Pradinis / Lietuviai svetur / Islandijos lietuvių bendruomenė surengė tradicinį labdaros vakarą „Mamų unijai“ paremti

Islandijos lietuvių bendruomenė surengė tradicinį labdaros vakarą „Mamų unijai“ paremti

Įvyko trečiasis Islandijos lietuvių bendruomenės Labdaros vakaras, skirtas Lietuvos vėžiu sergančių vaikų šeimų fondui „Mamų unija“ paremti. Tai jau ketvirta labdaros akcija, kurios metu Islandijos lietuviai aukojo „Mamų unijai“.

Viskas prasidėjo 2014 metais, kai Islandijos lietuvių bendruomenė palaikė Islandijoje gyvenančios Laimos Jakaitės iniciatyvą ir prisidėjo prie „Mamų unijos“ akcijos „Kalėdų kojinaitė“. Laima pati išgyveno vėžį, todėl visus skatina palaikyti ir paremti sergančius vaikus. Akcijos metu buvo renkamos kalėdinės dovanos mažiesiems Vilniaus Santariškių ir Kauno klinikų onkohematologijos skyrių ligoniukams. Tais metais Islandijos lietuviai į Lietuvą išsiuntė du didelius lagaminus dovanėlių. 2015 metais buvo surengtas pirmasis Labdaros vakaras. Jame koncertavo Renatos Pratusytės vadovaujamas bendruomenės choras „Gija“, buvo mokomasi dekoruoti žvakes, vyko loterija. Renginio salėje vos tilpo visi norintys dalyvauti. Visos vakaro metu surinktos lėšos (36 900 ISK, arba apie 300 eurų) vėlgi paskirtos „Mamų unijai“. 2016 metų Labdaros vakarui jau teko ieškoti didesnių patalpų. Tame vakare vėl koncertavo choras „Gija“, pasirodė jaunieji dainininkai, mokomi Renatos Pratusytės, dainavo ir pati Renata. „Mamų unijai“ buvo surinkta 216 430 Islandijos kronų (apie 2 000 eurų). Trejus metus Islandijos lietuvių bendruomenės labdaringą veiklą kuravo ir Labdaros vakarų organizavimu rūpinosi Islandijos lietuvių bendruomenės tarybos narė Dalia Lileikienė.

Šių metų Labdaros vakare dalyvavo labai gausus Islandijos lietuvių būrys. Vakaro programa buvo ypatinga: sulaukta viešnių iš Lietuvos. Susirinkusiems koncertavo dainininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Edukologijos universiteto dėstytoja, docentė Zita Martinavičiūtė ir pianistė bei vargonininkė, šiuo metu studijuojanti Madrido konservatorijoje, Toma Pargaliauskaitė. Menininkės pristatė labai savitą modernių, rečiau atliekamų lietuvių kompozitorių kūrinių programą.

Islandijos lietuvių bendruomenė nuoširdžiai dėkoja menininkėms ir visiems Islandijos lietuviams, kurie neliko abejingi ir suaukojo 171 000 ISK (daugiau nei 1 400 eurų). Organizatoriai taip pat dėkoja vakarą parėmusiai kompanijai „Blomaval“.

Už organizavimą bendruomenė dėkoja Renatai Pratusytei, už rūpinimąsi vaišėmis – Jūratei Leškienei, už pyragus – p. Danutei ir Gedmantui bei Rimai Gedminams, už vaizdo medžiagą – Jonui Trainiui ir Jurgitai Millerienei.

Dėkojama visiems aukojusiems ir jų šeimoms: Jolantai Končienei, Daivai Vėliuvienei, Simonai Vareikaitei, Daliai Lileikienei, Arnoldui Riškui, Rasai Vareikienei, Marijai Stelai Rudžionienei, Vilmai Kinderytei, Audronei Leškienei, Kristinai Ališauskienei, Vaidui Stončiui, Dianai Matekonytei, Mindaugui Pratusiui, Gintarei Zabielaitei, Jurgitai ir Erikui Milleriams, Renatai Pratusytei, Jurgitai Motiejūnaitei ir Elín Vitalijai Þorbjarnardóttir, Jūratei ir Linui Leškiams, Lolitai Urbonienei, Neringai Žiūkaitei-Trakšelienei, Maženai Baranovsienei, Linai Kleinaitytei ir Donatui Miečiui, Neringai Eidukienei, Jonui Trainiui, Aurikai Grabauskienei ir Aurimui Grabauskui, Daivai Radavičiūtei, Matui Skibickui, Rimantei Skibickaitei, Zigmui ir Nijolei Ambriulaitis, Gedmantui ir Rimai Gedminams, Antaninai Baranauskienei, Martynui Petreikiui, Laimonui Baranauskui ir Guillaume Voyer, Liudmilai Nėniuvienei ir Ruslanui Zakarauskui, Ilonai Zakarauskienei.

http://ltis.org

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top