemet Tailande dėl čempionų titulo rungėsi moksleiviai iš Turkijos, Kinijos, Izraelio, Rusijos, Pakistano, Kanados, Tailando, Ispanijos, Vokietijos, Šri Lankos, Kambodžos, Brazilijos, Austrijos, Portugalijos.

Kaip pasakoja M. Černiauskas, olimpiados užduočių sudarytojai pateikė nemažai staigmenų. Dalyviams teko atlikti daug įdomaus tipo užduočių, kokių anksčiau nebuvo tekę matyti ar spręsti. „Buvo labai daug ir įvairių užduočių. Iki aukso medalio laimėjimo trūko praktinių žinių“, – priduria G. Tijūnaitytė.

T.Kvietkauskas džiaugiasi pirma kelione už Europos ribų, dovanojusia naujų patirčių ir draugų, galimybe savo akimis pamatyti iki tol nematytas uolienas ir dalį jų parsivežti kaip suvenyrus.

Kaip skelbia olimpiados organizatoriai, dalyviai šiemet turėjo pademonstruoti savo žinias apie žemės mokslus, tarp jų geologiją, geografiją, meteorologiją, astronomiją ir kitus. Moksleiviams teko atlikti ir praktines užduotis.

Kiekviena valstybė delegavo po keturis moksleivius ir du jų kuratorius. Lietuvai atstovavo Gabrielė Tijūnaitytė, Miglė Šarpilo, kuriai iki laimėjimo pritrūko vos kelių taškų, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas, taip pat Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius ir dokt. Vaida Kirkliauskaitė.

Pirmą kartą geomokslų olimpiada surengta 2003 m. Pietų Korėjos gamtos mokslininkų draugijos iniciatyva. Lietuva šioje olimpiadoje dalyvauja pirmą kartą. Nuo tada ji kasmet organizuojama Kančanaburio provincijoje, esančioje maždaug už 123 km į vakarus nuo Tailando sostinės Bankoko.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: