Pradinis / Sportas / Iš sportinės radiopelengacijos pasaulio čempionato lietuviai grįžo su medaliais

Iš sportinės radiopelengacijos pasaulio čempionato lietuviai grįžo su medaliais

Bulgarijoje, Varnos apylinkių kalnuose, vyko sportinės radiopelengacijos 18-asis pasaulio čempionatas. Jame dalyvavo 342 sportininkai iš 33 pasaulio valstybių. Įvairaus amžiaus sportininkai skirtingose amžiaus grupėse varžėsi keturiose rungtyse: 3,5 MHz radioorientavimosi ir sprinto rungtyse, 144 MHz ir 3,5 MHz klasikos rungtyse.

Lietuvos rinktinei atstovavo 15 sportininkų. 3,5 MHz radioorientavimosi rungtyje dalyvavo penki mūsų šalies atstovai.

Kauno rajono gyventoja Vita Daudaravičienė 144 MHz klasikos rungtyje iškovojo aukso medalį (ji 2013 m. Lenkijoje šioje rungtyje buvo iškovojusi Europos čempionės vardą, o 2014 m. Kazachstane tapo pasaulio čempione 3,5 MHz rungtyje). Kita sportininkė Aušra Bartkevičiene užėmė 13 vietą.

Kaunietė orientavimosi sporto trenerė Aušra Bartkevičienė iškovojo aukso medalį ir antrąsyk tapo pasaulio čempione moterų grupėje M35. Šiaulietis Mindaugas Nakvosas (V21) užėmė 12 vietą.

Sprinto rungtyje varžėsi šeši Lietuvos sportininkai. Vita Daudaravičienė (M35) užėmė 8 vietą, Sigita Užienė (M50) – 12 vietą, Robertas Dapkus (V50) – 14, Iveta Dapkutė (M21) – 22, Kęstutis Ruzgis (V21) – 28, Rimantas Basys (V50) – 33 vietą.

Komandų įskaitoje Lietuvos M35 moterys laimėjo sidabro medalius, nusileidusios Rusijos atstovėms, o trečią vietą užėmė čempionato šeimininkės bulgarės.

144 MHz klasikos rungtyje šiaulietis Robertas Dapkus iškovojo sidabro medalį, kuršėnietis Algirdas Skudrickas užėmė 7 vietą, šiaulietis Rimantas Basys – 25 vietą, ir Lietuvos vyrų V50 komandai buvo įteikti aukso medaliai (sidabro – rusams, bronzos – vokiečiams).

Vyrų V21 grupėje Mindaugas Nakvosas iškovojo 6 vietą, kaunietis Algirdas Bartkevičius – 10, šiaulietis Kęstutis Ruzgis – 19 vietą, mūsų šalies vyrų elito komanda laimėjo bronzos medalius, auksą – čekai, sidabrą – ukrainiečiai.

3,5 MHz klasikos rungtyje Algirdas Skudrickas iškovojo sidabro medalį, Robertas Dapkus užėmė 4 vietą, Rimantas Basys – 13 vietą, jų komanda laimėjo sidabro medalius (aukso – Rusijos, bronzos – Ukrainos sportininkai). Šioje rungtyje Vita Daudaravičienė užėmė 9 vietą, Aušra Bartkevičienė – 10 vietą ir 25 sekundėmis aplenkusios Rusijos sportininkes vėl laimėjo sidabro medalius, auksą – čekės.

Neblogų rezultatų čempionate pasiekė ir kiti Šiaulių krašto sportininkai. 144 MHz rungtyje Algimantas Dapkus (V70) iškovojo 9 vietą, o Egidijus Navickas (V40) – 11. 3,5 MHz rungtyje Iveta Dapkutė (M21) ir Sigita Užienė (M50) užėmė 12 vietas savo amžiaus grupėse, o Rolandas Volbikas (V19) ir Gintaras Dapkus (V40) – 13.

Treneris Algimantas Dapkus patenkintas rezultatais, nes pasaulio čempionate tiek prizinių vietų šiauliečiai dar nebuvo iškovoję. Kitais metais Europos 21-asis sportinės radiopelengacijos čempionatas vyks Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvoje veikia penki sportinės radiopelengacijos klubai: Šiauliuose – „Pelengas“ ir „Viražas“, Kuršėnuose – „Lapių medžioklė“, Vilniuje – „Laputė“ ir Elektrėnuose – sporto klubas „Radijo.O“.

Sportinės radiopelengacijos („lapių medžioklės“) pradininkas Lietuvoje buvo Algimantas Buinevičius. Ši sporto šaka pradėta propaguoti 1958 metais.