Pradinis / Lietuviai svetur / Islandijos lietuvių bendruomenės Velykos

Islandijos lietuvių bendruomenės Velykos

Kasmetine tradicija tapusi Islandijos lietuvių bendruomenės ir Islandijos lituanistinės mokyklos „Trys spalvos“ organizuojama Velykų šventė ir vėl sukvietė lietuvaičius susirinkti draugėn pasitikti pavasario bei pasidžiaugti gamtos ir gyvybės atgimimu. Nors už lango ir švietė saulė, tačiau buvo žvarboka, kaip kad dažnai pasitaiko Islandijoje. Ne veltui islandai turi net atskirą terminą tokiam orui apibūdinti „gluggaveður“, kuris reiškia, kad geras oras tik žiūrint pro langą.

Kaip ir kiekvienais metais buvo surengtas tradicinis velykinio skanėsto konkursas. Jame dalyvavo tiek mamos, tiek tėčiai. Jie ieškojo naujų receptų, pasiraitoję rankoves kepė ir tepė bei įmantriai dekoravo savo skanėstus, norėdami tapti nugalėtojais. Šventė ir prasidėjo nuo konkursinių skanėstų ragavimo. Šiais metais konkursą laimėjo tortas originaliu pavadinimu „Jungtinės Keflaviko pajėgos“, nes jį kepė kelios šeimos bendromis jėgomis. Vėliau vyko visad didelio dėmesio sulaukiantis margučių konkursas, kur rungiamasi net trijose kategorijose: gražiausio margučio, jauniausio margintojo ir originaliausia technika numarginto kiaušinio kategorijoje. O kokia gi šventė be teatro ir žaidimų. Buvo parodytas lėlių spektaklis „Lapė ir varna“, vaikai žaidė žaidimus, o paskui vyko itin atkakli velykinė viktorina, kurios dalyviai buvo ir vaikai, ir tėvai. Keturios komandos įnirtingai kovėsi ir demonstravo savo žinias, tačiau laimėtojais tapo komanda „Margučiai“.

Šventę vainikavo kiaušinių ridenimo varžybos, kurių vaikai visada labai laukia. Net ir žvarbokas oras nesutrukdė ridenti iki paties paskutinio kiaušinio.

Linkime visiems įkvėpti pavasarinio oro, pasisemti energijos bei žaismingai įveikti kiekvieną dieną.

http://ltis.org

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: